Burun Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

İzmir Burun Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

Burun Estetiği

Burun Estetiği; Yüzün tam ortasında bulunan ve ilk olarak dikkat çeken organ burundur. Bu yüzden burunda doğuştan veya sonradan alınan bir darbe yüzünden oluşan kusurlar kişiyi rahatsız edebilmektedir.

Toplumlardaki güzellik anlayışında burun bölgesinin yüz ile uyumlu ve estetik açıdan güzel olması beklenmektedir.

Burun estetiği, gelişen tıp ve cerrahi yöntemler sayesinde geçmişe göre daha kolay bir ameliyat haline gelmiştir. Ancak burun estetiği uygulamasından sonraki süreç diğer estetik müdahalelere göre biraz daha sancılı geçtiği için hastaların ilk 2-3 gün için hazırlıklı olmaları gerekmektedir.

Öncelikle hastanın ameliyat sonrasında istediği görüntüyü sağlayabileceğine emin olduğu, alanında ehil bir doktora ameliyat olması en önemli adımdır.

Burun estetiği hakkında tüm detayları doktorundan öğrenerek ameliyat öncesi ve sonrasındaki sürece hâkim olması ameliyat sürecini kolaylaştırır.

 Burun Estetiği Kaç Saat Sürer?

Burun estetiği ameliyatı süresi, hastanın burun bölgesindeki hasarlara ve düzeltmek istediği bölgelere göre değişmektedir. Ayrıca ameliyat esnasında burun üzerinde ne kadar işlem yapılacağına ve kullanılacak olan yöntemlere göre de süre değişiklik gösterebilmektedir.

Burun estetiği genel olarak sadece bir burun törpüleme işlemi gibi düşünülse de bunun yanı sıra burun ucu estetiği, kıkırdak eğriliğinin giderilmesi ve burun eti ameliyatı gibi müdahaleler de eklenince süre artmaktadır.

Ortalama olarak bakıldığında ameliyat süresi, anestezi süreciyle beraber yaklaşık 2-3 saat arasında değişmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı Kısa Sürer Mi?

Burun estetiği ameliyatı kişiye özel olarak önceden planlanmaktadır. Kişinin burun yapısı, herhangi bir sağlık sorununun olup olmaması, burnun hangi bölgelerinde düzeltme yapılacağı gibi kıstaslara göre cerrahi işlemlere karar verilmektedir.

Bu yüzden hangi işlem veya işlemlerin yapılacağına göre ameliyat süresi de değişmektedir. Örneğin simetrik yapıda olan ve kıkırdak eğriliğinin bulunmadığı bir burun için burun kemerindeki sorun kısa süreli bir ameliyat ile tedavi edilmektedir.

Ancak çok ince deriye sahip olan veya burun ucu düşüklüğü bulunan hastalarda aşırı özenli ve titiz çalışma gerektirdiğinden ameliyat süresi daha fazla olabilmektedir.

Burun Estetiği Sürenizi Birlikte Belirleyelim

Her burun birbirinden farklı düzeltmelere ihtiyaç duyabileceği için size göre en uygun ameliyat yöntemlerini ve yapılacak işlemleri muayene olduğunuz esnada belirleyebilmekteyiz.

Bu sayede ameliyat işleminizin ne kadar süreceği hakkında da önceden bilgi edinmiş olabilmektesiniz. Tarafımıza ulaşmanız halinde, burun estetiği hakkında aklınızdaki soruları yanıtlayabilmekteyiz.

Burun Estetiği Fiyatları 2023

Burun Estetiği Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/rhinoplasty

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir