İp Askı Yöntemi İle Gençleşme

İp Askı Yöntemi İle Gençleşme

İp Askı Yöntemi İle Gençleşme; Özel cerrahi ipler yardımıyla cildin gerilerek sarkma gibi yaşlanma belirtilerinin ortadan kalkmasını sağlayan yönteme ip askı adı verilmektedir. İp askı yönteminde kullanılan ipler insan vücuduyla uyumludur.

İp Askı Nedir?

Yaşlanma belirtileri hafifse ip askı yöntemleri, oldukça başarılıdır. Orta seviyedeki belirtiler için de kullanılabilmektedir.

İleri seviyedeki yaşlanma belirtileri için yüz germe ameliyatları uygulanmalıdır. Daha genç ve canlı bir yüz görünümüne sahip olmak isteyen ve sarkıklıkları fazla olmayan hastalar ip askı yöntemini  tercih edebilirler.

İp Askı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi altında yapılan ip askı uygulaması ortalama 45 dakika kadar sürmektedir. Anestezi sonrası hissizleşen yüz bölgesinde uygun noktalardan girilerek ipler cilt altına yerleştirilmektedir.

Yağ dokusu ile cilt arasındaki bölgeye yerleştirilen iplerle kontrollü olarak gerdirme işlemi yapılmaktadır. İp askı yöntemi ile gençleşme uygulaması ile sarkmalar düzeltilmiş olmaktadır.

İp Askı Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Yaşlanma belirtilerinin en belirgin şekilde görüldüğü yüz bölgesinde kırışıklık ve sarkmalar oluşmaktadır. Kişiden kişiye göre değişen kırışıklık ve sarkma derecesi bölgesel olarak da farklılık göstermektedir.

İp askı uygulaması yüzün hemen her bölgesine uygulanabilmektedir. Genellikle  kaş bölgesi, dudak kenarları, çene kenarları, yanaklar, çene ve gıdı bölgesinde ip askı uygulaması yapılmaktadır.

İp Askı Uygulamasının Avantajları

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan yaşlanma belirtilerini yok etmek isteyen hastalar çeşitli estetik müdahalelere başvurmaktadır.

Estetik cerrahi alanında yapılan uygulamalar ameliyat gerektirdiği için genel anestezi altında yapılmakta ve iyileşme süreci uzun olmaktadır.

İp askı uygulaması oldukça kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilen estetik bir uygulamadır. Lokal anestezi altında yapılma avantajı sayesinde anestezi riskleri daha az seviyede ve iyileşme süreci daha hızlıdır.

Ameliyat olmaya karşı soğuk duran hastalar bu tür uygulamalar ile istenilen sonucu elde edebilmektedir. Vücuda herhangi bir zararı dokunmayan cerrahi ipler cilt altına yerleştirilmekte ve cildin kendisini yenilemesi için kolajen üretimini gerçekleştirmektedir.

İp Askı Yöntemi İle Gençleşme Fiyatları 2023

İp Askı Yöntemi İle Gençleşme Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/thread-face-lift

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir