Dekolte Estetiği Nasıl Yapılır?

Dekolte Estetiği Nasıl Yapılır?

Dekolte Estetiği; Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklık ve sarkmalar genellikle en çok yüz bölgesinde kendini belli etmektedir.

Yüz bölgesindeki deformasyonlar için çeşitli estetik cerrahi uygulamaları yapılarak kırışıklık ve sarkmalar ortadan kaldırılmaktadır ancak yüz haricinde yaşlanma etkilerinin gözlemlendiği farklı bölgeler de mevcuttur.

Özellikle boyun ve dekolte bölgesinde oluşan yaşlanma etkilerinin gizlenmesi de yüz gibi oldukça güçtür.

Boyun ve dekolte bölgesinde meydana gelen çizgiler genellikle yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkmaktadır ancak aşırı derecede güneşe maruz kalma ve sürekli olarak kozmetik ürünlerin kullanımı da kırışıklık ve çizgilenmelere yol açabilmektedir.

Bu durumda hastalar boyun ve dekolte bölgelerinin görünümünden rahatsızlık duymakta ve genç bir görünüme kavuşmak için estetik operasyon talep etmektedir.

Dekolte estetiği boyun bölgesini de kapsamakta olan çeşitli nedenlerden dolayı oluşan çizgilenme, sarkma ve kırışıklıkları ortadan kaldırmayı amaçlayan uygulama ve girişimlere verilen bir isimdir.

Dekolte estetiği sayesinde genç bir görünüm oluşturularak estetik açıdan arzu edilen görünüme kavuşulmaktadır.

Dekolte Estetiği Kimlere Yapılır?

Dekolte estetiği kadınlar tarafından sıkça tercih edilen estetik bir uygulamadır. Günlük hayatta boyun ve göğüs bölgesini açıkta bırakan kıyafetler tercih edildiğinde dekoltede kırışıklık ve sarkma gözlemlenmesiyle rahatsız edici bir görünüm oluşmaktadır.

Genellikle 40 yaş ve üzeri kişilerde yaşlanmaya bağlı, dekolte bölgesine oluşan kırışıklıklar ve çizgilenmeler kişileri olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olarak rahatsızlık yaratır.

Ayrıca yaşlanma etkileri haricinde güneş ışınlarına uzun süreli olarak maruz kalan ve kozmetik ürünlerin sıkça kullanılması halinde de dekolte bölgesinde deformasyonlar meydana gelmektedir.

Bu gibi durumlarda dekolte estetiğine başvurularak istenilen görünüm elde edilmekte ve çeşitli sebeplere bağlı oluşan estetik kaygı ortadan kaldırılmaktadır.

Dekolte Estetiği Nasıl Yapılır?

Dekolte bölgesinde oluşan kırışıklıkların temel sebebi deri yapısının elastikiyetini kaybetmesidir. Elastikiyetini kaybeden ciltte çizgi oluşumu ve kırışıklıklar gözlemlenmektedir. Dekolte estetiğinde ilk olarak çizgi ve kırışıklıklar üzerine enjekte yapılarak pürüzsüz bir görünüm elde edilmektedir.

Enjeksiyon işlemi sırasında hyalüronik asit ve gençlik aşıları kullanılmaktadır yani vücuda herhangi bir zararı olmayan kendiliğinden eriyebilme özelliğine sahip özel bir madde kullanılmaktadır. Daha sonra dekolte bölgesinin elastikiyetini arttırmaya yardımcı olan peeling uygulaması yapılmaktadır.

Peeling sayesinde hem cildin elastikiyeti arttırılmaktadır. Ancak dekolte bölgesinde oluşan kırışıklık ve sarkmalar ciddi derecede ise meme estetiğine başvurulmaktadır. Deri kalitesini arttırmaya yarayan ve daha kalıcı sonuçlar içeren yöntemlerden biri de nano yağ enjeksiyonudur.

Nano yağ enjeksiyonu, sizden alınan yağ inceltilerek çok küçük ve kök hücreden zengin kısmının ayrılmasıdır. Nano yağ kök hücreden zengin olduğu verildiği bölgedeki derinin kalitesini ve elastikiyetini arttırır.

Özellikle her iki memenin birbirine olması gerektiğinden fazla bitişik veya ayrık kalması durumunda dekolte bölgesi görünümü estetik bir güzellik oluşmasını engellemektedir. Bu gibi durumlarda meme estetiği yapılarak arzu edilen görünüm elde edilmektedir.

Dekolte Estetiği İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Dekolte estetiği işlemleri, uygulanacak olan yönteme ve işlemin karmaşıklığına bağlı olarak sürelerde farklılıklar gösterebilir. Genellikle dekolte estetiği işlemleri, ortalama olarak 1 ila 3 saat arasında sürmektedir. Bu süre, cerrahi girişimin türüne, hastanın bireysel durumuna ve istenilen sonuca bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Dekolte estetiği işlemleri, hastanın ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre çeşitli şekillerde gerçekleştirilebilir. Bunlar arasında dekolte bölgesindeki sarkma ve kırışıklıkların giderilmesi, leke tedavisi, dolgunlaştırma veya cilt yenileme gibi farklı prosedürler bulunmaktadır. Her bir işlem için farklı teknikler ve uygulama süreleri kullanılmaktadır.

Ancak dekolte estetiği işlemlerinin süresi, sadece cerrahi müdahale süresini kapsamamaktadır. Öncesi ve sonrasında yapılması gereken hazırlık ve iyileşme dönemleri de hesaba katılmalıdır. Bu dönemlerde hastalar, ameliyat öncesinde detaylı bir değerlendirmeye tabi tutulur, gerektiğinde testler yapılır ve ameliyat sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgilendirilirler.

Dekolte Estetiği Fiyatları 2023

Dekolte Estetiği Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

Dekolte estetiği

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir