Gözaltı Morluklarına En İyi Çözüm: Nano Yağ Enjeksiyonu

Nano Yağ Enjeksiyonu; İnsan yüzünün en önemli fonksiyonu iletişimdir. Göz ve çevresi iletişim esnasında insan yüzünde ilk bakılan bölgedir. Göz çevresi problemleri genellikle 30 lu yaşlardan itibaren başlayarak bizleri mutsuz eder.

Yaşlanmanın ilk belirtileri genellikle göz çevresinde ortaya çıkar. Göz çevresinde en sık rastlanan problemler göz altı bölgesindeki çöküklük ve gözaltındaki koyu halkalardır.

Yaşlandıkça gözaltı bölgesindeki çöküklük belirginleşir. Ayrıca göz altında koyu halkalar ve morluklar  da artar. Göz altındaki koyu halkalar ve morluklar kişiyi öyle olmasa bile yorgun ve sağlıksız gösterir.

Gözaltı morlukları için internette ara yaptığınızda bir çok yüz serumları, kozmetik kremler,mezoterapi ve benzeri uygulamalar çıksa da gözaltı morluklarının en iyi ve etkili tedavisi gözaltına nano yağ enjeksiyonu işlemidir.

Nano Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ dokusu insan vücudunda açık ara, en fazla kök hücre bulunduran yapıdır. Aynı miktarda yağ dokusunun kemik iliğinin 1000-10.000 katı arasında kök hücre bulundurduğu çalışmalarda gösterilmiştir.

Nano yağ, kişinin kendi yağı bir takım inceltme ve filtreleme işlemlerinden geçirilerek elde edilir. Böylece iri yapılı yağ hücreleri ayrılır ve daha küçük yapılı kök hücre öncülleri ve mezenkimal kök hücreler ayrıştırılır. Bu ayrılan kısma nano yağ denilir.

Nano yağ enjeksiyonun özelliği preadiposit ve mezenkimal kaynaklı kök hücrelerden çok zengin olmasıdır. Çok küçük yapılı  olduğu nano yağ uygulaması deri içine ve hemen derinin altına verilebilir.

Nano yağın özelliği, kök hücre öncülerinden çok zengin olduğu için verildiği bölgedeki derinin ve dokunun kalitesini arttırır.

Gözaltı Morluklarında Nanoyağ Enjeksiyonun Yeri

Gözaltı morlukları ve koyu halkalar insanları en çok rahatsız eden problemlerden biridir. Gözaltı morlukları ile ilgili bir çok uygulama ve kremler önerilse de bu uygulamalardan 2 tanesi diğerlerinden çok daha iyi sonuç verdiği için öne çıkar.

Bunlardan ilki gözaltı ışık tedavisidir. Gözaltı ışık tedavisinin asıl etkisi alt göz kapağının iç tarafındaki çöküklüğü doldurmasıdır. Bu çöküklüğün dolması o bölgenin daha fazla ışık almasına ve o bölgenin daha açık renkli görünmesine yardım eder.

Hyaluronik asitin verdiği kalınlaşma ve enjeksiyon maddesinin içindeki bir takım peptid ve proteinler o bölgenin daha açık görünmesine de katkı verir.

Göz altı ışık tedavisi ile alt göz kapağındaki çöküklüğün doldurulması yüze çok daha dinlenmiş ve zinde görünüm verir. Bununla birlikte şunu belirtmek gerek ki göz altı ışık tedavisi alt göz kapağı boyunca olan gözaltı morluklarını veya koyu halkaları düzeltmez.

Gözaltı morluklarını ve koyu halkaları nano yağ enjeksiyonu düzeltir. Yağ enjeksiyonu  gözaltı problemleri için çok değerli bir uygulamadır.  Yağ enjeksiyonun en büyük avantajı kalıcı olmasıdır.

Mikro yağ enjeksiyonu (yüz için yapılan ince yağ enjeksiyonu), alt göz kapağının iç kısmındaki çöküklüğü düzelterek ışık tedavisi ile aynı etkiyi sağlar. Nano yağ enjeksiyonu ise gözaltı morlukları ve koyu halkalar için uygulanır.

Nano yağ derinin hemen altına uygulanır. Nano yağdaki kök hücre öncüleri o bölgedeki doku kalitesini arttırarak morlukta ve koyu halkalarda renk  açılmasını sağlar.

Gözaltına Nano Yağ Enjeksiyonu Etkisi Kalıcı mıdır?

Gözaltı morluklarını tamamen geçiren bir uygulama yoktur. Mezoterapi, bazı ince enjeksiyon gibi uygulamalarda kısmen faydalıdır. Ancak etki süresi genellikle 6-9 ay arasındadır.

Nano yağ enjeksiyonu bu uygulamalara göre daha etkilidir. Daha fazla renk açılması sağlar. Etkisi de kalıcıdır. Bu nedenle nano yağ enjeksiyonu gözaltı morlukları ve koyu halkalarda ilk tedavidir.

Nano Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Gözaltı morlukları için nano yağ enjeksiyonu lokal anestezi altında yapılabilir. İstenilirse hastanın tercihine göre genel ansestezi de kullanılabilir. Yağlar genellikle karından alınmakla beraber, herhangi bir bölgeden alınabilir.

Yağ alımı için lokal anestezikli sıvı verilerek uyuşma sağlanır. İnce yağ alıcı kanüller yardımı ile az miktarda yağ alınması yeterlidir.

Yağ inceltilip, işlemlerden geçirilerek sıvılaştırılır ve küçültülür. Bu çok küçük yağ parçacıklarına nano yağ denir. Gözaltı bölgesine emla ve benzeri lokal anestezik kremlerle uyuşturulduktan sonra nano yağ küçük iğnelerle uygulanır.

Nano Yağ Enjeksiyonu Sonrası Süreç

Nano yağ uygulandıktan sonra göz kapaklarındaki derinin hemen altında yağ partikülleri, sarı renkte görülür ayrıca uygulama bölgesinde renkte soluklaşma görülür. Bu sarı renk ve soluklaşma bir, iki saat içerisinde kaybolur.

Ardından uygulama bölgesinde inflamatuar bir reaksiyon başlar. Bu reaksiyon iyileşme döngüsünü başlatır. Bu iyileşme reaksiyonu uygulama bölgesinde kızarıklığa neden olur. Bu kızarıklık genelde bir kaç günde kendiliğinden düzelir ancak bazı hastalarda bir kaç hafta sürebilir.

Bu süreçte eğer ihtiyaç olursa kızarıklık ve morluklar 3. günden sonra kapatıcı ile kamufle edilebilir. İşlem sonrası süreçte özel bir bakıma ya da pansumana ihtiyaç yoktur. Güneşten korunmak ve 50 faktör güneş koruyucu kremler kullanmak yeterlidir.

Nano Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2023

Nano Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir