İzmir Gömük Penis Ameliyatı

İzmir gömülü penis operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem gömülü penis ameliyatı fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de gömülü penis ameliyatı yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir gömülü penis ameliyatı doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere gömülü penis ameliyatı öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Gömülü penis durumunda istirahat halinde penis dokusu çok az görünmekte ya da içe kaçmış görünmektedir. Bu kişilerin ereksiyonda penis boyutları normaldir ya da ereksiyonla penis ortaya çıkar. Gömülü penis hastaları çoğunlukla penis büyütme ameliyatı için başvururlar. Ancak bu hastaların gömülü penis düzeltme ameliyatı olmaları gerekir.

Gömülü penis düzeltme ameliyatları penis büyütmeye göre daha kapsamlı ameliyatlardır. O nedenle iyileşme ve işe dönüş süreleri biraz daha uzun olabilmektedir. Gömülü penis düzeltme ile ilgili daha fazla bilgi almak için www.penisbuyutme.net adresine bakabilirsiniz veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gömülü Penis Ameliyatı nasıl yapılır? 

Tedavi Detayları
Operasyon:
Gömük Penis Ameliyatı
Prosedür:
Gömülü Penis problemini düzeltmek için uygulanır
Operasyon Süresi:2 saat
Hastanede Kalma Süresi:1 gece
Anestezi:Genel / Spinal
Erken İyileşme Dönemi:2-3 gün
İşe Dönüş:7 gün
Yara İzleri:kişiye göre değişir
Ağrı Miktarı:Hafif

Penisin kısmen veya tamamen testis torbası veya uyluk derisinin altına gömüldüğü doğuştan veya sonradan oluşan bir durum, gömülü penis ameliyatı olarak da adlandırılan gömülü penis ameliyatı ile tedavi edilir. Genel anestezi altında, prosedür tipik olarak bir ürolog veya plastik cerrah tarafından gerçekleştirilir.

Penise daha inandırıcı ve görünür bir görünüm kazandırmak için ameliyat sırasında penisi kaplayan fazla deri ve yağ dokusu alınır. Cerrah ayrıca duruma bağlı olarak skrotumun yeniden yapılandırılması veya altta yatan herhangi bir yapısal sorunun düzeltilmesi gibi ek prosedürler gerçekleştirmesi gerekebilir. Prosedürün karmaşıklığına bağlı olarak iyileşme süreleri değişir, ancak çoğu hasta birkaç hafta içinde normal aktivitelerine dönebilir.

Yetişkinlerde Gömük Penis Neden Olur ?

Gömük penisteki penis, gerek gövde yapısı ve yapısal özellikleri gerekse boyu ve çapı bakımından tamamıyla normal bir penis olmasına karşın sünnet derisinin altında saklı kalmış durumdadır. Sadece görüntü olarak küçük görünmektedir. Bunun nedenleri olarak;

  • Penis kökünde ki karın duvarında yağ dokusunun fazla olması,
  • Penis derisinin alttaki derin dokulara yapışmasındaki bozukluk,
  • Torbaya kadar inmiş bir fıtık veya hidroselin su kesesi  ileri derecede genişlemesi nedeniyle penisin gömülmesine neden olması,
  • Sünnet derisi dediğimiz uç bölgede yer alan derinin yapısal olarak aşırı derecede iriliği,
  • Megaprepuce fazlalığı sayılabilir.   

Eğer obezite nedeniyle dirençli bir yağ dokusu cerrahi yollarla yağ dokusunun alınması ve karın duvarı bölgesine yapılacak plastik düzeltici operasyonlarla tedavi edilir. Eğer sorun penisin alt dokulara yapışma sorunu ise bu durum cerrahi yolla düzeltilmelidir.

Gömük Penis İçin Hangi Doktor Gidilir ?

Gömük pipi, genel olarak çocuklarda bazı hormonal eksikliklerden dolayı görülmektedir. Bu durum birçok kişiyi korkutmaktadır, ancak gömük pipi tedavisi sayesinde bu olumsuz durumdan kurtulmak mümkündür. Gömük pipi görülen çocukların, çocuk ürolojisi uzmanları tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Çünkü bu olumsuz durum tedavi olmadan geçecek bir tür rahatsızlık değildir.

Eğer zamanında tedavi uygulanmazsa, ilerde de aynı şekilde kalmaya devam edecektir.Gömük pipi uygun zamanda tedavi edilmezse, bireyin ilerde son derece özgüvensiz bir hayatı olur. Çeşitli alanlarda, soyunma odalarında, havuzda ve birçok yarı çıplaklık içeren yerlerde bu tür kişiler bulunmak istemezler.

Ergenlik dönemi sonrasında penisinin küçük olduğunu düşünen kişilerinde ilgili hekimlere başvurması ve erken yaşta tedavi olması gerekmektedir.

İzmir Gömük Penis Ameliyatı

Gömük Penis Kendiliğinden Düzelir Mi ?

Gömük pipinin birçok nedeni olabilir. Bunlar, gelişmekte olan bir fetüsün penisini çevreleyen cilt ve yağ tabakaları ile ilgili sorunlar olabilir. Kasık kemiğinin üstünde çok fazla yağ bulunur, bu da genç bebeklerde sık görülür. Pipinin testise yakın kısmında yeterli deri bulunmaması olabilir.

Pipiyi kaplayan cilt dengesiz dağıtılmış ise, penis gömülü veya gizli olarak görülebilir. Çevreleyen yağ tabakalarının altında da gizlenebilir. Gömülü bir pipi genellikle kendiliğinden iyileşir. Bazı durumlarda ameliyat gerektirebilir. Uygun şekilde yapılmamış sünnetten sonra gömük pipi sendromu ortaya çıkabilir.

Sünnet, minimal bir işlemdir. Bu işlemin doğru şekilde şekilde uygulanması gerekir. Aksi takdirde sünnet, ciddi pipide cilt lekesi oluşmasına ve geri çekilmesine de neden olabilir.

Gömülü Penis Ameliyatı avantajları nelerdir?

Bu prosedürün çok sayıda faydası arasında gelişmiş idrara çıkma, hijyen, cinsel işlev ve görünüm yer alır.

Her şeyden önce, penisin görünümünü daha belirgin ve belirgin hale getirerek iyileştirebilir, bu da kişinin güvenini ve özgüvenini artırabilir. Ayrıca penisin gömülü olduğu bölgeyi iyice temizlemek zor olabilir, bu da cilt tahrişine ve enfeksiyona neden olabilir. Ameliyat penisi görünür hale getirebilir, bu da iyi hijyen uygulamalarını kolaylaştırır.

Ek olarak, gömülü penis bazen cinsel ilişkiyi zorlaştırır veya imkânsız hale getirir. Ameliyat bu sorunu çözebilir ve cinsel performansı artırabilir. Bazı durumlarda, gömülü penis de idrara çıkmayı rahatsız edebilir veya zorlaştırabilir. Prosedür bu sorunu çözebilir ve idrara çıkmayı artırabilir.

Gömülü Penis Ameliyatı kimler için uygundur?

Doğuştan penisin skrotal dokuya gömülü olduğu bir durumu olan erkeklere genellikle gömülü penis ameliyatı olarak da bilinen gömülü penis ameliyatı tavsiye edilir. Bazı durumlarda, hastalık veya obezite gibi bir hastalıktan kaynaklanabilir. İdrar yapmakta veya kendini temiz tutmakta güçlük çeken erkeklerin yanı sıra penislerinin görünümü konusunda çekingen olan erkeklere sıklıkla ameliyat olmaları tavsiye edilir.

Gömülü Penis Ameliyatı çeşitleri/yöntemleri nelerdir?

Cerrahi, bu durumu çeşitli şekillerde tedavi etmek için kullanılabilir. Penis şaftını ortaya çıkarmak için derinin soyulduğu cilt soyma prosedürleri en popüler ameliyat türüdür. Bu, penis tabanı çevresinde küçük bir kesi veya şaftın tüm uzunluğu boyunca uzanan daha büyük bir kesi gibi çeşitli kesi teknikleri kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Bir cilt ilerletme prosedürü, şaftın derisinin penisi örtmek için öne çekildiği başka bir cerrahi tekniktir. Bir Z-plasti veya bir V-Y plasti, bunu başarmak için kullanılabilecek birçok yöntemden sadece iki örnektir. İstenilen sonuçları elde etmek için karın veya skrotumdan ekstra deri ve yağın çıkarılmasını içeren skrotal veya suprapubik lipektomi de bu prosedürlerle birlikte yapılabilir.

Gömülü Penis Ameliyatı riskleri nelerdir?

Penisin kısmen veya tamamen skrotum ve/veya kasık bölgesi derisi tarafından kaplandığı bir durum, gömülü penis ameliyatı olarak da adlandırılan gömülü penis ameliyatı ile tedavi edilir. Gömülü penisin getirdiği fiziksel ve psikolojik problemler çoğu zaman bu ameliyatla çözülebilse de bazı riskleri vardır. Gömülü penis ameliyatı büyük bir ameliyattır ve genel anestezi gerektirir, bu da işlem sırasında komplikasyon riski taşır.

İyileşme sürecinde olası sorunlar, gömülü penis cerrahisinin en bilinen risklerinden biridir. Kanama, enfeksiyon ve yara izi buna bazı örneklerdir. Ek olarak, penis duyusunun kaybına neden olabilecek sinir hasarı olasılığı vardır. Nadiren, ameliyat başarılı olmayabilir ve ek prosedürler gerektirebilir. Gömülü penis ameliyatı geçirmeden önce, lisanslı bir sağlık hizmeti sağlayıcısı ile olası riskleri ve faydaları dikkatli bir şekilde tartışmak çok önemlidir.

Gömülü Penis Ameliyatı sonrası iyileşme süreci

Gömülü penis ameliyatından sonra, iyileşme genellikle bir dinlenme süresi ve normal aktivitelere yavaş bir dönüş gerektirir.

Hastalar cerrahi bölgede biraz rahatsızlık, şişlik ve kısa süreli karıncalanma veya uyuşma beklemelidir. Bir doktor tarafından reçete edilen ilaçlar ağrıyı tedavi edebilir. Ameliyattan sonra, hastaların şişlik kontrolüne yardımcı olması ve iyileşme sürecini desteklemesi için tipik olarak bir süre kompresyon giysisi giymesi gerekir. Ameliyatı takip eden birkaç hafta boyunca hastalar yorucu aktivitelerden ve ağır kaldırmaktan kaçınmalıdır. Yara bakım talimatlarına da dikkatle uyulmalıdır.

Genel olarak, iyileşme haftalar veya aylar alabilir ve hastalar genellikle bir süre sonra işlerine ve düzenli aktivitelerine devam edebilirler.

Gömülü Penis Hangi Sorunlara Yol Açar? 

Gömülü penis terimi, penisin kısmen veya tamamen skrotum ve kasık yağıyla kaplandığı bir durumu ifade eder. Çok sayıda fiziksel, psikolojik ve cinsel sorun bundan kaynaklanabilir. Obezite, aşırı kilo alımı, kötü duruş, hormonal dengesizlikler, Peyronie hastalığı ve sıkı bir sünnet, gömülü penise katkıda bulunan faktörlerden birkaçıdır. Diğer nedenler arasında skrotal lenfödem, konjenital anomaliler ve aşırı kasık yağı bulunur. Üriner inkontinans, azalmış cinsel işlev ve benlik saygısı ile ilgili sorunların tümü gömülü bir penisten kaynaklanabilir. Gömülü penisin erken teşhisi ve tedavisi, semptomların iyileştirilmesi ve durumdan etkilenen kişilerin genel yaşam kalitesi için önemlidir.

Gömülü Penis Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı? 

Gömülü penis ameliyatının amacı, penisin kasık yağı ve derisinin altında gizlenerek ona küçük veya gömülü bir görünüm vermesi durumunu tedavi etmektir. Penisi ortaya çıkarmak ve normal görünümünü geri kazanmak için, ameliyat fazladan deri, yağ ve dokunun çıkarılmasını içerir.

Prosedürü takiben bir miktar yara izi olabilir, ancak bu genellikle küçük olacak ve kasık bölgesinde olacaktır. Ayrıca sünnet izi üzerinden de yapılabilir. İzlerin görünürlüğünü azaltan kesileri kapatmak için eriyen dikişler kullanılır. Prosedürü takiben, hastaların çoğunluğu sadece küçük bir ağrı veya rahatsızlık hisseder ve birkaç gün içinde normal aktivitelerine devam edebilir.

İzmir’de Gömülü Penis Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de gömülü penis fiyatları yapıldığı hastane ve doktora göre değişiklik göstermekle birlikte bu alanda uzman pek çok doktor İzmir’de bulunmaktadır. Penis normal boyutta olmasına rağmen, çevre deri tarafından gizlenmesine bağlı, dışarıdan bakıldığında küçük görülmesi durumu gömülü penis şeklinde isimlendirilmiştir.

Gömük penis, saklanmış penis olarak da adlandırılır. Gömülü peniste, penisin küçük olması değil penis tamamen normal boyuttadır. Kasık bölgesindeki aşırı yağlanma nedeniyle penisin vücut içinde saklanması durumudur. İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. İzmir’de gömülü penis fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımıza başvurabilirsiniz.