İzmir Erkeklerde Burun Estetiği

İzmir erkekte burun estetiğinin en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem erkekte burun estetiği fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de erkekte burun estetiği yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir erkekte burun estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere erkekte burun estetiği öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Erkekte Burun Şekli Nasıl Olmalıdır?

Erkekte burun estetiği doğası itibarı ile kadından farklıdır çünkü güzelliğin ve çekiciliğin sırlarından biri de kişilerin cinsiyet özelliklerini ön plana çıkarmaktır. Yani birebir aynı yüz hatlarına sahip iki kişiden kadın olana yüz hatlarını daha kadınsı gösterecek bir burun yapmak gerekirken, erkeğe ise yüz hatlarını daha erkeksi gösterecek bir burun yapmak gerekir.

Burun estetiği ayrıntılara en çok önem verilmesi gereken estetik ameliyatların başında gelir. Çünkü burun sırtının 1-2 mm daha düşük ya da yüksek olması erkeksi bir burunla kadınsı bir burun arasındaki farkı belirleyebilir. Normal sınırlar içerisinde zevkler ve tercihler kişilerin gustosuna göre değişebilir. Ancak erkeklerle ilgili başta burun estetiği olmak üzere tüm estetik ameliyatlarda kadınsı bir görünüm oluşturmaktan kaçınmak gerekir. Bu nedenle erkekte burun sırtı kadınlarda olduğu gibi oyuk yapılmamalıdır, mutlaka düz olmalıdır.

Oyuk olmasındansa hafif kemerli olması çok daha iyidir. Burun sırtı ile burun ucu aynı hizada olmalı veya burun ucu burun sırtından çok az yüksekte olmalıdır. Kadınlara göre daha büyük burunlar yapılmalı ve aşırı küçültmeler yapılmamalıdır. Birçok kadın hastadan farklı olarak erkekler daha yoğun olarak fiziksel temas gerektiren sporlarla ilgilenirler. Bu yüzden erkek hastalarda burun estetiği yaparken daha sağlam bir burun yapılmalıdır ve burun iskeleti çok fazla zayıflatılmamalı ve sağlam bırakılmalıdır.

Tedavi Detayları
Operasyon:
Erkeklerde Burun Estetiği
Prosedür:
Burun şeklini düzeltmek için yapılır
Operasyon Süresi:2-3 saat
Hastanede Kalma Süresi:1 gece
Anestezi:Genel anestezi
Erken İyileşme Dönemi:7-10 gün
İşe Dönüş:7 gün
Yara İzleri:Çok küçük
Ağrı Miktarı:Hafif

Burun Estetiği Sonrasında Kadınsı Görünüm Düzeltilebilir mi?

Erkeklerde burun estetiğinden sonra en sık oluşan problem feminen ya da kadınsı burun şekli ortaya çıkmasıdır. Bunun en sık nedeni kadınlara benzer planlama ile yapılan ameliyatlardır. Ameliyatlarda burnu aşırı küçültme çabaları, burun sırtını fazla oyma ve burun ucunu çok kaldırma bu durumun nedenidir. Bu şekilde bir burun estetiği olduysanız ve mutlu değilseniz revizyon ameliyatları ile bu durum düzeltilebilir. Durumun şiddetine bağlı yapılacak ameliyatın niteliği ve büyüklüğü değişebilir.

İzmir Erkeklerde Burun Estetiği

Erkeklerde Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası Doktor Tavsiyeleri

 • Maskülen yapı bozulmamalıdır
 • Yüz ifadesi yumuşatılmamalıdır.
 • Doğal görünmelidir.
 • Solunum problemi var ise çözülmelidir.
 • Burunun sırtı düz olmalıdır.
 • Burunun ucu yüksek ve kalkık olmamalıdır.
 • Burunun ucu sivri ve dar olmamalıdır.
 • Burunun ucu sarkık olmamalıdır.
 • Olan eğrilikler düzeltilmelidir.
 • 18 yaşından önce ameliyat yapılmamalıdır.
 • Ameliyattan sonra bir gece hastanede kalınmalıdır.
 • Ameliyat sonrası morluk ve şişmeler olmaktadır.
 • Ameliyat sonrası ilk gün buz uygulanmalıdır.
 • Ameliyat sonrası iki hafta boyunca alçılar desteklenmelidir.
 • Yüze gelebilecek darbelerden kaçınılmalıdır.
 • Ameliyat sonrası iyileşme süresi 6 ayı bulmaktadır.
 • Erkeklerde burun ameliyatı en az 3-4 saat sürmektedir.
 • Ameliyat sonrası başın yüksek tutulup yatılması gerekmektedir.
 • Ameliyat sonrası ağır sporlar yapılmamalıdır.
 • Ameliyat sonrası iki hafta boyunca denize ve havuza girilmemelidir.
 • Ameliyattan en az 1 hafta sonra ılık duş alınmalıdır.
 • Ameliyat sonrası iki ila üç ay yoğun güneş ve solaryumdan kaçınılmalıdır.
 • Ameliyat sonrası fiziksel zorlayıcı hareketler yapılmamalıdır.
 • Ameliyattan birkaç gün sonra günlük aktivitelere dönülebilinir.
 • Anesteziden sonra yürüyüş yapılmalıdır.
 • Bisiklet veya motorsiklet kullanılmamalıdır.
 • Ameliyat sonrası uçak yolculuğu için 1 ay beklenmelidir.
 • Ameliyat sonrası 5 ila 7 gün boyunca burun üzerindeki plastik atel ve bantlar çıkarılmamalıdır.
 • Ameliyat sonrası burun şeklinin oturması 3 ila 6 ay sürmektedir.Erkeklerde Burun Estetiği nasıl yapılır?

Tipik olarak hasta uyurken yapılan operasyon yetenekli bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilir. Cerrah, alttaki kemik ve kıkırdağa erişmek için burnun içinde veya kolumella boyunca (burun delikleri arasındaki bölge) kesiler yapacaktır. Daha sonra istenen görünümü oluşturmak için burun yeniden şekillendirilir.

Erkekler için burun estetiğinin amacı tipik olarak onlara daha erkeksi bir görünüm kazandırmaktır; bu, daha güçlü bir köprü, daha belirgin bir uç ve daha düz bir görünüm gibi şeyleri içerebilir. Ek olarak, prosedür, sapmış bir septum veya nefes alma zorlukları gibi fonksiyonel problemleri çözmek için kullanılabilir.

Erkek Burun Estetiği Kaç Saat Sürer? 

Burun estetiği olarak da adlandırılan erkek rinoplastisinin süresi bir ila üç saat arasında değişir. Sürecin karmaşıklığı ve yapılan değişikliklerin kapsamı kesin zamanı belirleyecektir. İşlem sırasında altta yatan kemiğe ve kıkırdağa erişmek için, cerrah burun deliklerinde veya burun deliklerini ayıran deri olan kolumella boyunca kesikler yapacaktır. Daha sonra istenen sonuçları elde etmek için kemik ve kıkırdak yeniden şekillendirilir ve konumlandırılır. Hasta genellikle işlemden sonra birkaç gün burnu desteklemek ve şişliği azaltmak için atel takar. Ameliyattan sonra hastalar, düzgün iyileşme sağlamak için işten ve fiziksel aktivitelerden bir veya iki hafta izin almayı planlamalıdır.
Erkeklerde Burun Estetiği riskleri nelerdir?

Burun estetiğinin bir diğer adı olan rinoplasti, bazı riskleri olan bir cerrahi işlemdir. Tüm ameliyatlarda enfeksiyon, kanama ve yetersiz yara iyileşmesi riskleri mevcuttur. İşlemden sonra burun derisinde aylarca sürebilen bir miktar uyuşma veya karıncalanma da olabilir.

Ek olarak, erkek burun ameliyatı ile ilgili belirli riskler vardır. Örneğin, prosedür aşırı veya eksik düzeltme nedeniyle doğal olmayan veya dengesiz bir görünüm üretebilir. İşlem sonrası burun şekli her zaman simetrik olmayabilir. Ek olarak, bu tipik olarak nadir görülen bir komplikasyon olmasına rağmen, prosedür hastanın solunumunu değiştirebilir.

Erkeklerde Burun Estetiği avantajları nelerdir?

Burun ameliyatı olarak da bilinen rinoplastinin erkekler için birçok faydası bulunmaktadır. Ana avantajlardan biri daha iyi görünen bir burundur, bu da daha fazla özgüven ve özsaygı ile sonuçlanabilir. Yüzün geri kalanıyla daha orantılı olan bir burun, yüze daha simetrik ve bütünlüklü bir görünüm de verebilir.

Ayrıca septum deviasyonu nedeniyle oluşan nefes darlığı gibi fonksiyonel problemler veya diğer yapısal problemler de burun estetiği ile giderilebilir. Bu, daha iyi nefes alma ve horlama ve nefes alma güçlüğü gibi semptomlarda azalma ile sonuçlanabilir. Ek olarak, burunda doğuştan veya daha önce meydana gelen yaralanmaları düzeltmek için prosedür kullanılabilir.

Erkeklerde Burun Estetiği Kimler İçin Uygundur? 

Erkek burun estetiği yaptırmak isteyen erkeklerin burnunun görüntüsünden memnun olmaması ve neyi değiştirmek istediği konusunda net bir fikre sahip olması gerekmektedir. İdeal aday, gerçekçi beklentileri olan ve ister burun köprüsündeki bir tümseği veya tümseği düzeltmek, ister burun ucunu düzeltmek veya burun deliklerini daraltmak olsun, prosedürün neler başarabileceği konusunda net bir anlayışa sahip olan kişidir. Burun estetiği bu pratik sorunları da tedavi edebildiğinden, nefes alma sorunları veya septum deviasyonu olan erkekler de burun ameliyatından fayda görebilir. 

Burun estetiği yaptırmayı düşünen kişiler fiziksel olarak iyi durumda olmalı ve potansiyel risk ve avantajların tamamen farkında olmalıdır. Bir hasta erkek burun estetiği için iyi bir aday ise, alanında uzmanlaşmış bir plastik cerrah hastanın kendine özgü ihtiyaçlarını ve hedeflerini değerlendirebilir.

Erkekler Kaç Yaşında Burun Estetiği Yapılır? 

18 yaşından sonra, burun tam olarak geliştiğinde ve herhangi bir genetik sorun ortaya çıktığında, erkek burun estetiği işlemleri tipik olarak yapılır. Bununla birlikte, hastanın doğum kusuru veya yaralanma gibi tıbbi bir ihtiyacı varsa, bazen daha erken gerçekleştirmek mümkün olabilir. Bir rinoplasti prosedürü için en iyi zaman, kişinin değişime hem fiziksel hem de duygusal olarak hazır olduğu zamandır, not etmek önemlidir. Burun estetiği ameliyatı her yaşta yapılabilmesine rağmen, genellikle burun tam potansiyeline ulaşana kadar ertelenmesi tavsiye edilir. Bu prosedür, kişinin yaşam kalitesini iyileştirecek olan nefes alma problemlerini ve burnun görünümünü düzeltebilir.

Erkeklerde Burun Estetiği çeşitleri nelerdir?

Burun estetiği olarak da bilinen rinoplasti yapmak için çeşitli teknikler kullanılabilir. Hastanın özel hedefleri ve burnun anatomisi teknik seçimini etkiler.

Burun estetiğinin en popüler türlerinden biri olan açık rinoplasti prosedürü, cerrahın kolumella (burun delikleri arasındaki bölge) üzerinde bir kesi yapmasını ve ardından burnun iç yapılarına erişmek için deri ve yumuşak dokuları kaldırmasını içerir. Bu yöntem, burnu yeniden şekillendirmek, yanlış hizalanmış bir septumu düzeltmek veya diğer yapısal elemanları değiştirmek için kullanılabilir.

Başka bir rinoplasti türü, kapalı rinoplasti olarak bilinen burnun içinden kesiler yapılmasını içerir. Bu yöntem, açık yöntemden daha az invazivdir ve küçük ayarlamalar için uygundur.
Erkeklerde Burun Estetiği Nasıl Olmalı?

Erkek burun estetiği dikkatli ve hassas bir şekilde yapılmalıdır. Prosedürü, erkek anatomisine ve erkek hastaların benzersiz ihtiyaçlarına aşina olan nitelikli ve yetenekli bir plastik cerrah gerçekleştirmelidir. Cerrah ve hasta, her kişinin ihtiyaçlarını ve istenen sonuçları dikkate alan kişiselleştirilmiş bir tedavi planı oluşturmak için yakın iş birliği yapmalıdır.

Cerrah, en iyi sonuçları elde etmek için 3D görüntüleme ve bilgisayar simülasyonu gibi en yeni yöntem ve araçları kullanarak prosedürü dikkatli bir şekilde planlamalı ve gerçekleştirmelidir. Bu, komplikasyon olasılığını azaltır ve en iyi sonucu garanti eder.

Erkeklerde Burun Estetiği iyileşme süreci nasıldır?

Burun görünümünü iyileştirme prosedürü olarak da bilinen rinoplasti sonrası iyileşme süreci, belirli prosedüre ve hastanın kişisel iyileşme sürecine bağlı olarak değişebilir.

Hasta, yeni şeklin korunmasına yardımcı olmak ve iyileşirken burnu korumak için ameliyattan sonra burnuna bir atel takacaktır. Ayrıca göz çevresinde bir miktar morarma ve şişlik olabilir ancak bu yan etkiler genellikle bir veya iki hafta içinde geçer. Hastaların çoğu bir veya iki hafta içinde normal aktivitelerine dönebilir, ancak birkaç hafta boyunca yorucu aktivitelerden ve ağır kaldırmaktan kaçınmalıdırlar. Uygun iyileşmeyi sağlamak için, cerrahın ameliyat sonrası talimatlarına uymak çok önemlidir.

İzmir’de Erkekte Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de erkekte burun estetiği fiyatları kadınlarınkine göre farklılık gösterebilmektedir. Erkeklerde yapılan burun estetiği ameliyatlarında genellikle, bayan burun estetiği ameliyatlarında amaçlanan burunlardan daha kemerli, daha kalın ve burun ucu daha geniş burunlar elde edilmesi şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni erkeğin yüzüne yakışan burnun bulunmaya çalışılması ile alakalıdır.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır. Ameliyatın yapıldığı işleme göre fiyatlar değişebilmektedir. İzmir’de erkekte burun estetiği fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımıza danışabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir