Karın Düzleştirme Estetiği Nasıl Yapılır?

Karın Düzleştirme Estetiği Nasıl Yapılır?

Karın Düzleştirme Estetiği

Karın Düzleştirme Estetiği; Karın bölgesinde çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşan deri fazlalıkları sarkık bir görünüme sebep olmakta ve hastaların düz bir karın bölgesine sahip olmasını engellemektedir.

Karın bölgesinde fazlalık olan yağ ve deri birikimi estetik açıdan hastaların şikayetçi olmasına sebep olmakta ve kalıcı olarak düzeltilmesi için karın germe ameliyatına başvurulmaktadır. Karın düzleştirme estetiği, karın germe ameliyatı adı altında yapılan estetik cerrahi operasyonudur.

Estetik cerrahi operasyonlarının genelinde olduğu gibi karın germe ameliyatında da öncelikle hastanın beklentilerine uygun bir sonuç alınması ve hastanın daha iyi bir görünüme kavuşması amaçlanmaktadır.

Karın düzleştirme estetiği kadınlar tarafından daha fazla talep gören bir estetik operasyondur çünkü doğum sonrası karın bölgesinde oluşan çeşitli deformasyonlar kalıcı olabilmektedir.

Düzenli beslenme ve spora rağmen düz bir karına sahip olamayan kadın hastalar çözüm olarak karın germe ameliyatına başvurmaktadır.

Hamilelik döneminde karın bölgesinin genişlemesine bağlı olarak doğumdan sonra ortaya çıkan sarkmalar karın düzleştirme estetiği yani karın germe ameliyatıyla düzeltilebilmektedir.

Karın Düzleştirme İçin Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı bir diğer adıyla abdominoplasti, karın altından iç çamaşırına denk gelen bölgeden kesi açılarak fazlalık olan yağ ve deriler alınmaktadır.

Karın germe ameliyatında adeta doğal bir korse gibi gevşemiş olan kasın kası  dikişlerle sıkılaştırılır ve böylece karın düzleştirme adeta bir doğal bir korsleleme yapılmış olur.

Göbek deliğinin üst kısmında kalan deri aşağı doğru çekilerek germe işlemi yapılmakta ve düz bir karın sonucu elde edilmektedir. İşlem tamamlandıktan sonra sezaryen izi yapılan bölgeye dikişler atılmakta ve estetik açıdan tamamlayıcı olması için yeni bir göbek deliği tasarlanmaktadır.

Ameliyat genel anestezi altında yapılmakta ve ortalama 3 saat civarı sürmektedir, ameliyat sonrasında arzu edilen görünüm elde edilmiş olmaktadır.

Karın Germe Ameliyatında Yağ Alımı

Karın bölgesinde sarkık bir görünüme sebep olan yağlar karın germe ameliyatı sırasında alınmaktadır.

Ameliyat esnasında kullanılacak olan tekniğe göre yağ alımının nasıl gerçekleşeceği belli olmaktadır ancak genellikle liposuction yöntemiyle fazlalık olan yağlar alınmakta ve aynı operasyon içerisinde karın germe işlemi de yapılmaktadır.

Fazlalık olan yağlar karın bölgesinden çıkartıldıktan sonra gevşemiş olan kas dokuları sağlamlaştırılarak dümdüz bir karın bölgesi oluşturulmaktadır.

Mini Karın Germe Nedir?

Abdominoplasti ameliyatı klasik karın germe uygulamalarını ifade etmektedir ancak hastanın karın bölgesindeki sarkmaların boyutu klasik karın germe ameliyatı için yeterli değilse mini karın germe ameliyatı yapılmaktadır.

Karnın sadece göbek deliği altında kalan bölgesinde deri fazlalığı ve sarkma olduğu durumlarda mini karın germe ameliyatı tercih edilmektedir.

Mini karın germede yalnızca karın altı bölüme müdahale edilmektedir ve göbek deliği üzerindeki bölgeye herhangi bir işlem uygulanmamaktadır.

Mini karın germe ameliyatı klasik karın germe ameliyatına göre daha kısa süren ve iyileşme süreci daha hızlı olan bir estetik ameliyat türüdür. Ancak hangi tür ameliyatın tercih edileceğine ve hangi yöntemlerin kullanılacağına uzman doktor muayenesi ile belirlenmesi mümkün olmaktadır.

Karın Düzleştirme Estetiği Fiyatları 2023

Karın Düzleştirme Estetiği Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.webmd.com/beauty/cosmetic-procedures-tummy-tuck

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir