Orta Yüz Germe (Yüz Güzelleştirme) Nedir?

İzmir Orta Yüz Germe (Yüz Güzelleştirme) Nedir?
Orta Yüz Germe ya da orta yüz asma elmacık etrafının üzerinde bulunan sarkmış yumuşak dokuyu yukarıya doğru taşıma işlemine verilen addır.Elmacık kemiklerinin dolgunluğu yalnızca alttaki kemik yapısına bağlı olmaz. Elmacık kemiklerinin üstündeki yumuşak dokunun yukarı tarafta olması bizim zinde ve güzel görünmemizi sağlar.Bu aşama gerçekleştirilirken alt göz kapağında yer alan torbalanmalara da müdahalede bulunulur. Bu yöntem sayesinde özellikle yorgun görünmeden yakınan hastalar, zinde bir görünüm elde eder. Bu işleme uygun genç kişiler, orta yüz germe ya da asma sayesinde oval ve çekici bir yüze kavuşurlar.Orta yüz askı ameliyatı olan genç kişilerde güzelleştirme sebebi ile kullanılır. Daha ileriki yaşlar için de genç ve dinamik bir görünüm oluşturulmuş olur.

Orta Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Orta yüz germe ameliyatı ağrılı değildir. Ameliyat sonrasında yüzünüzde şişlik ile beraber gerginlik hissedebilirsiniz.. Çoğunlukla kullanılan dikişler kendiliğinden eriyen dikiş olması nedeni ile alınmasına gerek yoktur.Bazen az bir dikiş alınacak olduğu zamanlarda en fazla 1 hafta içerisinde alınmaktadır. Ameliyatın ardından 1 gece hastanede kalmak hasta için önemlidir.Orta yüz germe sonuçları çok etkileyici bir ameliyattır. Ancak dezavantaj olarak iyileşme süresi uzundur. Sosyal yaşama dönüş 20 günü bulur.  Aktif olarak 6 ile 8 hafta güneşten korunmak size yarar sağlar.Genellikle yüz germe ameliyatlarının büyük bir kısmı kalıcı sonuçlar verir ve birçok hastada bu etki ileriki hayatları boyunca da korur.

Orta Yüz Germe Fiyatları 2024

Orta Yüz Germe Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.healthline.com/health/cosmetic-surgery/mid-face-lift

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir