Bişektomi Fiyatları 2023

Bişektomi Fiyatları 2022

Estetik operasyonlar gün geçtikçe daha genç görünmek isteyen ve vücudun çeşitli bölgelerindeki estetik görüntü sorunlarını çözmek isteyen bireyler tarafından daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.

Bişektomi fiyatları konusundaki araştırmalar da bu durumdan dolayı son dönemlerde oldukça yaygınlaşmıştır. Bişektomi fiyatları konusunu araştıran kişiler aynı zamanda bişektomi tedavisinin ne olduğu ve nasıl bir süreci barındırdığını da merak etmektedirler.

Estetik kaygılar bireylerin sağlık sorunları yaşamasına neden olabilirken yaygın olarak sosyal çevrelerinde ve kişisel hayatlarında da özgüven kayıpları ve psikolojik sorunlar yaşamalarına neden olabilmektedir.

Tüm bu sorunların çözümü için modern tıp yöntemlerinin günden güne gelişmesiyle birlikte birçok estetik müdahale yöntemi geliştirilmiştir. İşte bu yöntemlerden biri de sıkça tercih edilen bişektomi tedavisidir. Vücudumuzun dış dünyayla en çok etkileşime giren bölgesi şüphesiz yüzümüzdür.

Bişektomi yöntemi işte vücudun yüz bölgesini etkileyen ve buradaki estetik kaygıların ortadan kaldırılmasını amaçlayan tedavidir. Bu alanda uzman olan plastik cerrahlar ve klinikler tarafından düzenli olarak bu konuda sorun yaşayan bireylere uygulanmaktadır.

İnsan vücudunun en önemli parçalarından biri olan yüz bölgesini doğrudan etkilemesi ve bu alandaki estetik sorunları çözmesi nedeniyle bişektomi tedavisi oldukça önemlidir.

Halk arasında yanak estetiği olarak da bilinen bu tedavi yöntemini uygulayan doktorların amacı bireyin yüz bölgesinin estetik açıdan güzelleştirilmesi ve özellikle elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesidir.

Bunun yanında tedavinin amaçlarından birisi de yüzün daha ince ve keskin hatlara sahip olmasını sağlayarak çekici bir görünüm kazanmasını sağlamaktır. Bişektomi tedavisi 18 yaşını geçmiş yetişkin bireylere uygulanabilir.

Bişektomi tedavisinden etkili sonuç alınabilmesi için yuvarlak hatlarda yüzlere uygulanması gerekmektedir. Bişektomi tedavisinin uygulanması önerilmeyen kişiler ise obezite sorunu yaşayan ve kilo konusunda aşırı kilolu katagorisinde bulunan kişilerdir.

Uzmanlar bu tipte vücut yapılarına sahip kişilere bişektomi estetiği önermemektedirler. Bişektomi tedavisini almak isteyen bireylerin mutlaka uzman bir doktor veya bu alanda hizmet veren bir kliniğe başvurarak tedaviye uygun olup olmadıklarını sorgulamaları gerekmektedir.

Bişektomi tedavisi ayakta gerçekleştirilebilen bir estetik müdahaledir. Yanak inceltme operasyonu olarak da halk arasında bilinmektedir. Bişektomi tedavisi ile ilgili merak edilen konulardan birisi de bu tedavinin ağrılı olup olmadığıdır.

Genellikle bu tarz pratik estetik operasyonlarda kişinin ağrı veya sızlama sorunu yaşamaması için lokal anestezi yöntemi uygulanmaktadır.

Lokal anestezi uygulanmasıyla birlikte operasyon süresi boyunca hasta herhangi bir ağrı veya acı hissi yaşamaz. Bu konuda düşünüldüğünde avantajlı bir estetik operasyon yöntemidir.

Tedavinin başında uzman cerrah kişinin yüzünde bir kesik açarak ilgili bölgeye müdahale etmeyi hedefler. Bu kesiğin açılmasının ardından ilgili bölgedeki yağ torbası alınarak kesiğe dikiş atılır.

Yağ torbasının alınmasının ardından yüzde sıkılaşma sağlamak ve estetik görüntüyü korumak adına sıkılaştırıcı bant kullanılmaktadır. Bu şekilde operasyon iki yanağa da uygulandıktan sonra dikişler atılır ve yara kapatılır.

Bişektomi ameliyatı yaklaşık olarak kişiden kişiye değişmekle birlikte 30 – 45 dakika arasında sürebilmektedir.

Tedavi sonrasında tedaviyi uygulayan doktorun onay vermesi halinde kişi aynı gün içerisinde taburcu olabilmektedir. Bu açıdan bişektomi operasyonu pratik, hızlı sonuç alınan ve kişiyi klinik ortamına bağımlı kılmayan bir tedavi yöntemi olarak ön plana çıkmaktadır.

Bişektomi Ameliyatını Sigorta Kapsar Mı? 

Yanaklardaki yağ yastıkçıkları, yüze daha yontulmuş bir görünüm veren bişektomi adı verilen kozmetik bir prosedür sırasında alınır. Hastanın sigorta planına ve işlemin nedenine bağlı olarak, sigorta bişektomi ameliyatını karşılayabilir veya kapsamayabilir. Tıbbi bir durumu tedavi etmek veya kronik yüz ağrısını hafifletmek gibi tıbbi nedenlerle yapılan bişektomi ameliyatı sigorta tarafından karşılanabilir. Bununla birlikte, prosedür yalnızca kozmetik nedenlerle yapılırsa, sigorta sıklıkla maliyeti karşılamaz. Bişektomi ameliyatı kapsamının düzeyini ve muafiyetler veya ek ödemeler gibi ek maliyetleri belirlemek için sigorta şirketiyle görüşmek çok önemlidir. 

Bişektomi Ameliyatı Özel Hastanede Ne Kadar? 

Bişektomi ameliyatı, yanaklarda bulunan yağ yastıkçıklarının çıkarılmasını içeren kozmetik bir cerrahi prosedürdür. Bişektomi ameliyatı özel bir cerrahi prosedürdür, bu nedenle maliyet, hastanenin konumu, cerrahın ücreti ve prosedürün karmaşıklığı gibi bir dizi değişkene bağlı olacaktır.

Enflasyon, hizmet talebi ve tıbbi malzeme ve ekipman fiyat değişiklikleri gibi bir dizi değişken, zaman içinde özel sağlık hizmetlerinin maliyetini etkileyebilir. Her hastanın kendine özgü ihtiyaçları olduğu için Bişektomi ameliyatının maliyetinin de o hastanın ihtiyaçlarına göre değişebileceğini belirtmek önemlidir. Bazı hastalar diğerlerinden daha kapsamlı cerrahi gerektirebilir. 

Bişektomi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bişektomi fiyatları, hassas bir operasyon olan bişektomi tedavisi içerisinde kullanılan yöntemler, araç ve gereçler ile uygulamayı yapan doktorun niteliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu açıdan bakıldığında bişektomi estetiğinin birçok farklı etkenden etkilendiğini söylemek mümkündür.

Bişektomi operasyonunun iyileşme süreci emsal operasyonlara oranla oldukça önemlidir. Yüzün yapısını genel olarak etkileyen bir tedavi olmakla birlikte iyileşme sürecinde önemli tedbirler alınmasını gerektirmektedir.

Halk arasında da yaygın olarak bilinidiği üzere sigara ve alkol gibi vücuda alınan yabancı maddeler vücudun yenilenme sürecini olumsuz etkileyerek yaraların geç iyileşmesine neden olmaktadır.

Bu sebeple uzmanlar bişektomi operasyonu sonrasında kişinin sigara ve alkol gibi alışkanlıklarını terk etmesi gerektiğini söylemektedir. Bişektomi tedavisinde iyileşme süreci hastanın yapısına ve uygulanan tedavinin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir.

Yaygın olarak bişektomi tedavisi sonrasında ilk 14 gün içerisinde gözle görülür şekilde iyileşme olmaktadır. Bu süreçte tedavi sürecinin olumsuz etkilenmemesi için hastalara güneş ışığına çok fazla maruz kalmamaları tavsiye edilmektedir.

Bişektomi tedavisi hastanın hastane ortamında istirahat etmesine neden olmadığı için kişi günlük hayatına hızlı bir şekilde dönebilmektedir.

Bişektomi fiyatları konusu, hastanın yüzüne yapılan müdahalenin niteliğine göre değişkenlik göstermektedir. Aynı gün içerisinde sonuçlandırılması ve iyileşme sürecinin sorunlu olmaması sebebiyle bişektomi tedavisi pratik ve acısız bir tedavi olarak ön plana çıkar.

Yüz bölgesi hassas bir bölge olduğundan bu tedavi alanında uzman plastik cerrahlar tarafından yürütülmelidir. Bu noktada operasyonu gerçekleştirecek plastik cerrahın nitelikleri ve tanınırlığı tedavinin fiyatlandırmasını önemli oranda etkileyecek etkenlerden birisidir.

Bişektomi tedavisine ek olarak uzman doktor yan estetik müdahalelere de gerek duyabilir. Bu gibi durumlarda tedavi sürecine bu yan estetik operasyonlar da dahil olacağından fiyat konusunda etki yaratabilir. Bu noktada gereklilikler net olmadığından fiyat aralığı verebilmek zordur.

Bişektomi fiyatları ile ilgili net bilgi almak isteyen birçok insan bu konuda araştırma yapmaktadır. Bişektomi fiyatlarını etkileyen faktörler yazıda da belirtildiği üzere oldukça fazladır. Bu konuda en net fiyat bilgisi uzman bir klinik ve doktorlar görüştükten sonra yapılacak muayene ile alınabilmektedir.

Bişektomi alanında hizmet veren doktorlara ve kliniklere telefon yoluyla ulaşarak randevu alınabilmekte ve telefon üzerinden de bazı bilgiler alınabilmektedir.

Tedavinin başarıya ulaşabilmesi için mutlaka bu alanda uzman doktorlardan yararlanılmalı ve tedavi süreciyle ilgili detaylı bilgi sahibi olabilmek için araştırmalar yapılmalı ve süreç iyi planlanmalıdır.

Bişektomi Fiyatları 2023

Bisektomi fiyatları 2023 yılında belli faktörlere göre değişim gösterebilir. Bu fiyatlar bir bisektomi ameliyatının maliyetini ifade eder. Bu maliyet, faktörlere göre değişebilir ve hangi bölgede yapılacağı, hangi doktor tarafından yapılacağı, hangi tür bisektomi yapılacağı gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, sigorta kapsamı da maliyeti etkileyebilir. Bisektomi fiyatlarını öğrenmek için en iyi yol, bir sağlık kuruluşu veya doktorun ofisinde bilgi almaktır.

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir