Erkekte Burun Estetiği Fiyatları 2023

Erkekte Burun Estetiği Fiyatları 2022
Erkek burun estetiği özellikle son dönemde hızla artan durumlardan biridir. Özellikle değişiklik gösteren popüler kültür ve sosyal medyanın etkisi ile erkeklerde ideal burun nasıl olmalı sorusu da çok sık soruluyor.

Daha büyük bir burun, kemerli yapısından dolayı birçok erkek burun estetiği yaptırabiliyor. Erkeklerin burun ameliyatına gerek duymasının en büyük nedenlerinde ise, erkek bireylerin kadınlara göre daha fazla travmaya maruz kalmasıdır. Bunun dışında burun kısmından solunum zorluğu yaşaması da en önemli nedenlerden.

Erkek Burun Estetiği Nasıl Olmalı?

En sık sorulan erkek burun estetiği nasıl olmalı baktığımızda, erkek bireylerde burun şekli, güçlü lider özellikli ve özgüveni yükseltecek şekilde olmalıdır. Kemerli ve çok eğri bir burun hem estetik değildir hem de kişilerde özgüven sorununa neden olabilir.

Tüm erkeklerin yüzleri aynı şekilde bulunmaz ve tek bir burun tipi de bulunmaz. Burun estetiklerinde burundan nefes alma fonksiyonu, estetik görünümle beraber mutlaka düzeltilmelidir.

Erkek burun estetiği modelleri belirlenirken burun kısmı, alın, alt çene köşeleri, çene ucu gibi yüzün diğer bölgeleriyle doğal ve uyumlu olması gerekir.

Estetik bakımdan burun estetiği yapılırken ideal bir burun, yüzün erkeksi karakterini bozmamalıdır ve kadınlarda küçük ve kavisli bir burun olması yüze daha feminen bir karakter verir. Erkeklerde bu durum total olarak küçültülmelidir. Burun hatları ve geçişler daha keskin şekilde yapılmalıdır. 

Erkek Burun Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

Erkek burun estetiği kaç yaşında yapılır genel olarak, nadir bazı hastalıkların haricinde 18 yaş öncesinde estetik ameliyatlar yapılmaz, ideal yaş kişilerin çocukluk çağından çıkmasıdır.

Kişiler yasal olarak reşit olmalıdır, kendi kararlarını verebilmeli ve sorumluluklarını da kendisinin alabileceği düzeyde olmalıdır. Erkeklerin burun ameliyatı için en küçük yaş ise, burun gelişiminin ve yüz gelişiminin tamamlandığının düşünüldüğü yaştır. Bunun için 18 yaş üzeri diyebiliriz.

Erkek Burun Estetiği Öncesi Ne Yapılmalı?

Estetik ameliyatı olmadan önce, erkek burun estetiği öncesi ve sonrası fotoğraflara bakılması gerekir. Çünkü fotoğraflar üzerinden bilgi edinme, nasıl bir sonuç vereceği konusunda fikir verir. Fakat ülkemizde genel olarak bu tarz fotoğrafların paylaşılması yasaktır.

Estetik yapılan kliniklere giderek hem doktorların tecrübelerini görebilir hem de 3D Photoshop uygulamalarıyla kendi yüzünüzde nasıl görüneceğini daha iyi anlayabilirsiniz.

Genel olarak birçok klinikte 3D Vetra cihazı kullanılır. Bu nedenle öncesi ve sonrası sonuç fotoğraflarınızı daha iyi anlayabilirsiniz.

Erkeklerde Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Klasik olarak burun estetiğine baktığımızda, kadın veya erkek arasında teknik olarak bir fark bulunmaz. Her iki durumda da açık veya kapalı teknikler ile yapılabiliyor. Erkeklerde burun estetiği ameliyatı ise yaklaşık 3 ila 4 saat sürebiliyor.

Ameliyatlarda süre genellikle 2 saati geçer fakat net olarak süreler, hastadan hastaya değişebiliyor. Beraberinde yapılacak olan işlemlerde bu süreç artış gösterir, bunun nedeni ise ek prosedürlerin planlanması olabilir.

Ameliyat mutlaka genel anesteziyle yapılır ve hastalar bu süreçte kesinlikle bir şey hissetmez. Burun estetiği ameliyatı ardından, nefes almayı sağlayan burun içi silikon tamponlar atılır. Kişiler burun ameliyatı sonrasında genellikle ağrı hissetmez, bir süre dolgunluk ve baskı hissedebilir.

İlk gün ve ertesi günde, saatte 20 dakika aralıklarla buz uygulaması yapılır böylece morluk ve şişlik daha az görülür. Burun estetiklerinde uygun hasta seçimi oldukça önemlidir ve insanlar ayna üzerinde kendilerini değerlendirirken, mutlaka isteklerini belirtmelidir.

Erkeklerde Burun Estetiği, Burun Problemleriyle Tedavi Edilir mi?

Özellikle birçok erkekte görülen nefes alma sorunu, burun fonksiyonlarını yerine getirmemesi anlamına gelir. Zaman içerisinde ilerler ve farklı sorunlar yaratabilir. Bu nedenle solunum problemlerine karşı yaklaşımınıza çok dikkat etmeli ve zamanında gerçekleştirmelisiniz.

Erkeklerde burun kısmında eğer piercing varsa, piercing deki eğrilikler, burun eti büyümesi durumları gibi birçok sorun rahatlıkla çözülebilir. Böylece hastalar daha rahat şekilde nefes alabilecektir.

Erkeklerde Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiğinin ardından mutlaka doktorların önerdiği şekilde bir tedavi yöntemi uygulanmalıdır. Erkekte burun estetiği özellikle Türkiye’de en fazla gerçekleştirilenleri arasındadır. 100 burun estetiği olanların 25 kadarı erkek diyebiliriz.

Ameliyattan sonraki ilk 48 saatlik sürede dinlenmek gerekir. Ardından alın ve yanaklara da saat başı buz uygulaması yapılmalıdır. Böylece daha rahat olacak, şişlik ve morluklarınızı da sınırlar. Üçüncü günden itibaren de morluk ve şişlikler hızlı şekilde geçer. 

Estetik ameliyatlarda burun dışındaki dikiş durumlarında ise günlük 2 kez doktorun önerdiği kremler sürülür. Bu süreçte dikişlere asla dokunulmamalıdır.

Peçete, ıslak mendil veya elle temas edilmemelidir. Aksi takdirde dikişlerde enfeksiyona yol açar. Estetik ameliyatlarından sonra 2 ay güneş ışığına maruz kalınmaması gerekir çünkü cilt üzerinde kızarıklıklar olur. 

Erkekte Burun Estetiği Ameliyatını Sigorta Kapsar Mı?

Erkek rinoplasti ameliyatı için hastanın durumuna ve sahip olduğu sigorta poliçesine göre farklı işlemler sigorta kapsamında olabilir. Solunum problemini veya burun yaralanmasını tedavi etmek gibi tıbbi bir gereklilik olmadıkça, rinoplasti kozmetik bir prosedür olarak kabul edilir. Sigorta, bu gibi durumlarda masrafların bir kısmını veya tamamını karşılayabilir. Ancak, prosedür sadece kozmetik nedenlerle yapılırsa, sigorta faturayı ödemeyebilir.

Erkek rinoplasti ameliyatı ile ilgili olarak sigorta şirketinizin poliçesini onaylamanız çok önemlidir. Bazı kozmetik prosedürler, tıbbi olarak gerekli görüldüğü takdirde bazı sigorta şirketleri tarafından karşılanırken, diğerleri karşılanmaz. Prosedürün kapsamı ve cerrahın kimlik bilgileri de sigorta kapsamını etkileyebilir. 

Erkekte Burun Estetiği Ameliyatı Özel Hastanede Ne Kadar? 

Özel bir hastanede erkek burun estetiği fiyatları, cerrahın deneyimi, tesisin konumu, işlemin kapsamı ve özel ekipman kullanımı gibi bir dizi değişkene bağlı olarak değişebilir. Herhangi bir cerrahi prosedürün fiyatının, malzeme maliyetindeki değişimler, vasıflı işgücü maliyeti ve prosedüre olan talep seviyesi dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle zaman içinde değişebileceğini unutmamak çok önemlidir.

Her vaka farklı olduğundan ve farklı bir cerrahi yaklaşım gerektirebileceğinden, belirli bir maliyet sağlamanın imkânsız olduğunu belirtmek de önemlidir, bu da bir erkek rinoplastisinin ne kadara mal olacağı konusunda genellemeler yapmayı zorlaştırır. 

Erkekte Burun Estetiği Fiyatları 2023

Erkekte burun estetiği fiyatları 2023 yılında, burun ameliyatının türüne, yapılacak işlemlerin zorluğuna ve yapılacağı bölgenin genişliğine göre değişebilir. Ayrıca, ameliyatı yapacak cerrahın tecrübesi ve işlem yapılacak olan klinik veya hastanenin konumu da fiyatları etkileyebilir. Bu nedenle, ameliyatı yapacak cerrahla görüşerek, ihtiyacınız olan işlemler ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi almanız önerilir.

2023 Erkekte Burun Estetiği Fiyatları İzmir, İstanbul, Ankara

Burun estetiği, en sık tercih edilen estetik cerrahi işlemlerinden bir tanesidir. Daha estetik bir burna sahip olmak isteyen beyler öncelikle kendi şehirlerinde bu hizmetlerin fiyatlarını araştırır.

Nüfusu diğer şehirlere göre daha fazla olan şehirler, kliniklerin sayısı ve doktorların sayısı bakımından da diğer şehirlerden daha yüksek bir sayıya sahiptir.

Örneğin, 2023 İzmir Erkekte Burun Estetiği Fiyatları ile Antalya kıyaslandığında İzmir’de daha fazla alternatif sayılabilirken, Antalya için sonuçlar sınırlıdır.

Öte yandan her iki şehri de İstanbul ile kıyasladığınızda, İstanbul’un çok daha geniş bir sektör alanına ve farklı fiyatlara sahip olduğunu görebilmek mümkün olacaktır. Yapılacak araştırmalarda bu faktörlerin dikkate alınmasında, maliyetler bakımından fayda vardır.

Kaynakça:

https://www.nygplasticsurgery.com/nygps-news/how-much-does-rhinoplasty-cost/

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.