Lipomatik Fiyatları 2022

Lipomatik tedavisi fiyatları günümüzde insanlar tarafından çokca araştırılan bir konudur. Lipomatik tedavisi fiyatları konusundan önce lipomatik ameliyatının ne olduğunu ve faydalarını iyi anlamak gerekir.

Lipomatik tedavisi, günümüzde sıkça yaygınlaşan vücudun yağ depolaması nedeniyle hem sağlık açısından hem de estetik açıdan sorun yaşayan insanların bu yaşadıkları sorunu çözebilmek adına sunulan bir çeşit tıbbi müdahaledir.

Lipomatik tedavisi vücudun birçok noktasında uygulanabilmektedir. Amaç, hedef bölgedeki yağ dokusunun çekilerek bölgenin yağdan arıldırılması ve hem sağlıklı hem de estetik bir vüdut sağlayabilmektir. Bunun için profesyonel cerrahlar tarafından uygun klinik ortamda bu operasyon gerçekleştirilir.

Tedavinin ardından kişi sıkılaşmış ve yağdan arınmış bir vücut hattına ulaşabilmektedir. Bunun sonucunda sorun yaratan ve özgüven kaybına neden olan yağlı doku görüntüsü ortadan kalkacaktır.

Lipomatik bir Liposuction türüdür olarak ön plana çıkmaktadır. Öncelikle yağ dokusunun çekileceği hedef bir bölge belirlenir. Bu hedef bölge belirlenirken sağlık açısından ve tedavinin uygulanacağı bireyin beklentileri de göz önünde bulundurularak karar verilir. Bu aşamadan sonra uygun müdahale ortamı oluşturulur.

Hedef alınan yağ oranı yüksek bölgeden küçük deliklerden girilmek suretiyle yağ dokusu çekilir. Bu sayede bu bölge yağdan belirli oranda arındırılmış olacaktır. İstenilen sağlıklı bölge elde edilebilmekte ve bunun sonucunda estetik açıdan da güzel sonuçlar alınabilmektedir.

Lipomatik tedavisi hassas bir tedavidir. Bu sebeple ameliyat ortamında plastik cerrahlar tarafından uzmanlıkla yürütülmesi gerekmektedir.

Lipomatik tedavisi vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilir. Kadınlarda lipomatik tedavisinin uygulanamayacağı vücut bölgeleri olmakla birlikte bu bölgeler yüz ve göğüs bölgesidir.

Lipomatik fiyatları konusunda araştırma yapılırken aynı zamanda lipomatik operasyonunda hedef bölgeden ne kadar yağ alınabildiği de merak konusu olmaktadır.

Lipomatik tedavisinde vücudun hedef bölgesinden ince delikler vasıtasıyla tek seferde çekilebilen yağ miktarı yaklaşık 12 litre civarında olmaktadır. Bu oran bir bölgede gözle görülebilir lokal değişiklikler olması açısında önemli ve yeterli bir miktardır.

Hedef bölgenin incelenmesi ve analizinin yapılması ardından ne kadar yağ alınabileceğine karar verilebilir. Bu noktada en üst sınır yaklaşık 12 litre olsa da bazı durumlarda plastik cerrahlar tarafından yapılan analizin akabininde bölgeden ne kadar yağ çekilebileceğine karar verilebilir.

Tüm bu aşamalar kişinin sağlığını ve estetik kaygılarını korumak adına uzman plastik cerrahlar tarafından detaylıca planlanarak uygulanmaktadır. Lipomatik tedavisi hızlı sonuç verebilen bir plastik cerrahi operasyonudur.

Lipomatik tedavisi tek seans sürmektedir. Bu tek seans sonucunda vücutta lipomatik operasyonu yapılan bölgede gözle görülür sonuç alınmaktadır. Bu yönden oldukça pratik ve hızlı sonuç veren bir tedavi yöntemi olarak öne çıkar.

Lipomatik Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Lipomatik fiyatları belirlenirken birçok etken göz önüne alınmaktadır. Lipomatik tedavisi, vücudun hedef bölgesinden yağ çekilme işlemine verilen isimdir.

Uzman plastik cerrahlar tarafından ameliyat ortamında uygulanmaktadır. Bu işlem uygulanırken kişinin ağrı ve acı çekmemesi açısından anestezi uygulanmaktadır. Bu anestezi çoğunlukla tedavinin süresine göre belirlenmektedir.

Tedavi bölgesinin belirlenmesi ve ameliyatın seyrine karar verilmesinin ardından plastik cerrahlar tarafından karar verilir. Kısa süreceği ön görülen lipomatik ameliyatlarında lokal anestezi kişinin acı ve ağrı çekmemesi açısından yeterli olmaktadır. Bilindiği üzere lokal anestezi yöntemi kısa süreli uyuşma sağlamaktadır.

Tedavinin planlanmasının ardından cerrahlar tedavinin normalde uzun süreceğine karar verirseler bu noktada genel anestezi uygulama yönüne gidebilirler. Bu da uzun sürecek ameliyatlarda kişinin vücut fonksiyonlarını zorlamamak ve rahat bir ameliyat geçirmesini sağlamak için oldukça önemli bir konudur.

Lipomatik tedavisinde lokal anestezi uygulandığı durumlarda tedavi kısa sürmekte ve genellikle aynı gün lipomatik tedavisinin uygulandığı hasta taburcu edilebilmektedir.

Genel anestezi uygulanmasına karar verilen cerrahi operasyonlar daha uzun sürmekle birlikte genellikle tedavinin uygulandığı kişi dinlendirilmek üzere 1 gün hastanede misafir edilir.

Bu noktalar göz önüne alındığında lipomatik fiyatları konusu çok farklı değişkenlere bağlı olarak hesaplanır. Lipomatik fiyatları hesaplanırken öncelikle hassas bir cerrahi müdahale olması sebebiyle tedaviyi uygulayacak plastik cerrahların uzmanlık derecelerine göre değişkenlik gösterecektir.

Bunun yanında lipomatik tedavisinin uygulanacağı bölgenin ne kadar geniş olduğu ve tedavi bölgesinin kapsamı da lipomatik fiyatları açısından önemli etkenler olacaktır.

Tedavinin süresinin uzamasını etkileyen bu konu nedeniyle fiyatlar artış gösterebilmektedir. Bunların yanında tedavi esnasında uygulanacak anestezi yöntemi belirlenir ve lokal anesteziye göre genel anestezi fiyatı daha fazla etkileyecektir. Bunun sonucu olarak hastanede kalış sürelerinde değişkenlik olabilir.

Lokal anestezi sonucunda kişi genellikle aynı gün hastaneden taburcu olabileceği için bu fiyat konusunda daha az etkili olacaktır.

Genel anestezi tercih edilmesi durumunda genellikle hasta bir gün misafir edilir. Kapsamı normalden büyük bir lipomatik ameliyatında ise lipomatik fiyatlarını etkikeyen bir konu olarak iki gün istirahat de verilebilmektedir.

Lipomatik tedavisi fiyatları ilden ile de değişkenlik gösterebilmektedir. Genellikle tanınmış kliniklerin bulunduğu bölgelerde lipomatik fiyatları diğer bölgelere göre daha pahalı olacaktır. Bu noktada büyük şehirler göz önüne alındığında net bir fiyat aralığı verebilmek zor olacaktır.

Bazı şehirlerde fiyat aralıkları daha düşükken bazı şehirlerde yüksek fiyatlarla hastalar karşılaşabilmektedir. Burada operasyonu uygulayacak plastik cerrahın tanınmışlık derecesi de etkili olacaktır.

Bu alanda büyük operasyonlar geçirmiş ve kalitesini kanıtlamış plastik cerrahların ücretleri oldukça yüksek olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 × 3 =