Jawline İzmir

Jawline (Çene Dolgusu) İzmir

Jawline; Belirgin yüz hatlarına sahip olmak için uygulanan yüz estetiği çeşitlerinden biri olan jawline çene hattı tedavisi olarak da adlandırılmaktadır.  Jawline tedavisi, çene ucu tedavisi ile desteklenir.

Son dönemde estetik trendi haline gelmiş olan jawline çeneye yapılan müdahalelerle yüz hatlarını belirginleştirme işlemidir.

Çeneye yapılan estetik müdahaleler yüz hatlarını belirginleştirmenin yanı sıra daha zarif ve güçlü bir yüz ifadesi ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca daha köşeli bir yüze sahip olmak isteyen hastaların da başlıca estetik tercihi jawline tedavisi olmaktadır.

Yüzün çeşitli bölgelerini işlem yapılarak değiştirmek ve estetik bir görünüm kazandırmak mümkün olmaktadır.

Üst yüz bölgesi olarak adlandırılan; alın, şakak ve göz çevresine yapılan işlemler orta yüz bölgesinde elmacık kemikleri, yanaklar ve nazolabial çizgilere uygulanmaktadır.

Jawline uygulaması ise alt yüz bölgesi alanına girmektedir ve çene ucu dahil olmak üzere çene hattı boyunca uygulanmaktadır.

Çene ucuna tedavi uygulaması talep eden hastaların ortak sorunu çenelerinin olması gerektiğinden daha geride konumlanması ve bundan dolayı yüz hatlarının daha yuvarlak görünmesidir.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan hastalar olduklarından daha kilolu görünmekte ve bu durumdan şikayetçi olmaktadır. Çenenin geri planda durması gıdı bölgesinin öne çıkmasına sebep olmakta ve hasta ne kadar zayıf olursa olsun şişman bir yüz görünümünü oluşmaktadır.

Jawline Nasıl Uygulanmaktadır?

Çene köşesinden çene ucuna kadar olan hatta jaw line adı verilmektedir ancak jawline tedavisi uygulamalarında yalnıza bu bölge değil, kulak önünden çene ucuna kadar olan hat baz alınmakta ve buna göre işlem uygulanmaktadır.

Jawline uygulamasında hem deri altına hem de kemik üzerine iğne ve kanüller yardımıyla enjeksiyon yapılmaktadır.

Uygulama esnasında ne kadar maddenin enjekte edileceği ise hastanın yüz yapısına ve çene çizgisine bakılarak karar verilmektedir. Yani her hasta için ayrı bir enjeksiyon planı oluşturulmakta hastanın ihtiyaçları doğrultusunda kaç cc veya kaç ml uygulanması gerektiğine karar verilmektedir.

Hastanın anestezi almasına ihtiyaç duyulmayan bu işlemde uyuşturucu etkisi olan kremler kullanılmakta ve acı hissi bu şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

Jawline tedavisi oldukça kolay bir işlem olmakla birlikte anında etkisi gösteren ameliyatsız estetik uygulamalarındandır. Jawline tedavisinin tam anlamıyla yüze yerleşmesi ve istenilen sonucun alınması 1 hafta kadar sürmektedir.

Jawline (Çene Dolgusu) İzmir

Jawline Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Kalıtımsal özellikler veya sonradan ortaya çıkan deformasyonlar sebebiyle çene hattında oluşan görünüm jawline uygulamasıyla değiştirilebilmektedir.

Çene hattı belirsiz olan hastalar olduklarından daha kilolu görünmekte ve yuvarlak bir yüz hattına sahip oldukları için ifadelerinde bozukluklar gözlenebilmektedir.

Keskin yüz hatlarına sahip olmak yüz ifadesini doğrudan değiştirmekte ve yüz bölgesinin daha çekici görünmesine yardımcı olmaktadır. Jawline cerrahi bir operasyon olmadığı için hasta uygulamayı yaptırdıktan hemen sonra günlük yaşantısına geri dönebilmektedir.

Anestezi gerektirmeyen jawline tedavisinde iyileşme sürecinde yaşanan sıkıntılar bulunmamaktadır. Özellikle ameliyat korkusu yaşayan ve iyileşme süreci için vakti olmayan hastalara jawline uygulaması oldukça cazip ve etkili bir seçenektir.

Jawline çene hattı nasıl yapılır?

Jawline çene hattı ameliyatı, çene altının düzeltilmesi işlemidir. Bu ameliyat, genellikle estetik amaçlı yapılır ve çene altındaki doku kesilerek yeniden şekillendirilir. Ameliyat öncesinde, doktor hastanın yüz yapısı ve özel durumlarına göre ameliyatın nasıl yapılacağını planlar.

Jawline çene hattı ameliyatı, genellikle lokal anestezi altında yapılır ve ameliyat süresi 2-4 saat arasında değişebilir. Ameliyat sonrasında, çene altındaki doku yeniden şekillendirilerek düzgün bir görünüm elde edilir. Ameliyat sonrasında, hasta ağrı kesici ilaçlar alarak rahatlatıcı bir dönem geçirir.

Jawline çene hattı ameliyatı sonrasında, iyileşme süreci birkaç gün içinde başlar ve ameliyat sonrası dönemde doktorun verdiği talimatları takip etmek önemlidir. Örneğin, yara bölgesini nemlendirmeye yönelik ilaçlar kullanılabilir veya yara bölgesini başka bir şekilde tedavi edilebilir. Bu sayede, iyileşme süreci hızlandırılabilir ve herhangi bir problem yaşanmaması sağlanabilir.

Hastanın bu süreçte ağır egzersizler yapmaması ve sert besinler ile beslenmemesi de büyük öneme sahiptir. Bu talimatlar ile hasta en fazla 3 – 4 hafta içerisinde günlük yaşantısına geri dönebilecektir.

Jawline Tedavisi Fiyatları 2023

Jawline Tedavisi Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Jawline geri dönüşü var mı?

Jawline ameliyatları kişinin çene yapısında yapılan köklü değişimleri kapsarlar ve bu değişimler kalıcı değişimlerdir. Dolayısı ile jawline ameliyatlarından geri dönmek söz konusu değildir. Ancak buna karşın hastalar eğer aldıkları sonuçlardan memnun değiller ise rahatlıkla ikinci bir işlem yaptırabilir ve daha ileri düzeltmeler uygulatabilirler. Kişiye uygulanabilecek ameliyat sayısında herhangi bir sınır bulunmaz.

Jawline kalıcılığı ne kadar?

Jawline ameliyatları cerrahi işlemlerdir ve hastanın kemik yapısının değiştirilmesi sebebi ile ömür boyu kalıcılık özelliğine sahiplerdir. Bu ameliyat, yani jawline ameliyatı ile değiştirilen çene, eğer gelecek dönemde herhangi bir fiziksel travma ile karşılaşmaz ise şeklini korumaya devam edecektir. Eğer hasta jawline ameliyatı sonrası aldığı sonuçtan memnun kalmaz ise hastaya kolaylıkla revizyon operasyonu uygulanabilir. Hastanın çenesi ikinci bir operasyon ile düzeltilebilir.

Jawline zararı var mı?

Jawline ameliyatı günümüzde son derece popüler olarak uygulanan bir ameliyattır ve bu kadar sık uygulanmasına karşın herhangi bir zararlı durumu tespit edilememiştir. Jawline ameliyatı cerrahi bir işlem olduğundan herkes bu işlem için uygun olmayabilir. Ameliyat öncesi hasta detaylı bir muayeneden geçerek ameliyat için uygun olup olmadığı öğrenir. Uygun görülmeyen hastalara uygulanamayacağından bu ameliyatların herhangi bir zararları yoktur.

 

 

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir