Elmacık Kemiği Estetiği İzmir

Elmacık Kemiği Estetiği İzmir

Elmacık Kemiği Belirginleştirme Ameliyatı; Elmacık kemiklerinin belirgin olması, yüzün genç, diri ve güzel görünmesini sağlamaktadır.

Günümüzde birçok kadın elmacık kemiği belirginleştirme ameliyatı hakkında bilgi toplayarak çıkık elmacık kemiklerine sahip olmak istediklerini özellikle vurgulamaktadırlar.

Elmacık kemiğinin çıkık  yani belirgin olması, yüzü daha çekici ve güzel bir görünüme kavuşturmaktadır. Çıkık elmacık kemiklerine ulaşmak günümüzde eskiden olduğundan çok daha kolaydır.

Elmacık kemiği belirginleştirme ameliyatsız  ya da kısa süreli ameliyatlı uygulamalar sonrasında gerçekleşmektedir.

Ameliyatsız elmacık kemiği belirginleştirme isteyenler için dolgu yöntemi uygulanır. Bu yöntemde işlemden hemen sonra sosyal hayata devam edilir. Zaman zaman her kadının yaptırmak istediği, kolay bir dolgu uygulaması sayesinde elmacık kemiği artık kolaylıkla belirgin hale getirilebiliyor. Özellikle dolgu yönteminin avantajı ameliyat gerektirmemesidir. Dezavantajı ise 1.5 yılda bir tekrarlamak gerekmektedir.

Cerrahi operasyonlarda çıkık bir elmacık kemiği elde etmek için protez kullanılırken, dolgu yöntemi elmacık kemiği estetiğinde ise hyaluronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları yapılmaktadır.

Elmacık Kemiği Belirginleştirme Ameliyatında Anestezi Uygulanıyor mu?

Elmacık kemiği belirginleştirme ameliyatı genel anestezi ile yapılmaktadır. Cerrahi operasyonlar sırasında elmacık kemiği belirginleştirme işlemi yapılırken ağız içinden girilir ve elmacık kemiğine ulaşılır ve protezler yerlerine oturtulur.

Bu şekilde uygulanan iki anestezi sayesinde elmacık kemiğini belirgin hale getirmek isteyen hasta ağrı hissetmemektedir. Bu cerrahi operasyon yaklaşık olarak 1.5 -2 saat aralığında bitmektedir ve bu da uzmandan uzmana farklılık göstermektedir.

Hasta operasyon sonrası aynı gün taburcu edilebilir ve cerrahi operasyon sırasında kullanılan dikişler kendiliğinden eriyerek iyileşmektedir. Dışarıdan gözükecek bir iz de kalmamaktadır.

Elmacık Kemiği Estetiği İzmir

Elmacık Kemiği Belirginleştirme Ameliyatından Sonra İyileşme Sürecini Azaltmak İçin Ne Yapılmalı?

Elmacık kemiği belirginleştirme ameliyatı sonrasında iki gün boyunca, ortaya çıkabilecek olan şişliği en aza indirgeyebilmek amacıyla soğuk pres uygulaması yapılması gerekmektedir.

İyileşme süresini azaltmak için, her 1 saatte bir, 20 ile 30 dakika arasında soğuk pres uygulaması yapılmalıdır. Ayrıca ameliyattan sonra en az 10 gün baş yüksekte olacak şekilde yatılmalıdır.

Yağ Enjeksiyonu İle Elmacık Kemiği Belirginleştirme

Yağ enjeksiyonu, elmacık kemiği belirginleştirme dolgu yöntemine alternatiftir. Yağ enjeksiyonun dolgudan farkı ameliyathane yapılması ve kalıcı olmasıdır.

Bu yöntemde vücuttan alınan yağlar saflaştırıldıktan sonra enjekte edilir. Herhangi bir kesi yapılmadığı için iz kalmaz. İşe dönüş süresi 5-7 gündür.

Bu yöntem vücudunda protez (yabancı madde istemeyen) kişiler için güzel bir alternatiftir.

Elmacık Kemiği Ameliyatı Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gereklidir?

Cerrahi müdahale olmadan 2 hafta öncesinde eğer kullanılıyorsa kan sulandırıcı ilaçların kullanımının tamamıyla bırakılması gerekmektedir.

Elmacık Kemiği Estetiğinde Dolgu Uygulaması Nedir?

Elmacık kemiği estetiğinde dolgu uygulaması cerrahi müdahale gerekmeyen, kısa sürede tamamlanan bir yöntemdir. İşlemden hemen sonra günlük hayata ve işe  devam edilebilir. Dolgu yöntemi, kalıcılığı 18-24 ay arasında dayanıklılık gösteren ve bu ayların sonunda yenilenmesi gereken bir yöntemdir.

Elmacık kemiği estetiği ve elmacık kemiği belirginleştirme ameliyatı konusunda merak ettikleriniz için bize başvurabilirsiniz.

İzmir Elmacık Kemiği Belirginleştirme Ameliyatı Fiyatları 2022

Elmacık Kemiği Belirginleştirme Ameliyatı Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.vippskorea.com/face/facial-contouring-surgery/cheekbone-reduction.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fifteen + 2 =