Lipomatik Fiyatları 2023

Lipomatik Fiyatları 2022

Lipomatik tedavisi fiyatları günümüzde insanlar tarafından çokca araştırılan bir konudur. Lipomatik tedavisi fiyatları konusundan önce lipomatik ameliyatının ne olduğunu ve faydalarını iyi anlamak gerekir.

Lipomatik tedavisi, günümüzde sıkça yaygınlaşan vücudun yağ depolaması nedeniyle hem sağlık açısından hem de estetik açıdan sorun yaşayan insanların bu yaşadıkları sorunu çözebilmek adına sunulan bir çeşit tıbbi müdahaledir.

Lipomatik tedavisi vücudun birçok noktasında uygulanabilmektedir. Amaç, hedef bölgedeki yağ dokusunun çekilerek bölgenin yağdan arıldırılması ve hem sağlıklı hem de estetik bir vüdut sağlayabilmektir. Bunun için profesyonel cerrahlar tarafından uygun klinik ortamda bu operasyon gerçekleştirilir.

Tedavinin ardından kişi sıkılaşmış ve yağdan arınmış bir vücut hattına ulaşabilmektedir. Bunun sonucunda sorun yaratan ve özgüven kaybına neden olan yağlı doku görüntüsü ortadan kalkacaktır.

Lipomatik bir Liposuction türüdür olarak ön plana çıkmaktadır. Öncelikle yağ dokusunun çekileceği hedef bir bölge belirlenir. Bu hedef bölge belirlenirken sağlık açısından ve tedavinin uygulanacağı bireyin beklentileri de göz önünde bulundurularak karar verilir. Bu aşamadan sonra uygun müdahale ortamı oluşturulur.

Hedef alınan yağ oranı yüksek bölgeden küçük deliklerden girilmek suretiyle yağ dokusu çekilir. Bu sayede bu bölge yağdan belirli oranda arındırılmış olacaktır. İstenilen sağlıklı bölge elde edilebilmekte ve bunun sonucunda estetik açıdan da güzel sonuçlar alınabilmektedir.

Lipomatik tedavisi hassas bir tedavidir. Bu sebeple ameliyat ortamında plastik cerrahlar tarafından uzmanlıkla yürütülmesi gerekmektedir.

Lipomatik tedavisi vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilir. Kadınlarda lipomatik tedavisinin uygulanamayacağı vücut bölgeleri olmakla birlikte bu bölgeler yüz ve göğüs bölgesidir.

Lipomatik fiyatları konusunda araştırma yapılırken aynı zamanda lipomatik operasyonunda hedef bölgeden ne kadar yağ alınabildiği de merak konusu olmaktadır.

Lipomatik tedavisinde vücudun hedef bölgesinden ince delikler vasıtasıyla tek seferde çekilebilen yağ miktarı yaklaşık 12 litre civarında olmaktadır. Bu oran bir bölgede gözle görülebilir lokal değişiklikler olması açısında önemli ve yeterli bir miktardır.

Hedef bölgenin incelenmesi ve analizinin yapılması ardından ne kadar yağ alınabileceğine karar verilebilir. Bu noktada en üst sınır yaklaşık 12 litre olsa da bazı durumlarda plastik cerrahlar tarafından yapılan analizin akabininde bölgeden ne kadar yağ çekilebileceğine karar verilebilir.

Tüm bu aşamalar kişinin sağlığını ve estetik kaygılarını korumak adına uzman plastik cerrahlar tarafından detaylıca planlanarak uygulanmaktadır. Lipomatik tedavisi hızlı sonuç verebilen bir plastik cerrahi operasyonudur.

Lipomatik tedavisi tek seans sürmektedir. Bu tek seans sonucunda vücutta lipomatik operasyonu yapılan bölgede gözle görülür sonuç alınmaktadır. Bu yönden oldukça pratik ve hızlı sonuç veren bir tedavi yöntemi olarak öne çıkar.

Lipomatik Ameliyatını Sigorta Kapsar Mı?

Lipomatik cerrahi için sigorta kapsamı, ilgili sigorta poliçesi, cerrahi endikasyon ve prosedürün tıbbi gerekliliği gibi bir dizi değişkene bağlı olarak değişebilir. Lipomatik cerrahi adı verilen bir tür vücut şekillendirme prosedürü, fazla yağı gidermek için özel bir alet kullanmayı içerir. Lipomlar veya hastalıkların neden olduğu aşırı yağ birikimi gibi tıbbi olarak gerekli görüldüğü takdirde sigorta ameliyatı karşılayabilir. Bununla birlikte, prosedür kozmetik olarak görülüyorsa, sigorta teminat sunmayabilir. Sigorta prosedürü karşılasa bile, muafiyetler veya ek ödemeler gibi cepten yapılan harcamaların olabileceğini unutmamak çok önemlidir. 

Lipomatik Ameliyatı Özel Hastanede Ne Kadar? 

Özel hastaneler sıklıkla belirli vücut bölgelerindeki yağları gidermek için kullanılan bir tür kozmetik prosedür olan lipomatik cerrahi uygular. Prosedürün maliyeti, hastanenin itibarı ve konumu, cerrahın deneyimi ve beceri düzeyi, prosedürün karmaşıklığı ve kullanılan anestezi türü gibi bir dizi değişkene bağlı olarak değişebilir. Hastanenin genel giderleri, kullanılan ekipmanın maliyeti ve takip bakımının maliyeti gibi maliyetin diğer yönlerinin de etkisi olabilir.

Lipomatik cerrahinin fiyatı son yıllarda enflasyon, artan sağlık maliyetleri ve teknolojik gelişmeler gibi bir dizi nedenden dolayı artmaktadır. Daha yeni, daha sofistike araç ve yöntemlerin kullanılması sonucunda ameliyatın maliyeti artabilir.

2023 Lipomatik Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Lipomatik fiyatları belirlenirken birçok etken göz önüne alınmaktadır. Lipomatik tedavisi, vücudun hedef bölgesinden yağ çekilme işlemine verilen isimdir.

Uzman plastik cerrahlar tarafından ameliyat ortamında uygulanmaktadır. Bu işlem uygulanırken kişinin ağrı ve acı çekmemesi açısından anestezi uygulanmaktadır. Bu anestezi çoğunlukla tedavinin süresine göre belirlenmektedir.

Tedavi bölgesinin belirlenmesi ve ameliyatın seyrine karar verilmesinin ardından plastik cerrahlar tarafından karar verilir. Kısa süreceği ön görülen lipomatik ameliyatlarında lokal anestezi kişinin acı ve ağrı çekmemesi açısından yeterli olmaktadır. Bilindiği üzere lokal anestezi yöntemi kısa süreli uyuşma sağlamaktadır.

Tedavinin planlanmasının ardından cerrahlar tedavinin normalde uzun süreceğine karar verirseler bu noktada genel anestezi uygulama yönüne gidebilirler. Bu da uzun sürecek ameliyatlarda kişinin vücut fonksiyonlarını zorlamamak ve rahat bir ameliyat geçirmesini sağlamak için oldukça önemli bir konudur.

Lipomatik tedavisinde lokal anestezi uygulandığı durumlarda tedavi kısa sürmekte ve genellikle aynı gün lipomatik tedavisinin uygulandığı hasta taburcu edilebilmektedir.

Genel anestezi uygulanmasına karar verilen cerrahi operasyonlar daha uzun sürmekle birlikte genellikle tedavinin uygulandığı kişi dinlendirilmek üzere 1 gün hastanede misafir edilir.

Bu noktalar göz önüne alındığında lipomatik fiyatları konusu çok farklı değişkenlere bağlı olarak hesaplanır. Lipomatik fiyatları hesaplanırken öncelikle hassas bir cerrahi müdahale olması sebebiyle tedaviyi uygulayacak plastik cerrahların uzmanlık derecelerine göre değişkenlik gösterecektir.

Bunun yanında lipomatik tedavisinin uygulanacağı bölgenin ne kadar geniş olduğu ve tedavi bölgesinin kapsamı da lipomatik fiyatları açısından önemli etkenler olacaktır.

Tedavinin süresinin uzamasını etkileyen bu konu nedeniyle fiyatlar artış gösterebilmektedir. Bunların yanında tedavi esnasında uygulanacak anestezi yöntemi belirlenir ve lokal anesteziye göre genel anestezi fiyatı daha fazla etkileyecektir. Bunun sonucu olarak hastanede kalış sürelerinde değişkenlik olabilir.

Lokal anestezi sonucunda kişi genellikle aynı gün hastaneden taburcu olabileceği için bu fiyat konusunda daha az etkili olacaktır.

Genel anestezi tercih edilmesi durumunda genellikle hasta bir gün misafir edilir. Kapsamı normalden büyük bir lipomatik ameliyatında ise lipomatik fiyatlarını etkikeyen bir konu olarak iki gün istirahat de verilebilmektedir.

2023 Lipomatik tedavisi fiyatları ilden ile de değişkenlik gösterebilmektedir. Genellikle tanınmış kliniklerin bulunduğu bölgelerde lipomatik fiyatları diğer bölgelere göre daha pahalı olacaktır. Bu noktada büyük şehirler göz önüne alındığında net bir fiyat aralığı verebilmek zor olacaktır.

Bazı şehirlerde fiyat aralıkları daha düşükken bazı şehirlerde yüksek fiyatlarla hastalar karşılaşabilmektedir. Burada operasyonu uygulayacak plastik cerrahın tanınmışlık derecesi de etkili olacaktır.

Bu alanda büyük operasyonlar geçirmiş ve kalitesini kanıtlamış plastik cerrahların ücretleri oldukça yüksek olabilmektedir.

Lipomatik Fiyatları 2023

Lipomatik fiyatları 2023 yılında belli faktörlere göre değişim gösterebilir. Bu fiyatlar Lipomatik adı verilen bir cihaz ile yapılan işlemlerin fiyatlarını ifade etmektedir. Bu cihaz, yağ dokusunun çekilmesi için kullanılan bir liposuction cihazıdır. Lipomatik fiyatları, cihazın özelliklerine, kullanım amacına, yerleşim yerine ve satıcıya göre değişebilir. Örneğin, Lipomatik cihazının manuel veya otomatik olması, cihazın içerisinde bulunan özellikler (örneğin, lazer, ultrason vb.) ve cihazın kapasitesi gibi faktörlere göre fiyatlar değişebilir. Bu nedenle, Lipomatik cihazının fiyatını öğrenmek için en iyi yol, satıcı ile iletişime geçmektir.

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir