Karın Germe Ameliyatı ile Hangi Problemler Çözülebilir?

İzmir Karın Germe Ameliyatı ile Hangi Problemler Çözülebilir?

Karın Germe Ameliyatı, genelde hamileliğin ardından ya da çok fazla kilo alıp vermeden dolayı karın bölgesinde meydana gelen şişlik ve bu şişkinliğe bağlı olarak deri sarkıklığı olan kişilere yapılır.

Diğer taraftan karın germe ameliyatı liposuction yönteminin yeterli gelmediği zamanlarda başvurulan etkili çözümler arasındadır. Tıbbi bakımdan ergenlik dönemini tamamlayan kişiler bu ameliyatı yaptırabilir.

Ameliyattan sonra rahatlıkla hamile kalınması söz konuşur. Halk arasında hamile kalınmaması gerekir şeklinde yanlış bir algı vardır.

Bu operasyonda hamilelik ve doğum ile alakalı herhangi bir organa müdahalede bulunulmaz. Ancak hamilelik esnasında kilo alma ve karında gevşeme olacağı için hamilelikten  sonra olması tavsiye edilir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe operasyonu ciddi bir operasyondur ve kesinlikle ameliyathane şartlarında, genel anestezi ile deneyimli Plastik Cerrah tarafından yapılması gerekir.

Karın germe ameliyatı esansında liposuctionla fazla yağlar alınır. Gevşemiş karın kası (rektus diastazı) adeta bir iç korse oluşturularak sıkılaştırılır. Karnınızda atletik ve düz bir görünüm oluşturulur.

Daha sonra fazlalık deri çıkarılır ve yeni göbek deliği oluşturulur. Göbek altındaki çatlaklardan kaybolur. Ardından kesi dikme işlemi yapılır. Operasyon sırasında estetik dikiş yapılarak dikiş izinin bikini bölgesinin altında kalması planlanır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

 Ameliyat sonrasında hafif veya orta seviyede ağrı görülebilir. Bu ağrılar üçüncü günün ardından azalır. Hastanede kalış zamanı ortalama 2 gündür.

Ayağa kalkarken ilk 5 gün hafif öne eğilip yürümek gerekir. Dikişlerinizin estetik dikiş olması nedeniyle daha sonra alınmasına gerek yoktur. Ameliyat sonrası 3 hafta karın korsesi tercih edilmeli ve işe geri dönüş 10-15 gün sürer.

Hafif şekilde fiziksel egzersizlere 3 hafta sonra başlamalısınız. Ancak mekik çekme, karın egzersizleri için 10 ile 12 hafta kadar beklemek gerekir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2023

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/11017-abdominoplasty-tummy-tuck

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir