İzmir Burun Ucu Estetiği

İzmir burun ucu estetiğinin en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem burun ucu estetiği fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de burun ucu estetiği yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir burun ucu estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır. Bu anlayışla yola çıkarak sizlere burun ucu estetiği öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Burun ucunun burun güzelliğine katkısı yadsınamaz ve güzel bir burun ucu, güzel burnun olmazsa olmazıdır. Bu nedenle son dönemlerde burun ameliyatının basitleştirilmiş ya da kolaylaştırılmış şekli olarak sunulan yeni bir ameliyat isimlendirmesi ortaya çıktı, burun ucu estetiği, basit burun ucu estetiği.

Bu yöntemin lokal anestezi ile yapılabilmesi, kısa sürmesi ve daha basit bir işlem olması avantajları olarak ön plana çıkıyor. Bu bölümde özellikle bu konuyla ilgili fikirlerimden bahsedeceğim. Bu yöntem genellikle burun sırtından çok fazla şikayeti olmayıp, burun ucu düşük ve/veya kaba olan hastalara  önerilir.

İlk bakışta kulağa harika bir yöntem gibi gelse de durum aslında o kadar basit değil çünkü burun güzelliği ve harmonisi ince nüanslara bağlı hassas dengelere bağlıdır. Bir burnun güzel ve doğal görünmesi burun ucu ve burun sırtının şekline aradaki açılara ve kemik çatının kalınlığının bu yapılara oranına ve yüzde durduğu pozisyona bağlıdır. Buna bağlı olarak burunun bir bölgesine müdahale edilirse burunun diğer bölgelerinin de görünümü etkilenir.

Yani sadece burun ucuna müdahale edildiğinde burun sırtının ya da burnun tamamının görünümü değişecektir.  Bu nedenle sadece burun ucuna sınırlı bir işlem yapmadan önce burnunuzun kendi içindeki denge çok iyi hesaplanmalıdır. Burun ucunu düzeltmek için yapılan işlemin burnun kendi içindeki harmonisini nasıl etkileyeceğini iyi değerlendirmek gerekir yoksa burun ucun ucunuz eskisine göre daha iyi görünse de burnunuzla ilgili yeni kusurlar gözünüze çarpmaya başlar.

Bu durumda en tehlikeli şey kişinin aynaya bakıp burun ucunuzu biraz düşük veya kaba bulduktan sonra çözüm planını da üreterek doktora başvurmasıdır. Doktora gidip sadece burun ucu estetiği istiyorum şeklinde o ameliyata şartlanmasıdır. Burun ucunuz istediğinizden biraz düşük ve veya azıcık kaba olabilir.

Peki burun sırtınızla veya kemik çatı genişliği ile ilgili dengesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Peki yüzünüze ne kadar yakıştığı ne kadar doğal göründüğü ile ilgili fikriniz nedir ve bir ileri seviyeye geçersek bütün bu ilişkiler ve oranlar sadece burun ucu estetiği yapıldığında nasıl değişecek? Karar vermeden önce bu soruların doğru cevaplarını bilmek çok önemlidir.

Kısacası bütün bu nedenlerle basit burun ucu estetiğinin bu kadar da basit ve her hastada iyi sonuç veren bir işlem olmadığını düşünüyorum. Özellikle kalın derili hastalarda bu işlem sonrasında istenmeyen sonuçlar ve komplikasyonlara şahit oluyorum. Bütün bu nedenlerle burun ucuna sınırlı ameliyatları sınırlı  ve özellikleri uygun  hasta gurubunda uyguluyorum.

Burun ucu estetiği nedir?

Burun insan yüzünde önemli bir görsel ögedir. Yüzün tam merkezinde yer alan uzvun görünümü kişinin en belirgin karakteristik özelliği olarak kişiyle özdeşleşebilir. Bu yüzden de en çok estetik operasyon gerçekleştirilen alan burun estetiği ameliyatlarıdır. Burnun iç yapısında bir terslik ya da burun kemiğinde bir bozukluk olmadığı durumlarda, sadece burun ucundaki kıkırdak bölümde bir eğiklik yamukluk ya da burun deliklerinde rahatsız edici bir şekil bozukluğu durumu varsa bu bozuklukların düzeltilmesi amacıyla burun ucu estetiği yapılabilir.

Burun ucu estetiği tıp dünyasında tip plasti adıyla bilinir. Burun ucu estetiği operasyonu sırasında burun kemiğine hiç dokunulmaz. Burun ucu estetiği operasyonunun yapılması için hasta adayının vücut gelişimini tamamlamış olması gerekir. 18 yaşından küçük hastalarda genellikle bu işlem uygulanması tercih edilmez. 

Burun ucu estetiği nasıl yapılır?

Operasyon için gerekli ön görüşme ve muayenelerin ardından operasyona uygun bulunan hastalar için bir hazırlık süreci başlar. Bu süreçte vücudun operasyona hazır hale getirilmesi amaçlanır. Operasyondan en az 1 hafta önce sigara ve alkol kullanımının, bunun yanında da bitki çayları ve kan sulandırıcı gibi ilaçların bırakılması gerekir. Anestezi alacak hastaların operasyondan en az 6 ya da 8 saat önce gıda alımını bırakması gerekir.

Operasyon kapalı teknik ile uygulanır. Yani kesiler burun deliklerinin iç kısmından açılır. Bu sebeple dışardan görünmez. Operasyon esnasında burun ucundaki düşüklük, burun ucunun anlamsız yüksekliği ya da asimetrik görüntü düzeltilir. Burundaki eğrilikle beraber burun ucu ve burun delikleri de düzeltilip orantılı ve şık bir görünüm sağlanır. Burna yeni estetik şeklini verdikten sonra burnun dış kısmına özel cerrahi bantlar yapıştırılır. Burun ucu estetiği sonrasında tampon ve atel kullanımına gerek duyulmamaktadır.

İzmir Burun Ucu Estetiği

Burun ucu estetiği riskleri nelerdir?

Her zaman değindiğimiz bir nokta var. Cerrahi tüm müdahalelerde ufak ya da büyük risk durumlarıyla karşı karşıya kalınması durumu olasıdır. Riskin gerçekleşme yüzdesi son derece düşük olsa dahi hasta her konuda net bir şekilde bilgilendirilmelidir. Bizlerin yazılarımızda belirttiğimiz risk durumları da belki çok düşük ihtimallerdir. Yani burada dile getirilen durumlarla mutlaka karşı karşıya kalınacağı düşünülmemelidir.

Burun ucu estetiği sonrasında da bazı risk durumlarıyla karşılaşılabilir. Bunların başında burunda oluşabilecek enfeksiyonlar gelir. Bunun dışında operasyon sonrası burun ucunda düşme ya da nazal septum perforasyonu gibi durumlarla da karşılaşılabilir. Küçük ihtimaller de olsa burun ucunda şekil bozukluğu, burun kanaması ve burun kanatlarında çökme gibi durumlarla karşılaşma durumu da söz konusu olabilir.

Operasyon esnasında doğru ve en az düzeyde travmatik teknikler kullanıldığında bu risklerin meydana gelme ihtimali oldukça azalmaktadır. Burun dolgusu uygulamalarında söz konusu komplikasyon riskleri ile kıyaslandığında, burun ucu estetiği riskleri daha masumdur.

Burun Ucu Estetik Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Hususlar

Burun ucu estetiği akabinde dikkat edilmesi gereken hususlar iyileşme sürecine olumlu ya da olumsuz yönde etkilemekte ve dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Ameliyat sonrasında hastanın dikkat etmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir;

  • Hasta bir müddet ağır ve sert spor etkinliklerinden kaçınmalıdır.
  • İlaveten ağır çerçeveli gözlüklerin ameliyat sonrasında kullanımına bir süre ara verilmelidir.
  • Diş fırçalanması sırasında soft bir fırça tercih edilmeli ve bunun yanında fırçalama yumuşak hareketler ile yapılmalıdır.
  • Ameliyattan sonra yüzme gibi aktivitelerden kaçınılması gerekir.
  • Sümkürme gibi burnu zorlayacak hareketlerden kaçınılmalı ve darbelerden uzak durulmalıdır.
  • Diğer burun estetiği ameliyatlarında olduğu gibi güneş ışığına fazla maruz kalmaları sorun teşkil edecektir.

Burun Ucu Estetiği İzmir Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de burun ucu estetiği fiyatları yapılacak işlemin cinsine göre farklılık gösterebilmektedir. Burun kemiği anatomik yapısının normal olduğu yalnız burun ucundaki şekil bozukluğunu olan asimetri, genişlik, düşüklük, mandala sıkılmış burun ucu deformesi gibi problemleri düzeltmek amacıyla yapılmaktadır.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. Günümüzde insanlar görüntüleriyle ilgili şikayetlerini hızlı bir şekilde gerekli yerlere iletmekte ve tedavi sürecine hızlı bir şekilde başlayabilmektedirler. Ameliyatın yapıldığı işleme göre fiyatlar değişebilmektedir. İzmir’de burun ucu estetiği fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımıza danışabilirsiniz.

Diğer Operasyonlar

Burun Estetiği

BURUN ESTETİĞİ ( RİNOPLASTİ) aslında burun estetiğinden fazlasıdır …

Revizyon (Sekonder) Burun Estetiği

İkinci kez burun estetiği daha önce burun estetiği ameliyatı olup …

Erkekte Burun Estetiği

Erkekte burun estetiği doğası itibarı ile kadından farklıdır çünkü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ten + fourteen =