Hasta Yorumları

HAKKIMDA {NE DEDİLER}
Cengiz Temel: Onlarca doktorla görüşüp içime sinmediği için her seferinde iptal ettiğim ameliyatı TEVFİK CANDAN MEZİLİ ’le tanıştıktan sonra gönül rahatlığıyla ameliyatımı oldum ..
Hastasına ilgisiyle, verdiği enerji ve cesaretle çok güvende hissettiriyor..
Söylenecek o kadar çok şey var ki TEVFİK CANDAN MEZİLİ hakkında ama herşeyden önce çok teşekkür ederim.
Aklıma takılan en ufak birşeyde saati düşünmeden size ulaşabildiğim için, aşırı anlayışınız için, güler yüzünüz için, samimiyetiniz için, bundan sonra istediğim her işlemde gözüm kapalı size güvenebileceğim için ve beni hayalimdeki görüntüye kavuşturduğunuz için çok ama çok ama çok teşekkür ederim …. ..iyi ki varsınız ve iyi ki tanımışım sizi
Ayfer Temel: Merhaba ben 53 yaşındayım ameliyattan çok korkan biriyim doktor candan beyle tanıştıktan sonra korkularımı yenip benim icin radikal bir karar vererek ameliyat olmaya karar verdim. Yillarca yaşımdan büyük gösteren göz ve yuz çehremi kucuk dokunuşlarla öyle bir değiştirdi ki aynaya baktığımda artık başka ve genç bir ben görünuyorum. Doktor beye ilgisinden emeğinden ve yaptığı ameliyatın sonuna kadar arkasinda durmasından dolayı sonsuz teşekkür ederim.
Füsun Sönmez: Merhaba benim hem solunum hem estetik sorunlarim vardı. Ve korku ile karışık araştırmalarim sonunda tam vazgeçmisken cerrah Tevfik Candan Mezili ye ziyaret yaptım. Endişelerimi pazarlama taktikleri ile değil gerçekci anlatimlari ile giderdi ve ona duyduğum güvenle ameliyat oldum. Akabinde tavsiyelerine de uyunca birkaç gün içinde normal yasantima döndüm. Şimdi ne solunum ne de estetik sıkıntım yok. Elleri dert görmesin. Kesinlikle tavsiye ederim.
Neslihan Eyidoğan: Mucizevi cerrah :-) Burnumla alakalı sağlık sorunlarım vardı. Farabi devlet hastanesinin plastik cerrahlarından olan fakat mükemmeliyetini yaptığı onlarca ameliyatla kanıtlamış olan içlerinde bende olmak üzere ne kadar minnetkar olsam az… Küçükken inanırdık sihire büyüdüğümüzde sadece sihrin.Göz yanılması olduğuna inandık. Ama TEVFİK CANDAN MEZİLİ sihirli elleriyle mükemmel üstü bir görünüm bahşetti.Teşekkürler Mucizevi Cerrah…
Nur Senergin: Kesinlikle mucizevi cerrah..meme dokumun Sayın Prof.Mehmet Uğur NEŞŞAR tarafından titizlikle çıkartılması ve Sayın Op.dr Candan MEZİLİ nin sihirli elleriyle meme başı korunarak meme küçültme meme dikleştirme protez yerleştirme gerçekleştirildi..uzun ameliyatımdan Eryaman Hastanesinin muhteşem anestezi ekibi sayesinde rahat uyandım…devamında hocalarıma güvenmekle çok çok doğru bir karar verdiğimi iyileşme süresince tekrarlayıp durdum.Özellikle Candan hocamın titiz dikkatli güven verici samimi yaklaşımına ailecek minnettarız.. İyi ki varsınız Sayın hocalarım…ellerinize sağlık bana şifa verdiniz…Eryaman hastanesi ve hastalar çok şanslı…tekrar tekrar teşekkürler Candan hocam…Neşşar hocam..
kumsal_06_71: Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine keşfettim. Aslında ameliyat olup olmamak konusunda endişelerim vardı. Muayenehanesine gidip görüştüğümde daha da gerileceğimi düşünürken aklımdaki tüm soru işaretlerini aldı ve burun ameliyatının aslında ne kadar ağrısız olacağını anlattı. Neyse, operasyon oldu, gerçekten de ağrı duymadım. Üstelik ameliyattan sonra da kontroller esnasında sağ olsun çok ilgilendi. Verdiğim parayı son kuruşuna kadar hakkettiğini düşünüyorum. Elleri dert görmesin.
Remzi Takes: Merhabalar;
Hayatım boyunca kilo problemi çeken biri olarak mart 2014 te Sleeve gastrektomi (Tüp Mide) ameliyatı oldum. Düzenli spor ve beslenme alışkanlığıma dikkat ederek ideal kiloma indim ama göbek bölgemde fazlalık hep vardı. Bu arada Ameliyattan çok korkan biriyimdir. Önceleri görüntü kaygısındandır diye düşünürken zaman geçtikçe sporla birlikte karın bölgemde deri sarkması belirgin bir şekil almaya başladı ve tıbbi sorunlarda yasamaya basladım (karında sıcaktan ve deri katlanmasından kaynaklı kızarıklıklar vb)
İste bunları yaşarken hala ameliyattan korkan biriydim ve abdominoplasti (karın germe) ameliyatını düşünmek son tercihimdi. Bu durumlarımı çalışma arkadaşımla muhabbet ederken paylaşınca bana operasyon için çok buyuk destek verdi ve işte o zamandan sonra Doktor Candan beyle yollarımız kesişti.
Kendisiyle ilk görüşmemizde kafamda yüzlerce ve deli sorular vardı ama en büyüğü de acaba ben mi kafamda büyütüyorum gerek var mı bu operasyona düşüncesi… Uzun uzun konuştuk, bana gerekli tıbbı durumları düşüncelerimi ve ne istediğimi sordu. Sabırla beni dinledi ve kaygılarıma, korkularıma çok dikkatli bir o kadar da gerçekçi cevaplar verdi.
Düşünme sürecine girdim ve bu süreçte tüm hayatım boyunca oluşan kilolardan kurtulduktan sonra karnımın bu şekilde olmaması gerektiğine ailemin de desteğini alarak karar verdim.
İkinci görüşmemiz daha amaca yönelik ameliyat öncesi ve sonrası süreçler hakkında konuşmakla geçti. Ve artık her şey kafamda netleşmeye başladı. Operasyon tarihi için ortak bir karara vardık. Tarihim 16 Aralık 2016 idi.
Ameliyat öncesi Doktor Candan beyin dediği her şeyi yaptım. O ameliyattan korkan ben 16 aralık sabahı hastanede çok enerjik ve gezmeye gider gibi ameliyathaneye gittim. Ailemden herkes bu duruma şaşırmıştı. Bunun sebebi doktoruma inanmış ve güvenmiş olmamdı.
Gözlerimi açtım ve uyanmıştım, her şey bitmiş olmalıydı. karnıma bakmaya korkuyordum ama baktığımda ameliyat sonrası ödemler olduğu halde dümdüz bir karına sahiptim. tüm bel bölgem yani belim çepeçevre fazlalık karın derimden kurtulmuş aynı zamanda karın kaslarım sağa ve sola esnediği için pilikasyon dedikleri kasların dikimi yapılmıştı.
Serviste kaldığım süre boyunca hemşirelerden yardımcı personellere kadar herkes işin bilincinde ve doğru müdahalelerle çok rahat bir süreç geçirdim.
Yüzlerce yerde okudum ve belki binlerce karın germe ameliyat öncesi ve sonrası resimlere baktım. Hep bir kıyas içinde geçti bu sürecim. Kimi resimlerde eğri dikim vardı , kimisinde zımba tarzı kötü dikimler gördüm. Ama bana yapılan uygulama tüm bel çevrem olduğu halde dümdüz ve kusursuz duruyordu. tahmin ettiğimin çok çok ötesinde bir sonuç almıştım. Ve daha 3 ay olduğu halde… Pansumanlarım ve kontrollerim çok düzenli , sorunsuz bir şekilde devam ediyor.
Hayatımda ilk defa bir doktor hakkında yorum yazıyorum ve bu yorumu yazmazsam haksızlık olacağını düşündüm. Doktor Candan MEZILI nin öncelikle insancıl yaklaşımı, güven verici bilgi ve becerisi sayesinde şuanda istediğimden çok daha iyi bir görünüme sahibim.
A.T.:Bu ameliyatı olabilmek için ekstra almanyadan izmire geldim çünkü doktorun çok başarılı olduğunu duydum. Ellerinden geldiğince benimle çok iyi bir şekilde ilgilendiler, ameliyat çok iyi geçti her şey tam istediğim gibi oldu. Böyle bir işlem görmek isteyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum hem ilgi ve alakayı ellerinden geldiğince verdikleri için hemde cok sempatik bir doktor olduğu için.
Meltem Özkoç: Olumlu ve olumsuz her türlü bilgiyi ayrıntılarıyla anlatarak neler yaşayabileceğimizi net bir şekilde söylüyor.İşini titizlikle yapan ve ameliyat sonrasında da kontrollerdeki titizliğini ihmal etmeyen başarılı bir doktordur.Her şey için sonsuz teşekkür ederim.
Candan Capgın: Candan beyin önce güvenilirliği samimiliği beni cok etkiledi. Olumlu ve olumsuz herşeyi konusup kararımızı verdik.aklımdaki herşeyi rahatlıkla konuştum.protez meme dikleştirme ameliyatı oldum.ameliyat öncesi ve sonrası süreçten cok memnunum.kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.
Sedef Türkgenci: Karın germe ameliyatı oldum .. Çok memnunum .. Bütün ekip süperdi . Tabii ki en başta doktorum Candan Bey.. Herkese tavsiye ederim.
Hülya Tosun: Candan Bey burnumda yaşadığım problem nedeniyle oluşan nefes alma zorluğunu başarılı operasyonu ile hem tedavi etti hem de burnumu doğal ve estetik bir görünüme kavuşturdu. Operasyon sonrasındaki tavsiyeleri ve ilgisi ile rahat bir zaman geçirerek hiç sıkıntı yaşamadan bu süreci atlattım. Kendisine bu ilgili ve dikkatli tavrından dolayı çok teşekkür ediyorum.
Muhammed Abdullah KONDAKCI: 70 kilo verdikten sonra vucudum da oluşan sarkıklar için Daha önce karın germe ameliyatı olmama rağmen sırt, bel ve kasık bölgemdeki sarkıklık şikayetim devam ediyordu. Tavsiyeler üzerine bu ameliyat için Kars’tan  İzmir’e Candan hocama muayene olmaya gittim. Daha kapıdan içeri girer girmez güler yüz ve samimiyetle karşılayan bir ekiple karşılaştım. Aslında ameliyat olup olmamak konusunda endişelerim vardı. Çünkü karın germe ameliyatım çok uzun bir süreç ve ağrılı geçmişti. Candan hocamla görüştükten sonra gerileceğimi düşünürken aksine rahatladım tam bir empatiyle yaklaştığı için hocam şura şöyle olsun böyle olsun demeye bile gerek duymadım hocam en iyi, en estetik ve en sağlıklı nasıl oluyorsa öyle yapın dedim ve kendimi sihirli ellerine bıraktım önceki ameliyatım aksine 2 günde ayağa kalktım ağrı acı hissetmeden daha 15 gün olmasına rağmen mutlu edici bir görüntüm var keşke Candan hocamla önceden karşılaşsaydım tüm ameliyatlarımı o yapsaydı ama neyseki geç olmadan keşfettim karnımı sırtımı yaptırdıktan sonra kollarım ve göğüslerim gözüme batmaya başladı sporla toparlayamazsam tekrar Candan hocamın kapısını çalacağım 😉 Gerek ameliyat öncesi gerek ameliyat sonrası güvenilir samimi davranışlarıyla başta Candan Hocam ve hemşiresi Özlem Hanım olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyorum.
Ali DEMİRTAŞ: Hakkında bir kaç söz söylemesem içim rahat etmezdi.

Uzun zamandır bel çevresi ve göbeği ile ilgili sıkıntı yaşayan biriyim. Spor ve diyet yapsam da yumuşak ve sarkık göbeğimi maalesef sıkılaştıramadım. Artık sıkılaştıramayacağımı da anladıktan sonra bugüne kadar bir kaç kez aklıma gelen ama henüz merak aşamasındayken vazgeçip kafamda bitirdiğim Liposuction yöntemini tekrar düşünmeye ve araştırmaya başladım.

İlk olarak daha önceden Liposuction olmuş bir arkadaşımla görüştüm. Hem işlemden, hem de doktorundan memnun kaldığını söyledi. Arkadaşımın önerdiği doktordan randevu aldım ve görüşmeye gittim. Doktor ile görüşmemizde kendisi bana benim için daha uygun olan operasyonun karın germe ameliyatı olacağını, Liposuction yaparsak yoğun deri sarkmaları ile karşılaşacağımı söyledi.

Tek bir doktorun görüşlerine kendimi bağlamak istemediğim için sonrasında 5-6 doktor ile daha görüştüm. Her görüştüğüm doktor da aşağı yukarı aynı şeyleri söyledi bana.

Ama anlatılanlar, ameliyatın içeriği, duyduklarım, okuduklarım, izlediklerim ve izlenimlerim açıkçası beni korkuttu. ‘Böyle bir şeye gerek var mı?’, ‘Buna değer mi?’ soruları kafamın içinde uçuşmaya başladı.

O noktada Candan bey ile tanıştım…

Candan beyi de görüştüğüm ilk doktor hariç, diğer tüm doktorlar gibi internetten buldum ve randevu aldım.

Randevu günü polikliniğinde beni hemşiresi Özlem hanım karşıladı; ki kendisine de ayrıca bir parantez açacağım daha sonra. Özlem hanım beni Candan hocamın odasına götürdü. Her ikisi birden beni çok sıcak bir şekilde ağırladılar. Candan hocam da bana karın germe ameliyatı olmam gerektiğini belirtti ve ameliyatın tüm detaylarını anlattı diğer hekimler gibi. Zaten doktor doktor gezdiğim için ameliyatın içeriğine de hakim olmuştum artık. Ama Candan beyin ameliyata farklı baktığı bir nokta vardı. Diğer hekimlerin tamamı beni ameliyat sonrası 1 gece hastanede yatıracaklarını söylerken, Candan bey beni 3 gece yatıracağını, 3 geceden önce taburcu olmamın doğru olmayacağını söyledi. Bu noktanın ne kadar doğru olduğunu ise ameliyat sonrasında bizzat gördüm. Hatta o 3 gece sonrasında 1 gece de kendi isteğimle kaldım. Candan beyin bana verdiği güven duygusu kafamdaki ‘Böyle bir şeye gerek var mı?, ‘Buna değer mi?’ sorularının yarattığı kaygıyı giderdi. Bana ameliyat, ameliyatın öncesi, sonrası, kısacası her safhası ile ilgili tüm konuları anlattıktan sonra detayları görüşmek üzere hemşiresi Özlem hanım ile polikliniğin lobisine geçtik. Bu noktada az önce “Kendisine de ayrıca bir parantez açacağım daha sonra” dediğim Özlem hanımdan da bahsetmek isterim. Candan hocam için söylediğim ve söyleyebileceğim tüm övgü dolu sözcüklerim, bir o kadar değerli hemşiresi Özlem hanım için de geçerlidir.

Özlem hanım ile konuşmamız esnasında artık doğru bir yerde ve doğru insanların yanında olduğumu, Candan hocamın sadece iyi bir hekimden ibaret olmadığını, ayrıca çokta iyi bir ekibe sahip olduğunu hissettim. Ve ameliyat olmaya karar verdim.

Ameliyatım öncesiyle, sonrasıyla, her şeyiyle rahat geçti. Bu noktada Candan hocamın hastane seçimine de değinmek isterim çünkü değinmezsem kendimi borçlu hissederim. Candan hocam ameliyatımı Özel Su Hastanesi’nde yaptı. Oradaki personelin hepsine de ayrı ayrı teşekkürü bir borç bilirim. Refakatçim yoktu, yalnızdım ve benimle adeta kendi öz akrabaları gibi ilgilendiler. Sağ olsunlar.

Ameliyatımın üzerinden 9 gün geçti. Şu an son derece iyiyim. 2 gün önce Candan hocamın yanına gittim muayene için. 1 hafta gibi kısa bir sürede günlük rutin işlerimi tek başıma yapabilecek duruma geldim.

Candan bey görüştüğümüz o ilk günden bugüne bana her konuda çok yardımcı oldu. Hiç tanımadığım bir insanken bugün son derece saygı duyduğum ve sevdiğim bir insandır kendisi. Ameliyatımın gerek öncesinde, gerek sonrasında her an kendisini yanımda hissettim. Yaptıklarını bir görev gibi yapmaması, içten, adı gibi candan oluşu kendisini benim için özel kılmıştır.

Hocama ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. Kedilerini tanıdığım için çok memnunum.

Sinem Yüksel:

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Doktor Candan Mezili’yi keşfettim. Aslında ameliyat olup olmamak konusunda endişelerim vardı. Muayenehanesine gidip görüştüğümde daha da gerileceğimi düşünürken aklımdaki tüm soru işaretlerini yok etti ve burun ameliyatının aslında ne kadar ağrısız olacağını anlattı. Sonrasında operasyon oldum ve gerçekten de ağrı duymadım. Üstelik ameliyattan sonra yapılan kontroller esnasında da sağ olsun çok ilgiliydi. Aldığı ücreti verdiği emeği ve ilgisiyle son kuruşuna kadar hakkettiğini düşünüyorum. Elleriniz dert görmesin. Teşekkürler.
Aidualc Lehcsuk: Bir hafta önce karnına yapışmasına izin verin. Ben Almanya’dan ilave tavsiye için ona gittim. Sonuç harika!
Kendisi biraz daha gülümseyebilecek çok kibar, sakin ve hoş bir insan.
Ne yapabileceğini tam olarak açıkladı. Bence çok hassas çalışıyor.
Ekibi süper güzel ve yardımsever. Uygulama çok akıllı ve temiz.

(Orijinal)
Habe bei Dr. Candan Mezili vor ca einer Woche eine Fettabsaugung am Bauch und Hüfte sowie eine Bauchdeckenstraffung vornehmen lassen. Bin auf Empfehlung extra aus Deutschland zu ihn gegangen. Das Ergebnis ist super!
Er selbst ist ein sehr höflicher, ruhiger und angenehmer Mensch, der aber etwas mehr Lächeln könnte😊
Er hat genau erklärt, was man wie machen kann. Arbeitet meiner Meinung nach sehr präzise.
Sein Team ist super nett und zuvorkommend. Die Praxis ist sehr schick eingerichtet und sauber.

Ashley Bronson: Dr.Candan Mezili hakkında çok şey dinledikten sonra Almanya’dan Türkiye’ye gidip bir göğüs gerdirme yaptım. Ben coşkulu değil. Konuşma sırasında dünyada her zaman ve sonunda müdahalenin korkusunu ortadan kaldırdı. Doğası gereği güven verici ve güven verici. Sonuç sadece harika! Harika iş !!!!! Onun arkadaşları da aynı zamanda çok accomodating ve duyarlıydı 😊😊😊😊😊😊

(Orijinal)
Nachdem ich so viel von Dr.Candan Mezili gehört habe, bin ich aus Deutschland in die Türkei gereist und habe eine Bruststraffung vornehmen lassen. Ich bin mehr als begeistert. Er hat sich bei dem Gespräch jegliche Zeit der Welt und mir letztendlich die Angst vor dem Eingriff genommen. Durch seine Art wirkt er beruhigend und vertrauensvoll. Das Ergebnis ist einfach top! Super Arbeit!!!!! Auch seine Mitarbeiterinnen waren sehr zuvorkommend und einfühlsam 😊😊😊😊😊😊

Meltem Özkoç: Olumlu ve olumsuz her türlü bilgiyi ayrıntılarıyla anlatarak neler yaşayabileceğimizi net bir şekilde söylüyor.İşini titizlikle yapan ve ameliyat sonrasında da kontrollerdeki titizliğini ihmal etmeyen başarılı bir doktordur.Her şey için sonsuz teşekkür ederim.