Popo Estetiği Fiyatları 2023

Popo Estetiği Fiyatları 2022

Popo estetiği, kalça ve popo bölgesindeki estetik problemlerin giderilmesi için yapılan estetik uygulamalardır (popo küçültme/büyütme ve dikleştirme). Kemik, yağ ve kas dokusundan oluşan bölge üç bölgeye ayrılır: alt, orta ve üst. Bu bölgelerde yağ oranı ve yağın dağılımı kalçaların genel şeklini verir.

Örneğin; Üst bölgede biriken yağ popoya kare bir görünüm verirken, alt bölgedeki yağ birikmesi poponun sarkmasına neden olmaktadır. Söz konusu estetik problemler farklı teknikler kullanılarak, kalça estetiği ile rahatlıkla ortadan kaldırılmaktadır.

Bedenlerin, özellikle kadın bedenlerinin popüler temsillerinde, kalçada dışa doğru kıvrılan ve uylukta geriye doğru kıvrılan aerodinamik, yarım daire bir siluet görmeye alışkınız. Bu, “normal” veya arzu edilen bir görünüm olarak kabul ettiğimiz bir görüntü olsa da, birçok insanın vücudu öyle görünmüyor.

“Kalça dipleri” veya “keman kalçaları”, kalçalarınızdan uyluklarınıza kadar olan eğrilik etrafındaki girintileri ifade eder. Bu girintiler, kalçalarınızın yanlarındaki deri, uyluk kemiğinizin daha derin bir parçası olan trokanter’e daha sıkı bir şekilde bağlandığında meydana gelebilir.

Vücudunuzdaki yağ dağılımı ve miktarı bu girintilerin daha belirgin görünmesini sağlayabilir. Kalça diplerine sahip olmanın anatomik olarak yanlış bir tarafı yoktur. Herhangi bir tıbbi risk oluşturmazlar. Ancak bazı insanlar için kalça diplerine sahip olmak, kendilerini bilinçli hissetmelerini sağlar.

Kalça Büyütme ve Popo Dikleştirme Estetiği

Düşük ve dolgun durmayan kalçaların daha esteki bir görünüşe kavuşması için gerçekleştirilen estetik operasyonlardır.

Hastada miktarda yağ dokusu mevcutsa (Bel, karın ve sırt) Liposuction yöntemiyle gerçekleştirilen ameliyatta yağlanma yayılımı dikkate alınarak fazla olan bölgeden alınan yağların çukur bölgelere aktarılmasıyla gerçekleştirilir.

Boşlukları doldurmak için hastanın kendi yağ dokusu kullanıldığı için iyi sonuç vermektedir ve doğal bir görünüm kazanılmaktadır. Yağ dokusu yeterli olmayan hastalarda ise silikon protez implantı uygulanmaktadır.

Açılan küçük kesilerle kas dokusunun içine yerleştirildiği için dokunulduğunda hissedilmez. Hasta silikonları hayatı boyunca sorun yaşamadan kullanabilmektedir. Her iki uygulamada da deride açılan kesiklerin çok küçük olması nedeniyle ameliyat izi problemi yaşanmaz.

Hastanın beden yapısı ve diğer özellikleri ile hastanın beklentilerinin ortak bir noktada buluşması planlamanın önceliğidir. En doğal görünüşe sahip görüntü öncelikli düşünülmelidir. Tetkikler sonucu onaylanan ameliyat olarak herhangi bir risk içermez.

Yağ enjeksiyonu tekniğinde eğer hastanın vücudu enjekte edilen yağı reddederse, vücut bu yağları eritecek ameliyatın sonuçlarını olumsuz yönde etkileyecektir. Kişini kendi yapı kullanıldığı için bu durumla nadiren karşılaşılır.

Kimler Popo Estetiği Yaptırabilir?

Kalçalarda yaşana sorunlar kalıtsal özellikler, hızlı gerçekleşen kilo değişimleri nedeniyle kalçalar, Profilden bakıldığında hatları belirginliğini yitirmişse, sarkıklık ve düşüklük söz konusu ise 18 yaş üstü ve sağlıklı tüm bireylerde rahatlıkla uygulana bir estetik müdahaledir.

Genel anestezi altında operasyonun niteliğine göre 2 ila 4 saat arasında tamamlanır.

İdeal vücut ağırlığının yüzde 30’u içinde olan, yüksek oranda duyarlı cilt elastikiyetine sahip ve önceden kanama durumu öyküsü olmayan sigara içmeyen kişiler, kalça daldırma ameliyatı gibi liposuction prosedürleri için iyi adaylar olabilir.

Yakın zamanda dramatik bir kilo kaybı yaşadıysanız, oto bağışıklık veya kanama durumunuz varsa veya kan inceltici ilaç kullanıyorsanız, doktorunuz kalça dips ameliyatına karşı tavsiyede bulunabilir.

Bu ameliyatın sonucunun biraz tahmin edilemez olabileceğini ve umduğunuz sonuçları garanti etmenin hiçbir yolu olmadığını anlamak önemlidir.

Şunu da belirtmek de fayda var, yüzde 30 ila 70 derece kalça dips işlemi sırasında kalça bölgenize enjekte edilen yağın bir kısmı, ameliyattan sonraki yıl vücudunuz tarafından emilebilir. Bu nedenle ek yağ greftleme prosedürlerini düşünmek isteyebilirsiniz.

Silikon Protez Popo Kaldırma

Kalça estetiği uygulamalarından silikon ile kalça kaldırma yönteminde kalçalarda ki düşüklüğü ve dolgunluğu arttırmak ve kalçalara daha dik bir görünüm kazandırmak için yapılır. Kalça bölgesinde yeterince yağ dokusu bulunmayan hastalarda tercih edilen bir yöntemdir.

Küçük kesiler açıldıktan sonra silikon kalçanın kas dokusuna yerleştirilir. Deri üzerinden hissedilmez ve oldukça doğal bir görünüm elde edilir. Açılan kesi kuyruk sokumu bölgesinden yapıldığı için iz problemi yaşamaz.

Ameliyatsız Popo Büyütme

Hastanın bel, pop ve karın bölgesindeki yağ yayılı göz önünde bulundurularak planlanır. İstenilen kalça şekli ve duruşu ve bel bölgesiyle olan ilişkisi değerlendirilerek, fazla yağ dokuları liposuction yöntemi ile alınır.

Hastanın vücudundan alına bu yağla daha sonra kalçalarda dolgunlaşması gereken çukur bölgelere enjekte edilir. Hastanın kendi yağ dokusunu kullanmak çok daha etkili ve doğal sonuçlar vermektedir. Kesikler milimetrik olduğu iz problemi yaşanmaz.

Kalça Dips Ameliyatı

Kalça dips ameliyatı, yağın yeniden dağıtılması ameliyatıdır (liposculpting olarak da adlandırılır ). Bu, vücudunuzun bir bölgesinden yağın emildiği ve ardından trokanter bölgesine enjekte edildiği anlamına gelir. Bu yağ greftinin amacı kalça eğriliğini düzeltmektir.

Alternatif olarak, konturlu bir silüet oluşturmak için dip bölgesinden yağ alınabilir. Yağ greftlerine alternatif olarak yapay enjeksiyon maddeleri veya katı silikon implantlar da kullanılabilir.

Bakım ve İyileşme

Bir gece hastanede kalmanız gerekmese bile, yağ aşılama işleminden sonra sizi eve götürecek birine ihtiyacınız olacaktır. Yağ transferinden sonra birkaç hafta enjeksiyon ve kesi yerlerinde biraz ağrı olabilir. 

Morarma ve ağrı 2 hafta veya daha fazla sürebilir. Kalça dips ameliyatınızın sonucunu hemen fark etmeyebilirsiniz. Yağ greftinin tamamen etkisini göstermesi 6 ayı bulabilir.

Güvenli Mi?

Kalça dips ameliyatından sonra sık görülen yan etkiler şunlardır:

  • İnsizyon veya enjeksiyon bölgesinde morarma ve ağrı,
  • Enjeksiyon bölgesinde yağ göçü veya çukurlaşma,
  • Yağın alındığı veya enjekte edildiği bölgede şişme ve kanama,
  • Yara izi…

Nadir durumlarda, kalça dipleri ameliyatı, ameliyat bölgesinde ateş ve akıntıya neden olabilir. Bu bir enfeksiyonu gösterebilir.

Popo Estetiği Ameliyatını Sigorta Kapsar Mı? 

Ameliyat türü ve özel sigorta poliçesi, sigortanın popo estetiği ameliyatını karşılayıp karşılamayacağını belirler. Bir hastalık veya yaralanma nedeniyle popo estetiği ameliyatı tıbbi olarak gerekli görülüyorsa, bazı sigorta poliçeleri bunu karşılayabilir. Öte yandan, estetik popo ameliyatları, seçmeli prosedürler olarak görüldüğü için genellikle sigorta kapsamında değildir.

Hastalar sigorta poliçelerini gözden geçirmeli ve nelerin kapsanıp nelerin kapsanmadığını belirlemek için sigorta sağlayıcılarına danışmalıdır. Ameliyatın tıbbi gerekliliğini kanıtlamak için doktor raporu almaları da gerekebilir. Hastalar ayrıca, sigortaları prosedür maliyetinin bir kısmını veya tamamını karşılasa bile, muafiyetler, ön ödemeler veya diğer cepten yapılan harcamaları ödemekten sorumlu olabileceklerinin farkında olmalıdır.

Popo Estetiği Ameliyatı Özel Hastanede Ne Kadar? 

Kalçaların görünümünü iyileştirmek için kullanılan kozmetik cerrahi prosedür, popo estetiği ameliyatı olarak bilinir. Özel bir hastanede işlem fiyatı, hastanenin konumu, cerrahın eğitimi ve deneyimi, işlemin karmaşıklığı ve kullanılan spesifik teknikler gibi bir dizi değişkene bağlı olarak değişebilir.

Tıbbi malzeme, cerrahi aletler, anestezi ve ilaçların fiyatı, diğer şeylerin yanı sıra, özel bir hastanede kalça estetiği ameliyatının maliyetini etkiler. Ek olarak,  ek hizmetler ve personel maliyetleri gibi genel giderleri içeren özel bir hastaneyi çalıştırmanın toplam maliyeti, ameliyatın fiyatını etkileyebilir. 

Popo Estetiği Fiyatları 2023

Popo estetiği ameliyatı fiyatları 2023 yılında, ameliyat tipine, ameliyat yapılacak bölgenin genişliğine, ameliyat yapılacak olan kişinin sağlık durumuna ve ameliyatı yapacak cerrahın uzmanlık düzeyine göre değişebilir. Bu yüzden ameliyat öncesi ilgili yerden fiyat almak önemli bir durumdur. Ayrıca, birçok cerrah, ödeme planlarını sunabilir veya kredi kartı ödemelerini kabul edebilir, böylece ameliyatın maliyetini zaman içinde ödeyebilirsiniz. 

2023 Popo Estetiği Fiyatları İzmir, İstanbul, Ankara

Estetik cerrahi uygulamaları, çoğunlukla büyük şehirlerde daha yaygın gerçekleşen işlemlerdir. Bu uygulamaların fiyatları ise işlemin türü, hekimin kim olduğu ve kliniğin neresi olduğuna bağlı olarak değişebilir. Bu durum şehir için de geçerlidir.

Büyük şehirlerde bazı ünlü kliniklerin fiyatları uç seviyelerde yüksek olabilirken, tersine en düşük fiyatlar da genellikle büyük şehirlerde karşımıza çıkar.

Örneğin; 2023 Antalya Popo Estetiği Fiyatları ile İzmir Popo Estetiği Fiyatları kıyaslandığında, Antalya’da daha az değişim gösteren seviyeler görülürken, İzmir’de uç noktalar görülebilir. Bu durum İstanbul için de geçerlidir.

Bu noktada 2023 Popo Estetiği Fiyatları araştırması yaparken, tüm şehirleri araştırmak ve kendi koşullarımıza en uygun seçeneğe yönelmek isteyebiliriz. Bunun için internet kaynaklarını kullanabilir, klinikleri arayarak temel düzeyde fiyat bilgisi elde edebiliriz.

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.