Göz Altı Torbalarını Aldırma

Göz Altı Torbalarını Aldırma

Göz Altı Torbalarını Aldırma; Gözaltında oluşan torbalar, kişilerin olduğundan daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olmaktadır.

Bu durum hem erkek hem de kadınlar için oldukça can sıkıcı bir hal almaktadır. Göz altı torbalarından kurtulmanın tek yolu alt göz kapağı estetiği ameliyatıdır.

Göz altı torbalarını aldırmak için yapılan cerrahi işlem öncesinde birtakım muayene ve hazırlıkların yapılması gereklidir.;

  • Göz çevresi ve göz altı torbaları muayene edilir ve hangi cerrahi yöntemin sizin için daha doğru olduğu kararlaştırılır,
  • Gözaltında oluşan torbalardaki yağ miktarı, deri fazlalığı ve alt göz kapağındaki gevşeklik belirlenir,
  • Ameliyat öncesi hazırlıklar yapılır .

Alt göz kapağı estetiği ameliyatı ağrılı bir ameliyat değildir. Alt göz kapağı estetiği genellikle genel anestezi ile yapılır. Fakat bu durum hastanın isteğine göre değişebilmektedir, gerekirse lokal anestezi ile de yapılabilir. Göz Altı Torbalarını Aldırma ihtiyacı olan herkese uygulanabilecek torba aldırma işlemidir.

Alt göz kapağı estetiği için yapılan kesi ile gözaltlarında oluşan fazla yağ ve deri tabakaları alınır ve daha sonra gözaltları gerdirilerek daha genç bir görünüme kavuşmanız sağlanır. Göz altı torbalarının cerrahi işlem ile alınması ortalama 1.5-2 saat sürmektedir.

Cerrahi işlem sırasında atılan dikişler en fazla 1 hafta sonra alınmaktadır. Bu süre zarfında kişinin ağır eşyalar kaldırmaması, kan sulandırıcı ilaç kullanmaması, ıkınma ve bu tarzda hareketlerden kaçınması gerekmektedir.

Tüm bu noktalara dikkat edildiği takdirde daha hızlı bir şekilde iyileşme görülmesi mümkündür. Göz altı torbalarının alınması işleminden sonra gözlerde şişlik olması oldukça normal bir durumdur.

Kişiden kişiye değişmekle birlikte 10 günde bu şişliklerin çoğu iner ve sosyal yaşama dönülebilir. Alt göz kapağı ameliyatında yapılan kesinin iyileşmesi hızlı olur ve iz belli olmaz.

Göz Altı Torbalarını Aldırma Fiyatları 2023

Göz Altı Torbalarını Aldırma Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/bags-under-eyes/diagnosis-treatment/drc-20369931

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir