İzmir Göz Altı Işık Dolgusu

İzmir Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu; Günümüzde dolgular yüz gençleştirilmesinde ve güzelleştirilmesinde çok sık uygulanmaktadır. Gözaltı ışık dolgusu da en sık yaptırılan uygulamalardan bir tanesidir.

Yüz güzelliğinin ve zindeliğin en önemli elementlerinden biri de gözaltı bölgemizdir. Gözaltı bölgesinin çukur olmaması ve yanakla geçişinin yumuşak olması genç ve güzel yüzün özelliklerindendir.

Biz yaşlandıkça ortaya çıkan gözaltındaki çukurluk derinleşir. Aynı resim ve heykelde olduğu gibi, yüzümüzde de bütün çukur alanlar koyu, çıkık alanlar ise daha parlak görünür. Bu derinleşmeye bağlı gözaltı bölgemiz daha koyu görünür ve göz altı yanak geçişi bozulur.

Bu koyuluk ve yanak gözaltı geçişinin sert olması maalesef yaşlı ve yorgun görünüme neden olmaktadır.  Yüz bölgesine uygulanan dolgu çeşitlerinden biri olan göz altı ışık dolgusu göz altı problemlerini ortadan kaldırmak ve kişilere daha canlı, genç ve zinde bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılmaktadır.

Göz altı bölgesinde zamana bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonlar hastanın olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine sebep olmaktadır.

Göz altı bölgesinde oluşan çukurlar göz altı ışık dolgusu sayesinde doldurularak yanaklar ile geçişi daha güzel hale getirilmeye çalışılmaktadır.

Göz altı bölgesine belirgin güzellik katan göz altı ışık dolgusu genellikle genç -orta yaş ve üzeri hastalar tarafından tercih edilmektedir. Gözaltı ışık dolgusu hem kadın hem de erkek hastalara uygulanan bir işlemdir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı bölgesinde oluşan çukurlar dolgu maddesinin enjeksiyonu yapılarak doldurulur. Böylece göz altlarının ışığı daha iyi şekilde yansıtması sağlanmaktadır.  Böylece gözaltları daha parlak ve güzel görünür. Göz altı ışık dolgusu uygulaması ağrısız bir uygulamadır.

Gözaltı ışık dolgusu ince iğnelerle ya da kanüllerle enjekte edilir. Enjekte edilen dolgu maddesinin içeriğinde hyaluronik asit ve birtakım peptid maddeleri yer almaktadır.

Özel bir içeriğe sahip olan göz altı dolguları cildi güzelleştirmenin yanı sıra cildin parlaklığını ve nem oranını da arttırmaktadır.

Göz altı ışık dolgusu uygulaması yapıldıktan sonra göz altındaki koyu halkalar ve morluklar ortadan azalmaktadır.

Ameliyatsız bir uygulama olan gözaltı ışık dolgusu uygulaması yaklaşık 10 dakika kadar sürmektedir. Göz altı ışık dolgusu uygulamasından hemen sonra kişiler normal hayatına devam edebilmektedir.

İzmir Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz altı bölgesi anatomik yapısı sebebiyle damarlar bakımından oldukça zengindir. Bu durum göz altlarının oldukça hassas bir yapıya sahip olduğunu göstermektedir.

Bu nedenle gözaltı ışık dolgusu  yapılması için o bölgenin anatomik yapısına hakim uzman doktorlara, tercihen o bölgenin anatomisini en iyi bilen Plastik Cerrahlara başvurulması oldukça önemlidir.

Uygulama sonrası 3-4 saatlik süreç içerisinde göz altı bölgesine herhangi bir kozmetik ürünün temas ettirilmemesine ve göz altlarının ovuşturulmamasına özen gösterilmelidir. Gözaltı ışık dolgusu ehil ellerde uygulandığında hasta memnuniyetinin en fazla olduğu uygulamalardandır.

Göz altı Işık Dolgusu ve Göz altı Torbaları

Göz altı ışık dolgusu alt göz kapağındaki problemlerin bir çoğunu çözen etkili bir tedavidir. Ancak yine de bazı durumlarda gözaltı ışık dolgusu yetersiz kalabilir ve ameliyatlara gerek olabilir.

Göz altı torbalanmaları hafifse gözaltı ışık dolgusu ise kamufle edilebilir ve  ameliyatsız çözüm yeterli olur. Ancak göz altı torbaları çok belirginse göz altı ışık dolgusu yetersiz kalabilir bu durumdaki hastalara alt göz kapağı estetiği yapmak gerekir.

Göz Altı Işık Dolgusun Etki Süresi Ne Kadardır?

Göz altı ışık dolgusunun etki süresi 1 yıl dense de klinik uygulamalarda 1 yıldan daha uzun kalıcı olduğu ortaya çıkmıştır. Gözaltı ışık dolgusu bir çok hastada 1.5 yıl civarı ve bazı hastalarda 2 yıla kadar kalıcı olabilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrasında Şişlik Meydana Gelir Mi?

Göz altı ışık dolgusu en etkili dolgulardan biri olmakla beraber ehil ellerde uygulanmazsa bir takım problemler ortaya çıkabilir. Gözaltı ışık dolgusuna bağlı hastaların çok az bir kısmında göz altında şişlikler meydana gelebilir.

Bu şişlikler çoğu zaman geçicidir ve 2 hafta içerisinde kendiliğinden düzelir. Daha da nadir olarak şişlikler düzelmez ya da sonradan ortaya çıkabilir. Bu durumda geç dönem dolgu reaksiyonu ya da o bölgenin lenf ödemi ortaya çıkmış olabilir. Tedavi gerektirir.

Diğer bir problem de göz altı ışık dolgusunun yetersiz ya da fazla yapılmasıdır. Yetersiz yapılmışsa dolgu tekrarlanabilir. Fazla yapılmış durumlarda göz altında şişlikler ve bombelikler oluşur. Bu durumda fazlalık dolgu hyaluronidaz enzimi ile eritilerek tedavi edilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulama Sonrası Doktor Tavsiyesi

Göz altı ışık dolgusu operasyonunu öncesi dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu konuları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sigara kullanımı vücutta kan akışını yavaşlatmaktır ve bu husus enfeksiyon tehlikesinin artmasına neden olabilir. Bu nedenle, operasyondan önceki haftalarda sigara içmeyi bırakın.
  • Uygulama öncesinde alkol kullanmaktan kaçının ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamaya dikkat edin.
  • Uygulamaya başlamadan önce, kullandığınız bütün ilaçları doktorunuza muhakkak bildirin.
  • Beslenmenize özen etmenizde de faydalıdır. Çünkü doğru beslenme iyileşme süreciniz çok daha hızlı ve sağlıklı geçmesine yardımcı olacaktır ve enfeksiyon riski minimuma inecektir.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Göz altı ışık dolgu uygulamasından sonra özen göstermeniz gereken bazı önemli konular vardır. Uygulama işlemi sonrasında özen gösterilmesi gereken bu önemli noktalar ise şunlardır:

  • Göz altı ışık dolgu işleminin ardından buz uygulaması yapılmalıdır. Uygulamadan sonraki ilk gün sıcak su ile banyo yapmanız kesinlikle önerilmez.
  • İlk günler fazla yüz hareketlerinden uzak durmalı, ilk hafta çok fazla hareket gerektiren sporlardan uzak durmalısınız.
  • Göz altı ışık dolgu işleminden sonraki iki hafta boyunca fazla sıcaktan ya da yoğun soğuktan kaçınmanız önerilir.
  • Göz altı ışık dolgusu uygulaması sonrası hastanede kalmanız gerekmeyebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 2022

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nineteen − 9 =