Çene Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

İzmir Çene Ucu Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene Ucu estetiği; Yüz güzelliğini sağlayan en önemli unsurlardan biri, yüzümüzde yer alan uzuvların birbiriyle orantısıdır. Rönesans ressamları yüzdeki oranları incelemişler ve sabit bir değer bulmuşlardır. Bu değere Altın Oran denilmiştir.

Alın, burun ve çene arasındaki mesafenin birbirine eşit veya eşite yakın olması ve bu yapıların elmacık kemiği ile oranları güzellik için çok önemlidir.

Çene bölgesinin yüzün diğer bölgelerine göre daha uzun ya da kısa olması altın oranı değiştirip bozmaktadır. Orantılı bir yüze sahip olmak, çene ucu estetiği yapılarak mümkün hale gelmektedir.

Çenenin yüz hatlarına göre büyük ya da küçük olması yüz bölgesinde orantısızlığa dolayısıyla diğer organların normalinden daha büyük ya da küçük görünmesine sebep olmaktadır.

Örneğin çenenin kısa olması durumunda burun olduğundan daha büyük görünebilmektedir. Bu orantısızlığı gidermek adına ameliyata gerek duyulmadan enjeksiyon işlemiyle çene bölgesinin görüntüsü değiştirilebilmektedir.

Çene Ucu Estetiği Ne ile Yapılmaktadır?

Yüz bölgesinde yapılan diğer işlemlerde olduğu gibi çene ucu için de hyaluronik asit türevinde malzemeler kullanılmaktadır. Hyaluronik asit, dünya genelinde en fazla tercih edilen ve doğrudan sonuç veren bir maddedir.

Belirli bir süre kalıcılık sağlayan (ortalama 18-24 ay) bu malzeme, zamanla vücudun kendiliğinden emilim gerçekleştirmesiyle ortadan kalkmaktadır.

Alerjik reaksiyon oranının çok çok  düşük olması ve yan etkilerinin yok denecek kadar az olması da bu malzemenin seçimini arttırmaktadır.

Çene Ucu Estetiği Ne İşe Yarar?

Çene ucu estetiği ile çene daha belirgin hale getirilerek daha güzel bir görünüm sağlanabilmektedir. Yapılan işlem sayesinde çene bölgesi uzatılabilmekte veya çene gereğinden fazla arkada ise öne alınabilmektedir.

Ayrıca enjeksiyon sayesinde gıdı bölgesinin belirginliğini azaltılmakta ve sarkmaların toparlanmasına yardımcı olunmaktadır. Çene ucu estetiğinin bir diğer yararı ise doğuştan çene bölgesinde gamze bulunan bireylerin çene gamzesini yok etmesidir.

Çene Ucu Estetiği İşlemi

Çene ucu estetiği ameliyat gerektirmeyen bir işlem olduğu için uygulaması oldukça kısa sürmektedir. Yaklaşık 10 dakikalık bir uygulama sonucunda istenilen net bir çene ucu görünümüne kavuşulur. İşlem öncesinde ağrı kesici kremler sürülmesi yeterlidir ve çene ucu estetiği ağrısız bir işlemdir.

Çene Ucu Estetiği İçin Bize Ulaşın

Kısa sürede, çene ucu estetiği ile daha orantılı ve güzel bir yüze sahip olabilirsiniz. Orantılı ve belirgin hatları olan bir yüz, yüz güzelliğinin en temel ve önemli unsurudur. Çene ucu estetiği ile ilgili merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çene Ucu Estetiği Fiyatları 2023

Çene Ucu eEtetiği Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/cosmetic-surgery/surgery-for-jawline

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir