İzmir Genital Estetik

İzmir Vajina Estetiği Nedir?

İzmir Vajina Estetiği kadınların genital bölgelerini ve vajinada doğumlara ve yaşlanmaya bağlı oluşan gevşekliği düzeltmek için yapılmaktadır. İzmir vajina estetiği ile ilgili bilmeniz gerekenleri detaylı bir şekilde işleyelim.

Genital Bölge Problemleri

Bayanların genital bölgeleri ile ilgili yaşadığı bazı problemler şunlardır;

1) Cinsel yaşamın kalitesinin düşmesi

2) Cinsel ilişki sırasında negatif ve olumsuz durumların oluşması

4) Vajinada sulanma azlığı ve kuruluk ya da tam tersi olarak akıntı problemi

5) Bunlarla beraber öz güven eksikliği ve psikolojik problemler ile ufak tefek sağlık sorunları yaşanmaktadır.

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?
Vajina estetiği lokal anestezi ya da spinal anestezi ile yapılmaktadır. Operasyon yaklaşık olarak 1.5 saat  sürmektedir. Operasyon sonrası hasta hemen taburcu edilir ve hastane de kalması gerekmez. Bu ameliyat ile gevşemiş olan vajinal dokular sıkılaştırılır ve kasların yapıları onarılır.

Vajinal Estetiği Sonrası Ne Yapılmalıdır?

Ameliyat esnasında kendiliğinden eriyen ve kopan ipler kullanıldığı için tekrardan dikiş alma işlemi yapılmaz. 7 Gün içerisinde dokular iyileşir fakat 4 hafta cinsel ilişkiye girilmemesi tavsiye edilir.

Operasyon sonrasında çok ağrı olmamaktadır. Ağrı görülmesi durumunda ise baş ağrısı için kullanılan hafif ağrı kesicilerin kullanılması tavsiye edilir.

Operasyon Sonrası Hamile Kalınabilir mi?

Bu operasyon hamile kalmanızı engelleyecek bir işlem değildir. Vajinanın estetiğinin bozulmaması için norma doğum yerine sezaryen doğumu önerilmektedir.

Vajina Estetiği İçin Cerrahi Olmayan Çözümler Bulunur Mu?

Lazer ile genital bölge estetiği sağlanmaktadır. En etkili çözüm için doktorunuz tarafından yapılan muayene sonrası ameliyatlı ya da ameliyatsız işlemlerden hangisini yapılacağına karar verilmesidir.

Genellikle çok yoğun veya geç kalınmış problemlerde cerrahi müdahale gerekir. Cerrahi müdahale lazerden çok daha etkilidir.

Vajina estetiği ile ilgili merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

Daraltılan Vajina Tekrar Genişler Mi? 

Vajinoplasti olarak bilinen, vajinal gençleştirme veya daraltma ameliyatı olarak da adlandırılan cerrahi prosedür, vajinal kasları sıkılaştırmak ve tonunu ve şeklini eski haline getirmek için kullanılır. Ameliyatın etkileri birkaç yıl sürse de uzun vadeli bir çözüm değildir. Yaşlanma, doğum veya vajina dokularının gerilmesine neden olabilecek diğer faktörler nedeniyle, kaslar sonunda bir kez daha gevşeyebilir. Ancak hastanın yaşı, ilk ameliyatın kapsamı ve genel sağlık durumuna göre vajinoplasti sonrası vajina farklı ölçüde genişleyebilir. Özel durumunuz hakkında lisanslı bir sağlık uzmanıyla konuşmak her zaman en iyisidir.

Vajina Estetiği Kaç Yaşında Yapılır? 

Vajina estetiği olarak da adlandırılan vajinal gençleştirme adı verilen kozmetik işlem, vajinal bölgenin görünümünü iyileştirmek de dahil olmak üzere bir dizi nedenden dolayı yapılabilir. Bu prosedürden geçme kararı nihayetinde kişiseldir ve bir kadın için her yaşta olabilir. Ancak, işlemin sadece sağlıklı ve cinsel organları tam olarak gelişmiş yetişkin kadınlara yapılması tavsiye edilir. Tipik olarak, doğum sonrası veya menopozdaki kadınlarda vajinal bölgede meydana gelen değişiklikler, onları vajinal gençleştirme hakkında düşünmeye yönlendirebilir. Bir seçim yapmadan önce, kalifiye bir sağlık hizmeti sağlayıcısı ile prosedürün risklerini ve avantajlarını tartışmak çok önemlidir.

Vajina Estetiği Ne Kadar Sürer?

Yapılan özel işleme bağlı olarak, vajinal estetik ameliyatı çeşitli süreler alabilir. Küçük veya büyük dudakların yeniden şekillendirilmesini içeren labioplasti yapmak genellikle bir ila iki saat sürer. Klitoris çevresindeki deri bölgesinin küçültülmesini içeren klitoris küçültme işlemi için tipik olarak bir saatten az bir süre gerekir. Vajinal kanalı daraltan vajinoplasti ve vajina ile anüs arasındaki bölgeyi düzelten perineoplasti gibi diğer işlemler iki veya üç saat kadar sürebilir. Hastalar tipik olarak lokal veya genel anestezi altında ayakta tedavi prosedürü olarak yapılan prosedürden sonra aynı gün evlerine dönebilirler.

Vajina Estetiği Zararlı Mı? 

Vajinal estetiğe karşı tartışılmaz kanıtlar vardır. En popüler vajinal kozmetik prosedür olan labioplasti tipik olarak risksizdir ve düşük komplikasyon riski taşır. Ancak her cerrahi işlemde olduğu gibi kanama, enfeksiyon ve yara izi gibi potansiyel riskler ve yan etkiler vardır. Ek olarak, bazı insanlar için vücutlarını değiştirme ve belirli güzellik standartlarına uyma baskısı, olumsuz bir psikolojik etkiye sahip olabilir. Vajina estetiği ameliyatı olmayı düşünen herkesin kapsamlı bir araştırma yapması, lisanslı bir cerrahla konuşması, avantaj ve dezavantajlarını dikkatlice düşünmesi ve karar vermesi gerekir.

Vajinada Şekil Bozukluğu Neden Olur? 

Genetik, travma, doğum, ameliyat, hormonal dengesizlikler ve kanser veya vajinal sarkma gibi bazı tıbbi durumlar vajinal deformasyonun nedenlerinden sadece birkaçıdır. Vajinal deformite, vajinal agenezi veya vajinal atrezi gibi konjenital durumlardan da kaynaklanabilir. Bu faktörler rahatsızlığa, ağrıya neden olabilir veya cinsel işlev üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Sonuç olarak vajinanın fiziksel görünümü de değişebilir. Labioplasti ve vajinoplasti, bu sorunlara yardımcı olabilecek iki vajinal gençleştirme prosedürüdür. Vajinal deformitenin altında yatan nedeni belirlemek ve uygun tedavi seçeneklerini gözden geçirmek için kalifiye bir sağlık uzmanıyla konuşmak önemlidir.

Vajina Estetiği Kimler İçin Uygundur? 

Seks veya diğer fiziksel aktiviteler sırasında fiziksel rahatsızlık yaşayan veya genital bölgesinin görünümünden memnun olmayan kadınlar vajinal estetiği düşünmek isteyebilirler. Vajinal gençleştirme olarak da adlandırılan bu işlem, fazla doku, gerilmiş vajinal kaslar veya doğum veya yaşlanmanın getirdiği değişiklikler gibi çeşitli sorunları çözebilir. Vajinal estetiğin herkese uyan tek bir yaklaşım olmadığı ve lisanslı bir tıp uzmanıyla tartışılması gerektiği unutulmamalıdır. 

Prosedürün onlar için uygun olup olmadığına karar vermek için hastanın özel gereksinimlerini değerlendirebilirler. Potansiyel riskleri ve faydaları anlamanın yanı sıra, prosedürün sonuçları hakkında makul beklentilere sahip olmak çok önemlidir. Herhangi bir tıbbi prosedürde olduğu gibi, vajinal estetiğin tüm yönlerini dikkatlice değerlendirmek ve deneyimli bir pratisyen seçmek önemlidir.

İzmir Vajina Estetiği Fiyatları 2023

İzmir Vajina Estetiği Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/aesthetic-genital-plastic-surgery

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir