İzmir Göz Altı Işık Tedavisi

İzmir Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Tedavisi; Gözaltı ışık tedavisi da en sık yaptırılan uygulamalardan bir tanesidir. Yüz güzelliğinin ve zindeliğin en önemli elementlerinden biri de gözaltı bölgemizdir. Gözaltı bölgesinin çukur olmaması ve yanakla geçişinin yumuşak olması genç ve güzel yüzün özelliklerindendir.

Biz yaşlandıkça ortaya çıkan gözaltındaki çukurluk derinleşir. Aynı resim ve heykelde olduğu gibi, yüzümüzde de bütün çukur alanlar koyu, çıkık alanlar ise daha parlak görünür. Bu derinleşmeye bağlı gözaltı bölgemiz daha koyu görünür ve göz altı yanak geçişi bozulur.Bu koyuluk ve yanak gözaltı geçişinin sert olması maalesef yaşlı ve yorgun görünüme neden olmaktadır.  Yüz bölgesine yapılan işlemlerden biri olan göz altı ışık tedavisi göz altı problemlerini ortadan kaldırmak ve kişilere daha canlı, genç ve zinde bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılmaktadır.

Göz Altı Işık Tedavisi Nedir?

Göz altı bölgesinde zamana bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonlar hastanın olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine sebep olmaktadır.Göz altı bölgesinde oluşan çukurlar göz altı ışık tedavisi sayesinde doldurularak yanaklar ile geçişi daha güzel hale getirilmeye çalışılmaktadır.Göz altı bölgesine belirgin güzellik katan göz altı ışık tedavisi genellikle genç -orta yaş ve üzeri hastalar tarafından tercih edilmektedir. Gözaltı ışık tedavisi hem kadın hem de erkek hastalara uygulanan bir işlemdir.
Tedavi Detayları
Operasyon:
Göz Altı Işık Tedavisi
Prosedür:
Gözlatındaki çukuru doldurarak daha sağlıklı ve genç bir görünüm
Operasyon Süresi:20-30 dakika
Hastanede Kalma Süresi:Yok
Anestezi:Emla Krem
Erken İyileşme Dönemi:2-3 gün
İşe Dönüş:Hemen
Yara İzleri:yok
Ağrı Miktarı:Hafif

Göz Altı Işık Tedavisi Nasıl Yapılır?

Göz altı bölgesinde oluşan çukurlar enjeksiyon yapılarak doldurulur. Böylece göz altlarının ışığı daha iyi şekilde yansıtması sağlanmaktadır.  Böylece gözaltları daha parlak ve güzel görünür. Göz altı ışık tedavisi uygulaması ağrısız bir uygulamadır.Gözaltı ışık tedavisi ince iğnelerle ya da kanüllerle enjekte edilir. Enjekte edilen maddenin içeriğinde hyaluronik asit ve birtakım peptid maddeleri yer almaktadır.Özel bir içeriğe sahip olan göz altı tedavisi cildi güzelleştirmenin yanı sıra cildin parlaklığını ve nem oranını da arttırmaktadır.Göz altı ışık tedavisi uygulaması yapıldıktan sonra göz altındaki koyu halkalar ve morluklar ortadan azalmaktadır.Ameliyatsız bir uygulama olan gözaltı ışık tedavisi uygulaması yaklaşık 10 dakika kadar sürmektedir. Göz altı ışık tedavisi uygulamasından hemen sonra kişiler normal hayatına devam edebilmektedir.İzmir Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz altı bölgesi anatomik yapısı sebebiyle damarlar bakımından oldukça zengindir. Bu durum göz altlarının oldukça hassas bir yapıya sahip olduğunu göstermektedir.Bu nedenle gözaltı ışık tedavisi  yapılması için o bölgenin anatomik yapısına hakim uzman doktorlara, tercihen o bölgenin anatomisini en iyi bilen Plastik Cerrahlara başvurulması oldukça önemlidir.
Uygulama sonrası 3-4 saatlik süreç içerisinde göz altı bölgesine herhangi bir kozmetik ürünün temas ettirilmemesine ve göz altlarının ovuşturulmamasına özen gösterilmelidir. Gözaltı ışık tedavisi ehil ellerde uygulandığında hasta memnuniyetinin en fazla olduğu uygulamalardandır.

Göz altı Işık Tedavisi ve Göz altı Torbaları

Göz altı ışık tedavisi alt göz kapağındaki problemlerin bir çoğunu çözen etkili bir tedavidir. Ancak yine de bazı durumlarda gözaltı ışık tedavisi yetersiz kalabilir ve ameliyatlara gerek olabilir.Göz altı torbalanmaları hafifse gözaltı ışık tedavisi ise kamufle edilebilir ve  ameliyatsız çözüm yeterli olur. Ancak göz altı torbaları çok belirginse göz altı ışık tedavisi yetersiz kalabilir bu durumdaki hastalara alt göz kapağı estetiği yapmak gerekir.

Göz Altı Işık Tedavisinin Etki Süresi Ne Kadardır?

Göz altı ışık tedavisinin etki süresi 1 yıl dense de klinik uygulamalarda 1 yıldan daha uzun kalıcı olduğu ortaya çıkmıştır. Gözaltı ışık tedavisi bir çok hastada 1.5 yıl civarı ve bazı hastalarda 2 yıla kadar kalıcı olabilmektedir.

Göz Altı Işık Tedavisi Sonrasında Şişlik Meydana Gelir Mi?

Göz altı ışık tedavisi en etkili işlemlerden biri olmakla beraber ehil ellerde uygulanmazsa bir takım problemler ortaya çıkabilir. Gözaltı ışık tedavisine bağlı hastaların çok az bir kısmında göz altında şişlikler meydana gelebilir.Bu şişlikler çoğu zaman geçicidir ve 2 hafta içerisinde kendiliğinden düzelir. Daha da nadir olarak şişlikler düzelmez ya da sonradan ortaya çıkabilir. Bu durumda geç dönem işlem reaksiyonu ya da o bölgenin lenf ödemi ortaya çıkmış olabilir. Tedavi gerektirir.Diğer bir problem de göz altı ışık tedavisinin yetersiz ya da fazla yapılmasıdır. Yetersiz yapılmışsa işlem tekrarlanabilir. Fazla yapılmış durumlarda göz altında şişlikler ve bombelikler oluşur. Bu durumda fazlalık enjeksiyon hyaluronidaz enzimi ile eritilerek tedavi edilir.

Göz Altı Işık Tedavisi Uygulama Sonrası Doktor Tavsiyesi

Göz altı ışık tedavisi operasyonunu öncesi dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu konuları şu şekilde sıralayabiliriz:
  • Sigara kullanımı vücutta kan akışını yavaşlatmaktır ve bu husus enfeksiyon tehlikesinin artmasına neden olabilir. Bu nedenle, operasyondan önceki haftalarda sigara içmeyi bırakın.
  • Uygulama öncesinde alkol kullanmaktan kaçının ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamaya dikkat edin.
  • Uygulamaya başlamadan önce, kullandığınız bütün ilaçları doktorunuza muhakkak bildirin.
  • Beslenmenize özen etmenizde de faydalıdır. Çünkü doğru beslenme iyileşme süreciniz çok daha hızlı ve sağlıklı geçmesine yardımcı olacaktır ve enfeksiyon riski minimuma inecektir.

Göz Altı Işık Tedavisi Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Göz altı ışık tedavisi uygulamasından sonra özen göstermeniz gereken bazı önemli konular vardır. Uygulama işlemi sonrasında özen gösterilmesi gereken bu önemli noktalar ise şunlardır:
  • Göz altı ışık tedavisi işleminin ardından buz uygulaması yapılmalıdır. Uygulamadan sonraki ilk gün sıcak su ile banyo yapmanız kesinlikle önerilmez.
  • İlk günler fazla yüz hareketlerinden uzak durmalı, ilk hafta çok fazla hareket gerektiren sporlardan uzak durmalısınız.
  • Göz altı ışık tedavisi işleminden sonraki iki hafta boyunca fazla sıcaktan ya da yoğun soğuktan kaçınmanız önerilir.
  • Göz altı ışık tedavisi uygulaması sonrası hastanede kalmanız gerekmeyebilir.

Göz Altı Işık Tedavisi kimler için uygundur?

Göz altı ışık işlemi olarak da adlandırılan, göz altı tedavisi kozmetik bir işlemdir. Göz altındaki koyu halkaların ve çukurların görünümünü azaltmak için kullanılır. Kendine olan güvenini artırmak ve görünümünü güzelleştirmek isteyenlerin çok beğendiği bir işlemdir. Genel olarak sağlıklı olan ve sonuç için makul beklentileri olan kişiler genellikle prosedürden geçen kişilerdir.Yaşlanmanın getirdiği göz altlarında çukurluklar ya da koyu halkalar olan kişiler göz altı ışık tedavisi için mükemmel adaylardır. Bu değişikliklerin bir sonucu olarak gözler olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünebilir. Bu işlem 18 yaşından büyük herkese uygulanabilmektedir.

Göz Altı Işık tedavisi riskleri nelerdir?

Göz altı ışık tedavisi her ne kadar güvenli bir kozmetik işlem olarak kabul edilse de her tıbbi işlem gibi bazı riskleri vardır. Bu işlemin en sık görülen yan etkileri maddenin enjekte edildiği yerde hafif morarma, kızarıklık ve şişliktir. Genellikle bu yan etkiler birkaç gün içinde ortadan kalkar.Bazen enfeksiyonlar, alerjik reaksiyonlar veya cilt altında topaklar veya şişlikler gibi daha ciddi komplikasyonlar meydana gelebilir. Prosedür, eğitimli ve yetenekli bir enjektör tarafından gerçekleştirilirse, bu komplikasyonların ortaya çıkma olasılığı daha düşüktür. Hastalar ayrıca doğal olmayan bir görünüme neden olabilecek aşırı dolum tehlikelerinin farkında olmalıdır.

Göz Altı Işık tedavisi avantajları nelerdir?

Bu işlem ile göz çevresi genel olarak daha iyi görünecek ve gözler daha canlı ve genç görünecektir. Hacim kazandırmak ve kırışıklıkları azaltmak için gözyaşı oluğu bölgesine az miktarda madde enjekte edilir.Göz altı ışık tedavisinin hızlı bir şekilde tamamlanabilen minimal invaziv bir işlem olması başlıca faydalarından biridir. Ayrıca göz altındaki çukurların, kırışıklıkların ve koyu halkaların görünümünü en aza indirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca bu tedavinin etkileri zamanla kademeli olarak azaldığı ve kalıcı olmadığı için hasta her zaman düzeltmeler yapabilir. Bu, hastalara işlerin nasıl sonuçlanacağı konusunda daha fazla kontrol sağlar.

Göz Altı Işık Tedavisi Fiyatları 2023

Göz Altı Işık Tedavisi Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir