Brezilya Popo Estetiği (BBL) ve Popo İmplantı Arasındaki Farklar

Brezilya Popo Estetiği (BBL) ve Popo İmplantı Arasındaki Farklar

Brezilya Popo Estetiği ve bel kıvrımı kadınlarda vücut estetiğinin en belirleyici unsurlarıdır. Son yıllarda kıvrımlı hatlara sahip olmak ve poponun daha  büyük olması kadınlar için en önemli güzellik kriterlerinden olmuştur.

Bu nedenle günümüzde en çok ilgi gören ameliyat Brezilya poposu (BBL) ve popo implantı yöntemleri daha büyük kalça görünümüne sahip olmayı sağlamaktadır. Brezilya poposu ve popo implantı iki ayrı estetik cerrahi yöntemidir ve her iki yöntemin de kendine has özellikleri bulunmaktadır.

Hem Brezilya Popo Estetiği (BBL) hem de popo implantı kalçaları büyütmeyi hedefler. Brezilya popo estetiği (BBL) yöntemi aslında çok etkili bir vücut şekillendirme ameliyatıdır . Brezilya popo estetiği popo implantından farklı olarak iki aşamada gerçekleştirilen bir estetik uygulamadır.

İlk aşamada karın, bel ve ihtiyaç varsa  uyluk ve diğer bölgelere liposuction yapılarak hastanın kendi yağı alınır. Liposuction adı verilen yağ alma işlemi Brezilya popo estetiğinin ilk adımı olarak sayılabilir.

Bu liposuction ile karın bölgesi ve belde belirgin incelme sağlanır. Kalça kıvrımı bel geçişi güzelleştirilir. Sonraki aşamada ise hastanın kendi vücudundan alınan yağların saflaştırılması ve kalçaya enjekte edilmesi ile popo büyütülür.

Brezilya popo estetiğini bu kadar etkili kılan şey hem beli inceltmesi hem de popoyu büyütmesidir. Her iki işlem birbirini pozitif anlamda destekler ve böylece bel kalça oranı ideale yaklaşır.

Popo implantı estetik yöntemler içerisinde daha eski olmakla birlikte hala güncelliğini yitirmemiş ve sıkça talep görmekte olan bir estetik cerrahi uygulamasıdır.

Popo implantı yönteminde kalça yanakları ve uyluk arasındaki bölgeye ince kesi yapılarak hastaya özel olarak hazırlanmış implantların kas içine yerleştirilmesi gerçekleşmektedir. Bu yöntemde ameliyat izi popo kıvrımının içinde kalması planlanır.

Silikon implantlar kalçada kas içerisinde konumlandırılmakta ve popo büyümesi elde edilmektedir. Bu yöntem yeterli yağı olmayan zayıf hastalarda daha çok tercih edilir. İmplant kalçanın daha çok orta kısmına yerleştilir.

Kalçanın dış kısmını doldurmaz. Kalçanın dış kısmında boşluk varsa Brezilya Popo Estetiği (BBL) yapılmalı veya popo protezi ile birlikte dış kısımlara yağ enjeksiyonu yapılmalıdır.

Vücudunda kalça bölgesine aktarmak için yeterli yağ bulunmayan hastalar Brezilya popo estetiği yerine popo implantı yöntemini seçmektedir. Genel olarak görünüm değerlendirilmesi yapıldığında Brezilya popo estetiği kıvrımlı  bir sonuç vermektedir.

Çok çarpıcı ve iddialı bir sonuç almak isteyen hastalar popo implantını  yağ enjeksiyonu ile kombine etmek gerekebilir.

Her iki uygulama da popoyu büyütse de uygulama tekniği, mantığı ve iyileşme süreci açısından belirgin farklar mevcuttur. Hangi uygulamanın size daha uygun olduğunu doktorunuza muayene olduktan sonra tavsiyelerini dinleyerek karar vermek gerekir.

Brezilya Popo Estetiği Fiyatları 2023

Brezilya Popo Estetiği Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.harpersbazaar.com/beauty/skin-care/a28170595/what-is-brazilian-butt-lift/

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir