Erkeklerde Kaş Kaldırma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Erkeklerde Kaş Kaldırma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Erkeklerde Kaş Kaldırma; günümüzde estetik cerrahi kadınlar kadar erkekler tarafından da talep edilen bir branştır. Bazen daha basit işlemlerle, bazen de daha kapsamlı ameliyatlarla daha estetik bir görüntü elde etmek mümkün olmaktadır.

Erkeklerde sık karşılaşılan problemlerden biriside zaman içerisinde kaşların eski şekillerini yitirmesi söz konusu olabilir. Kaşlar gözlerle birlikte yüz ifadesi için oldukça önemli temel parçalardır. Sarkmaya başlayan kaşlar kişinin üzgün veya mutsuz görünümüne neden olabilir.

Kaşların Sarkmasının Başlıca Sebepleri

Kaşlar yaşlanmaya bağlı olarak zamanla sarkar. Bu sarkma yer çekiminin uyguladığı kuvvet sebebiyle gerçekleşir. Kas dokusu zamanla eski işlevselliğini kaybetmeye ve deri gevşemeye  başlar. Buda kaşların sarkmış görüntüsüyle sonuçlanır. Bu korkulması gereken bir durum değildir.

Oldukça doğaldır ve zaman içerisinde herkeste meydana gelir. Ancak kaşların düşüklüğü nedeni ile göz kapaklarımız gözümüzün önünü kapatmaya başlar. Bunu engellemek için alın kasımızı kullanarak kaşlarımızı kaldırırız. Bu da alın kırışıklıklarının oluşmasına neden olur.

Ancak bazı özel durumlarda sarkan kaşlar göz yapısına da bağlı olarak görüşü engellemeye ve gözün kapanmasına sebep olmaya başlar. Bu noktada ise erkeklerde kaş kaldırma operasyonu devreye girer.

Kaş Kaldırma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma operasyonları hasta bireyin ihtiyacına göre şekillendirilir. Kaş eski görüntüsüne geri döndürülmeye ya da daha estetik bir görünüme ulaştırılmaya çalışılır. Böylece tekrar dinamik ve güçlü yapısını elde edebilir. Erkeklerde kaş kaldırma operasyonları ağrılı değildir.

Morluğa ve şişlikler kişiden kişiye değişse de çok fazla değildir. Genelde ameliyat hastanın ihtiyacına göre, göz kapağı ameliyatı ile kombine edilerek uygulanabilir. Böylece farklı teknik ve şekillendirmeler kullanılarak ameliyat basamakları hazırlanır.

Kişi 1 hafta gibi kısa bir sürede eski hayatına geri dönerken, başın yukarda yatılması ile şişliklerde kısa bir sürede iner ve iyileşme hızlı olur.

Ameliyat Uygulanmadan Kaş Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ameliyat istemeyen bir kişinin kaşını kaldırmak için botulinum denilen yöntem kullanılabilir. Botulinum ile kaşın orta kısmı ve kuyruk kısmının kaldırılması mümkün olur.

Botulinum yöntemi ciddi kaş sarkması olan kişiler için uygun olmayabilir ancak az miktarda sarkmanın söz konusu olduğu bireylerde etkili bir yöntem olarak kullanılır.

Botulinum ile erkeklerde kaş kaldırma işlemi ise kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Kişinin yapısına bağlı olarak farklı sonuçlar elde edilebilir. Bunun yanı sıra yüz estetiği de kaş kaldırma için diğer bir alternatif tedavi olarak kullanılabilir.

Erkeklerde kaş kaldırma ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Erkeklerde Kaş Kaldırma Fiyatları 2023

Erkeklerde Kaş Kaldırma Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://wentworthclinic.co.uk/cosmetic-surgery-men/brow-lift/

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir