Göğüs Küçültme Ameliyatı İzmir

Göğüs Küçültme Ameliyatı İzmir

Göğüs Küçültme Ameliyatı; Büyük göğüsler kadınlarda önemli sağlık problemlerine sebep olur.

Bu sağlık problemlerinin arasında en önemlileri; fizik aktivitelerin kısıtlanması, istenilen giysinin giyilememesi, boyun, sırt ve bel ağrıları, sutyen askısının omuz kısmında oluşturduğu çukurumsu şekil bozukluğu ve memelerin karın üzerine devamlı temasından dolayı geçmeyen pişik oluşumudur.

Göğüs dokusunun büyümesi daha çok genetiktir. Yapılan doğumlar, kilo alma ve emzirme işlemi göğüslerin daha da büyümesine sebep olur.

Göğüslerin her ikisi aynı boyda değil ise, ameliyatla simetri sağlanabilir. Meme küçültme ameliyatı fiyatları ise yapılan işleme ve göğüs büyüklüğüne göre değişebilmektedir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası Ne Kadar Sürede İyileşir

Göğüs küçültme ameliyatı sonrası genellikle hastanede bir gün kalınır. Çok büyük göğüslerde kullanılan drenler çekilip pansuman tamamlandıktan sonra kişi sporcu sutyeni giydirilerek hastaneden taburcu edilir.

Ameliyattan sonra alınacak dikiş yoktur. Estetik dikiş teknikleri ve eriyen dikişler kullanılır. Çoğunlukla ameliyattan sonra 2-3 istirahat etmek gerekir. İşe dönüş genellikle 5-7 gündür. Ağır işlerde bu süre uzayabilir.

Göğüs Küçültme Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Etmelidir?

Göğüs küçültme ameliyatından sonra en az 3 gün ev ortamında istirahat edilir. Ameliyat sonrası antibiyotik ve ağrı kesici kullanılır. İlaçlar düzenli kullanılmalıdır. Ameliyattan sonra pek fazla pansuman ihtiyacı olmaz ve kontrollerde doktorunuz tarafından yapılabilir.

Ameliyat sonrası oluşan ödemler 3 ila 4 hafta içerisinde hızla azalır ve göğsün şeklinin tam oturması 1-2 ay sürer. Göğüs ameliyatı sonrası ilk 2 ila 3 hafta süresi içinde ağır sporlar yapılmamalıdır. Yapılan ağır sporlar kan basıncını arttıracağı için kanama oluşabilir.

Diğer önemli konu olan sigara ameliyat sonrası  en az 1  hafta süresince içilmemelidir. Ameliyat sonrası sigara içilirse hem yaranın iyileşme sürecini uzatır hem de küçük damarları daraltarak doku ve derinin kanlanmasında azalmaya sebep olur.

Göğüs Küçültme Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Diğer ameliyatlarda olduğu gibi göğüs küçültme ameliyatında da iz kalır. İzlerin şekli ve yeri göğüs küçültme ameliyatında kullanılan tekniğe göre değişiklik gösterir.

Ameliyat sonrası meme başı etrafında ve meme başı altında ters T, L veya lolipop şeklinde izler kalabilir. Meme kıvrımında  kalan iz ön taraftan bakılınca gözükmez. Bu izler ilk başta kızarıkken zamanla silikleşir. Bütün izler bikini bölgesinin içinde kalır.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası Emzirme İşlemi Yapılabilir Mi?

Göğüsün büyüklüğü, meme başının memeye olan konumu, kişinin yaşı ve ileride çocuk isteyip istemediği göğüs küçültme tekniğinin seçiminde önemli faktörlerdir. Emzirme fonksiyonunun korunması belli ölçülerde mümkündür.

Ancak aşırı büyük göğüslerde yeteri kadar küçülme sağlanabilmesi için emzirme fonksiyonu azalabilir. Göğüs küçültme ameliyatı fiyatları  genellikle muayene sonrası belirlenmektedir. Göğüs küçültme ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2023

Göğüs Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.nhs.uk/conditions/cosmetic-procedures/breast-reduction-female/

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir