Karın Gerdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İzmir Karın Gerdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İzmir Karın Gerdirme Ameliyatı; Düz ve sıkı bir karın herkesin hayalidir.. Sürekli kilo alıp vermek, spor yapmamak, yetersiz ve düzensiz beslenmek karın kaslarında sarkmaya neden olur.

Hamilelik sonrasında genişleyen deri sarkar ve kötü bir görüntüye neden olur. İzmir karın gerdirme ameliyatı yapan kliniklerde, karın gerdirme ameliyatı ile sıkı ve düz bir karın görüntüsüne ulaşılabilir.

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatı daha çok hamilelik veya kilo alıp vermeye bağlı karın bölgesinde gevşekliği olan  ve obezite tedavisi görmüş olan kişilere uygulanır. Zaman içerisinde karın kasları elastikiyetini kaybeder, böylece gevşekleşir.

Ayrıca kilo alıp verme süreci ile beraber karın derisi sarkar. İzmir karın gerdirme ameliyatı yapan klinikte hastalar detaylı olarak muayene edilip operasyon kararı verilir. Karın germe ameliyatı ile daha düz ve sıkı bir karın elde edilir.

Karın Germe Tedavisi

Karın germe işlemi bazı yöntemler ile yapılır. Tedavide amaç karının düz ve sıkı olmasıdır. Ameliyattan sonra çok fazla kilo alıp vermemek gerekir.

İdeal kiloya ulaştıktan sonra kilo kontrolü mutlaka yapılmalıdır. Karın kaslarında oluşan gevşekliğin ve karın bölgesinde oluşan sarkmanın tedavisi genel olarak cerrahidir.

Bu problemler spor ve diyetle düzelmez. İzmir karın gerdirme ameliyatı yapan klinikte ameliyat ücretleri çok uygundur.

Ameliyat ücreti için mutlaka klinik ile görüşmeniz gerekir. Karnınıza yapılacak işlemlere göre ameliyat ücreti değişir. Bu  ameliyatlar estetik amaçlı yapıldığı için sosyal güvenlik kurumu masrafları ödemez.

Karın Gerdirme Ameliyatı Öncesinde Görülen Belirtiler

Karın germe ameliyatı öncesinden karın bölgesinde aşırı yağlanma ve sarkma dikkat çeker. Hamilelik veya kilo alıp vermeye bağlı kasrın kasları gevşekleşir ve birbirinden uzaklaşır. Zaman içerisinde kilo almaya bağlı olarak bu katlı görüntü artar.

Karın bölgesinin sarkması ve estetik olarak kötü görünmesi kişide psikolojik sorunlara neden olabilir. Daha fit bir görüntü için karın germe operasyonu şarttır.

İzmir karın gerdirme ameliyatı yapılan klinikte hastalar karın germe ameliyatı ile karın ve bel bölgesindeki gevşeklik, yağlanma ve deri sarkıklığı ve deri çatlakları problemleri çözülmüş olur.

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı daha çok doğum yapmış kadınların tercih ettiği bir ameliyattır. Kısa süre içerisinde kilo alıp veren erkekler tarafından da oldukça tercih edilir. Daha düz ve fit bir karın gençliğin simgesidir. Bu sayede kişi kendini daha enerjik ve mutlu hisseder.

İzmir karın gerdirme ameliyatı ile düz ve güzel bir karına ulaşabilirsiniz. Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık olarak 3-4 saat sürer. Karın kasları onarılır ve deri fazlalıkları kesilerek alınır. Yağ fazlalığı var ise liposuction yapılır.

Ameliyat izlerinin az kalması için doktorun tavsiyelerinin uygulanması  gerekir. Her şartta izler bikini içinde kalır.

Ameliyat esnasında konulan direnle 3-4 gün sonra çıkarılır ve hasta taburcu edilir. Karın gerdirme ameliyatı sonrasında giyilen korse üç hafta süreyle giyilir ve doktor izni olmadan çıkarılmaz.

İzmir karın gerdirme ameliyatı hasta menuniyetinin yüksek olduğu ameliyatlardandır bu ameliyatlardan sonra hastalar kendilerini daha mutlu hisseder ve özgüvenleri artar.

İzmir Karın Gerdirme Ameliyatı Fiyatları 2023

İzmir Karın Gerdirme Ameliyatı Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/tummy-tuck

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir