İzmir Jinekomasti (Erkekte Göğüs Estetiği)

İzmir jinekomasti operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem jinekomasti ameliyatı fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de jinekomasti operasyonu yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir jinekomasti doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere jinekomasti ameliyatı öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Jinekomasti nedir?

Jinekomasti, erkeklerde dengesiz östrojen ve progesteron hormonlarının salgılanmasından kaynaklı olarak oluşan ve yaygın olarak glandüler dokuda meydana gelen büyümedir. Erkek memesinin anormal boyutta büyümesi olarak kısaca tanımlanabilir. Bazı hastalarda memelerin sadece birinde görülürken bazı hastalarda ise 2 memede birden görülebilir.

Erkek ve kadın memesi aynı yapıya sahip olmasına rağmen erkek memesi normal koşullarda büyümez. Çünkü erkek vücudunda yeterli östrojen hormonu bulunmaz. Erkeklerde jinekomasti bebeklik, ergenlik ve yaşlılık dönemlerinde görülebilir. Büyüme iyi huyludur. Bu yüzden hayati bir endişe yaratmaya gerek olmaz.

Erkeklerde fiziki etkisinden çok oluşan görüntü yüzünden çekingenlik, özgüven eksikliği gibi psikolojik etkiler görülür. Kendiliğinden iyileşme ya da küçülme olmaz. Fakat günümüzde medikal yöntemlerle tedavi altına alınabilir. Jinekomasti teşhisi konması için meme, cinsel organ ve karın bölgesinde detaylı bir muayene yapılır. Ardından doktor gerekli görürse bir takım kan testleri ya da mamografi ile de durum kontrolü yapılabilir. 

Jinekomasti tedavisi nasıl yapılır?

Jinekomastinin tedavisi için memedeki büyümenin boyutuna bakılarak bir yol haritası çizilir. Ölçüm içinin meme dokusunun altındaki glandüler dokunun çapına bakılır. Eğer çap 4 cm’den küçük ise herhangi bir müdahaleye gerek duyulmaz. 3 ya da 6 ay sürecek düzenli muayeneler ile süreç ilerler. Eğer dokunun çapı 4 ile 6 cm. arası bir büyüklükte ise hastalara medikal tedavi uygulanır.

Uygulanacak olan bu ilaç tedavisi hastanın hormon düzeyine ve yaşına uygun olacak şekilde planlanır. Glandüler dokunun çapı 6 cm’den büyük ise ve hastanın da süregelen şikayetleri var ise o durumda cerrahi müdahale planlanır. Cerrahi operasyon jinekomasti için en kesin ve etkili çözüm yoludur.

Cerrahi operasyonda da farklı yöntemler kullanılır. Meme bezi yumuşak ise sadece yağ alma işlemi yeterli olabilir. Sert ve büyük bir doku şeklinde ise meme bölgesinde kesi açılarak doku alınır. 

İzmir Jinekomasti (Erkekte Göğüs Estetiği)

Jinekomasti riskleri nelerdir?

Jinekomasti için yapılan cerrahi müdahale yapısal olarak meme küçültme estetiği ile hemen hemen aynıdır. Bu sebeple normal bir estetik operasyonun sahip olduğu risklerle aynı durum jinekomasti için yapılan cerrahi müdahalelerde de geçerlidir. Bu tarz cerrahi operasyonlar risk durumu düşük operasyonlar olsa bile yine de hastanın açık ve ayrıntılı olarak bilgilendirilmesi gereklidir.

Jinekomasti ameliyatı sonrası meme bölgesinde kanama ya da ağrı durumlarıyla karşılaşılabilir. Bunun dışında enfeksiyon durumu da söz konusu olabilir. Bu risk durumlarıyla karşı karşıya kalmamak için doktorun önerilerine birebir uyulmalıdır. 

Jinekomasti (Erkekte Göğüs Estetiği) Ameliyatı Sonrası

Jinekomasti, erkeklerin meme yapısının kadınlardaki gibi büyük olmasıdır. Erkekler büyük meme yapısından dolayı estetik açıdan rahatsız olmaktadırlar. Büyük meme problemlerinden kurtulma operasyonuna jinekomasti (Gögüs Estetiği) ameliyatı denilmektedir.

 • Jinekomasti ameliyatı sonrasında sıvı ve kan birikmesini önlemek için jinekomasti korsesi kullanılmalıdır.
 • Ameliyattan 2 saat sonra yemek yenmelidir.
 • Ameliyattan 4 saat sonra yürüyüşe başlanmalıdır.
 • Ameliyat sonrası rahat nefes alabilmek için kollar zorlanmadan yarı oturur pozisyon şeklinde yatılmalıdır.
 • Ameliyattan sonra 1 gece hastanede kalınmalıdır.
 • Ameliyattan 1-2 gün sonra ise kullanılan drenler çekilmelidir.
 • Ameliyattan 4-5 gün sonra cilt dikişleri alınmalıdır.
 • Ameliyattan sonra jinekomasti korsesi kullanılmalı ve kolları fazla zorlamamak koşuluyla operasyondan 5-7 gün sonra normal hayat dönebilmektedir
 • Ameliyattan sonraki 4-6 hafta içerisinde, meme derisinin dokulara daha iyi yapışması ve büzülmesi için, korse kullanılmalıdır.
 • Ameliyattan sonraki haftalar içerisinde şişlik ve ödemler azalmaktadır.
 • Hücresel yapıda ameliyat bölgelerinin son halini alması 6 ay ile 2 yıl sürmektedir.
 • Ameliyattan 6 hafta sonraki süre içerisinde ağır sporlar yapılmamalıdır.
 • Sonraki zamanlarda ise ameliyat bölgesine bir müdahale daha yapılacak ise en az 6 ay ile 1 yıl arası beklenilmektedir.
 • Ameliyat sonrası kas ağrıları olabilmektedir.

Jinekomasti İzmir Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de jinekomasti fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Bu durum çok sık karşılaşılan bir problem olmadığından uzman kişiler aracılığıyla tedavi büyük önem taşır. Erkek hastalarda, meme bölgesinde kadın tipinde büyümesi problemi jinekomasti olarak adlandırılmaktadır. Bazı ilaçların etkisiyle ya da hormonal dengesizlik sonucu ortaya çıkmaktadır.

Kitlenin aşırı büyüme yaptığı ve meme de sarkmaya neden olduğu durumlarda ise kitle ile deri fazlalığının da çıkarılması gerekmekte ve bu probleminde çözümüyle sorun ortadan kalkmaktadır.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır. İzmir’de jinekomasti fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 + eleven =