Plastik Cerrahi İzmir

Plastik Cerrahi İzmir

Plastik Cerrahi, vücudun tüm dış yüzeyinin onarım ve estetik tedavilerini yapan branşa denilmektedir. Plastik cerrahinin asıl ismi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahidir. Plastik Cerrahi deki  plastik kelimesi kökenini plastik sanatlardan alır ve branşın şekil değiştirici özelliliğine işaret eder.

Rekonstrüktif kelimesi ise onarım anlamına gelir. Kaza, yaralanma, yanık, doğuştan gelen tavşan dudak, yapışık parmak, mikrotia gibi anomalilerin düzeltmesini sağlar.

Estetik kelimesi estetik cerrahiyi işaret eder ve tüm estetik operasyonlara gönderme yapar. Plastik Cerrahi ameliyatları sadece kişinin yalnızca bedenini değiştirmekle kalmaz, ruhsal tatmini de sağlamaktadır.  Plastik cerrahi diğer adıyla yeniden yapım ve onarım cerrahisidir.

Plastik Cerrahi Nedir?

Plastik cerrahi, çeşitli sebeplerden dolayı oluşan doku eksikliği, deri, deri altı, kas, tendon ve vücut ve organ şekil bozukluklarının düzeltilmesi ile ilgilenen bir alandır.

Estetik cerrahi, plastik cerrahinin alt  dalıdır. Çünkü asıl amaç vücutta oluşan herhangi bir hasarı ortadan kaldırmak ya da düzelmesini sağlamaktır.

Plastik cerrahide doğuştan ya da sonradan oluşan bozukluğa göre yeniden şekillendirme işlemi yapılmaktadır. Anatomik ve estetik görüntü plastik cerrahi sayesinde hastaya tekrardan kazandırılmaktadır.

Plastik cerrahide genellikle kişinin kendi dokusu kullanılmakta ancak gerekli durumlarda suni maddelerden de yararlanılmaktadır. Suni kemik ya da  silikon meme protezlerinin  kullanımı buna örnektir.

Plastik Cerrahi İzmir

Plastik Cerrahi Neleri Kapsar?

Plastik cerrahi, vücudun neredeyse her bölgesine uygulanabildiği için sınırları da oldukça geniştir. Geçmişten günümüze doğru bakıldığında bu alanın geliştiğini ve gelişmekte olduğunu söylemek mümkündür. Genel olarak kategorize etmek gerekirse;

  • Doğuştan Anomiler: Doğumla birlikte görülen dudak ve damak yarıkları, ciltteki kırmızı lekeler, parmaklarda şekil bozukluğu, bazı organların eksikliği, büyük et benlerin onarılması, mikrotia
  • Mikrocerrahi: Kopan uzuvların yerine dikilmesi, doku taşınması.
  • Cilt Kayıpları: İskelet doku ve yumuşak dokuların onarılması.
  • Yanık Tedavisi: Deri nakli yapılması.
  • Cilt Kanseri ve Yumuşak Doku Tümörü
  • Obezite Ameliyatlarından Sonra Tedavi: Vücutta oluşan tüm şekil bozukluklarını ve sarkıklıkları gidermek.
  • Estetik Ameliyatlar: Vücutta arzu edilen bölgenin görünümünün değiştirilmesi.

Plastik cerrahide öncelik olarak kişinin kendi dokusu kullanılmaktadır çünkü hastanın vücuduna en kolay uyum sağlayabilecek doku kendisininkidir. Plastik cerrahi yöntemi seçilirken sürecin kolay olması ve en az zararla atlatılması amaçlanmaktadır.

Siz de plastik cerrahiden faydalanmayı düşünüyorsanız bize ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Sizin için hangi yöntemin daha başarılı sonuç vereceği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Plastik Cerrahi İzmir Fiyatları 2023

Plastik Cerrahi İzmir Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir