Koltuk Altı Terlemesi İçin Botilinyum Toksin

Koltuk Altı Terlemesine Estetik Müdahale
Koltuk Altı Terlemesine Estetik Müdahale; Vücut terlemesi çeşitli durumlara bağlı olarak ortaya çıkan bir reaksiyon olarak değerlendirilmektedir. Seri hareket etme, spor yapma ve sıcak ortamlarda bulunmanın yanı sıra sinir, stres ve heyecan halindeyken de terleme gerçekleşmektedir.Vücuttan atılan ter ilk olarak koltuk altı bölgesinde belirginleşmektedir ve koltuk altı teri çevreye hem kötü koku yaymakta hem de kötü bir görünüm oluşturmaktadır.Hastanın sosyal açıdan problem yaşamasına neden olan koltuk altı terleme durumu olağan dışı şekilde gelişmekte ve aşırı olarak gerçekleşmekteyse müdahale edilmesi gereken bir sorun olarak nitelendirilmektedir.Koltuk altı terlemesine estetik müdahale yapılmadan önce terlemeye sebep olan sağlık sorunu olup olmadığı tespit edilmelidir.Herhangi bir sağlık sorununa bağlı olarak hastada terleme gözlemleniyorsa terleme tedavisinden önce sağlık sorunu için müdahale yapılması gerekmektedir.Sağlık sorunlarından bağımsız olarak aşırı bir koltuk altı terlemesi gözlemleniyorsa çeşitli yöntemlerle bu durum tedavi edilebilmektedir.Cerrahi teknikler arasında oldukça yaygın olan koltuk altı terlemesine estetik müdahale için botilinyum toksin enjeksiyonu yapılmaktadır.

Koltuk Altı Terlemesi İçin Botilinyum Toksin Nasıl Yapılır?

Koltuk altı ter bezlerinin çalışmasını sağlayan ter sinirlerinin hareketini kısıtlamak amacıyla botilinyum toksin uygulaması yapılmaktadır. Ter bezlerinin aktivitesi kısıtlandığında hastada gözlemlenen koltuk altının aşırı terleme durumu ortadan kalkmaktadır.Toksin işlemi sırasında koltuk altı bölgesinde uygun olan yerlere botulinum toksini enjekte edilmektedir. Toksin enjeksiyonundan sonra hastanın koltuk altı terlemesi geçici süreliğine durmaktadır.Herhangi bir yan etkisi olmayan koltuk altı ter bezlerine yapılan botilinum toksin enjeksiyonunun kalıcılık süresi yaklaşık 6-8 ay kadardır.Koltuk altı bölgesi dışında el ve ayaklarda aşırı terleme gözlemlenen hastalara da aynı işlem uygulanarak terleme geçici olarak durdurulmaktadır.Herhangi bir anestezi alımı gerekmeyen botilinum toksin işlemi oldukça kısa süren kolay bir uygulamadır. İşlem bittikten hemen sonra hastanın günlük yaşantısına dönmesi mümkündür.2 ila 4 gün içerisinde istenilen etki gözlemlenmekte hatta bazı hastalarda koltuk altı terlemesi tamamen ortadan kalkmaktadır. Koltuk altı terlemesi için yapılan botilinum toksin işlemi uygulama kolaylığı ve hemen etki etmesi sebebiyle tercih edilen bir estetik uygulamadır.

Koltuk Altı Terlemesine Estetik Müdahale Fiyatları 2023

Koltuk Altı Terlemesine Estetik Müdahale Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/hyperhidrosis2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir