Kulak Memesi Büyütme Nasıl Yapılır?

Kulak Memesi Büyütme Nasıl Yapılır?

Kulak Memesi Estetiği

Kulak Memesi Büyütme, kulak estetiğinin içinde yer alsa da bazı durumlarda kulak memesinin kendisine odaklanmak gereklidir.

Kulak memesi  estetiği ile, kulak memesinin küçüklüğü, kulak memesi büyüklüğü, kulak memesi sarkıklığı gibi problemler düzeltilebilir. Bu bölümde kulak memesi estetiği hakkında ayrıntılı olarak bilgiler verilecektir.

Kulak Memesi  Büyütme

Kulak memesinin küçük olması bazı kişiler için istenmeyen bir durum olabilir.  Bu durumda kulak memesi büyütülebilir. Kulak memesi büyütme basit bir cerrahi işlemle veya ameliyatsız olarak da yapılabilir.

Ameliyatla yapılan kulak memesi büyütme işlemi yağ enjeksiyonu ile yapılır. Ameliyat denilse de bu aslında basit bir işlemdir. Bu işlem lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılabilir. Vücutta herhangi bir kesi yapılmadığı için iz yoktur.

Alınan yağlar saflaştırılıp kulak memesine enjekte edilir. Bu işlem yaklaşık 30 dakika sürer. Bu işlem zannedilenin aksine kalıcıdır yani elde edilen büyütme sonradan kaybolmaz.

Yağ enjeksiyonu istenilirse tekrarlanabilir. Ağrılı bir işlem değildir. İşlemden hemen sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. İşlem sonrasında ilk bir hafta ödeme bağlı kulak memesinde hafif  şişlikler olur.

Ameliyatsız kulak memesi büyütme ise  enjeksiyon uygulaması ile kolaylıkla yapılabilecek bir işlemdir. İşlem yaklaşık 5 dakika sürer, ağrılı değildir. Bu işlem için hyalüronik asit kullanılır.

Kulak memesi kremle uyuşturulduktan sonra kibar enjeksiyonlarla yapılır. Kalıcılık kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 1-1.5 yıl arasındadır. Erken dönemde (ilk 5 gün) hafif şişlik olabilir.

Kulak Memesi Büyütme Fiyatları 2023

Kulak Memesi Büyütme Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.thieme-connect.com/products/ejournals/pdf/10.1055/s-0039-1688704.pdf

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir