Orta Yüz Germe (Yüz Güzelleştirme) Nedir?

İzmir Orta Yüz Germe (Yüz Güzelleştirme) Nedir?

Orta Yüz Germe ya da orta yüz asma elmacık etrafının üzerinde bulunan sarkmış yumuşak dokuyu yukarıya doğru taşıma işlemine verilen addır.

Elmacık kemiklerinin dolgunluğu yalnızca alttaki kemik yapısına bağlı olmaz. Elmacık kemiklerinin üstündeki yumuşak dokunun yukarı tarafta olması bizim zinde ve güzel görünmemizi sağlar.

Bu aşama gerçekleştirilirken alt göz kapağında yer alan torbalanmalara da müdahalede bulunulur. Bu yöntem sayesinde özellikle yorgun görünmeden yakınan hastalar, zinde bir görünüm elde eder. Bu işleme uygun genç kişiler, orta yüz germe ya da asma sayesinde oval ve çekici bir yüze kavuşurlar.

Orta yüz askı ameliyatı olan genç kişilerde güzelleştirme sebebi ile kullanılır. Daha ileriki yaşlar için de genç ve dinamik bir görünüm oluşturulmuş olur.

Orta Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Orta yüz germe ameliyatı ağrılı değildir. Ameliyat sonrasında yüzünüzde şişlik ile beraber gerginlik hissedebilirsiniz.. Çoğunlukla kullanılan dikişler kendiliğinden eriyen dikiş olması nedeni ile alınmasına gerek yoktur.

Bazen az bir dikiş alınacak olduğu zamanlarda en fazla 1 hafta içerisinde alınmaktadır. Ameliyatın ardından 1 gece hastanede kalmak hasta için önemlidir.

Orta yüz germe sonuçları çok etkileyici bir ameliyattır. Ancak dezavantaj olarak iyileşme süresi uzundur. Sosyal yaşama dönüş 20 günü bulur.  Aktif olarak 6 ile 8 hafta güneşten korunmak size yarar sağlar.

Genellikle yüz germe ameliyatlarının büyük bir kısmı kalıcı sonuçlar verir ve birçok hastada bu etki ileriki hayatları boyunca da korur.

Orta Yüz Germe Fiyatları 2023

Orta Yüz Germe Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/cosmetic-surgery/mid-face-lift

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir