Göz Altı Morlukları Tedavisi

Göz Altı Morlukları İçin Işık Dolgusu İzmir

Göz Altı Tedavisi; Çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşan göz altı deformasyonları hem kadın hem de erkek hastalar için oldukça önemli bir estetik kaygı haline gelmektedir. Göz altı torbaları veya göz altı morlukları kişiyi olduğundan daha yorgun ve yaşlı göstermektedir.

Bu durumu düzeltmek, göz altı deformasyonlarını ortadan kaldırarak kişiye daha canlı, dinç ve genç bir yüz ifadesi kazandırmak amacıyla göz altı ışık tedavisi yapılmaktadır.

Göz altı ışık tedavisi sayesinde cilt tekrardan yapılandırılarak göz altı bölgesinin daha sağlıklı görünmesi sağlanmaktadır.

Göz Altı Işık Tedavisi Nasıl Yapılır?

Göz altı bölgesi deformasyonlarını düzeltmek amacıyla uygulanan diğer tekniklere göre farklı bir yol izlenen ışık tedavisinde uygulama yüzeysel değil , derine yapılmaktadır.

Oldukça yavaş şekilde ışık tedavisi çökük alanlara uygulanarak oluşan çukurlar kapatılmakta ve göz altı morluklarının görünümü ortadan kaldırılmaktadır.

Göz altı ışık tedavisi öncesinde işlem yapılacak olan bölgelere anestezi etkili kremler sürüleceği için uygulama sırasında herhangi çok az ağrı hissi yaşanmaktadır.

Göz Altı Işık Tedavisinin İçeriği Nedir?

Göz altı bölgesindeki deformasyonları düzeltmek amacıyla ortaya çıkmış olan göz altı ışık tedavisi tekniğinde hyalüronik asit kullanılmaktadır. Hyaluronik asit vücutta çok yaygın olarak bulunur.

Bu nedenle vücutta bulunan hyalüronik asit göz altına ve yüzün diğer bölgelerine enjekte edilmesi sık kullanılan son derece etkili bir uygulamadı.

Hyalüronik asit sayesinde göz altı çukurları doldurularak göz altı bölgesinin ışığı daha iyi yansıtması sağlanmakta ve morluklar ortadan kaldırılmaktadır

Göz Altı Işık Tedavisi Sonrası Süreç

Göz altı bölgelerine enjeksiyon işlemi tamamlandıktan sonra ufak kızarıklar oluşması normal karşılanan bir durumdur.

Işık tedavisi işleminden hemen sonra günlük hayata ve işe dönülebilir. Işık tedavisi uygulamasından sonra göz altı ve çevresinin ovuşturulmamasına özen gösterilmelidir.

Uygulamadan hemen sonra hafif makyaj yapılabilir. Hyalüronik asit vücuttan zamanla kendiliğinden atılan bir madde olduğu için etkisi kalıcı değildir.

Kalıcığı 1 yıl kadar denilmekle beraber, klinik pratikte birçok hastada kalıcılık süresi daha uzundur. Işık tedavisi ihtiyaca göre tekrarlanabilen bir uygulamadır.

Göz Altı Işık Tedavisi Fiyatları 2023

Göz Altı Işık Tedavisi Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir