Revizyon Burun Estetiği Fiyatları 2023

Revizyon Burun Estetiği Fiyatları 2022

Burun estetiği son dönemlerde çok sık yapılan işlemlerden bir tanesidir. Hem burnun yapısını düzeltmek hem de herhangi bir sorunu ortadan kaldırmak için genellikle yapılan müdahalelerdir. Revizyon burun estetiği istenilen sonuç elde edilemeyince tekrardan bir işlem yapılmasını gerektirir.

Revizyon burun estetiği birçok sebepten dolayı daha önce burun estetiği yaptırmış ama istenilen şekilde hedeflenen sonuca ulaşılamadığı durumlardan uygulanan burun estetiği ameliyatıdır.

Revizyon burun estetiği rinoplasti primer rinoplastiden çok daha kompleks ve karmakarışık bir yöntemdir. Bu nedenle de tecrübe gerektiren bir cerrahidir. Bu hastaların çoğunda estetik sorunların yanında fonksiyonel sorunlar da vardır. Bu yüzden ameliyatın hem estetik hem de işlevsel olarak tasarlanması gereklidir.

Revizyon burun estetiği; burun ucu düşmesi ile burnun her iki tarafının arasında ciddi asimetriler burun ucunun çok fazla daraltılması ve yan taraflarının da çok fazla zayıflatılmış olmasına bağlı olarak sıkılmış bir burun görüntüsü burun kanatlarında çökme , burunda çökme , cilt kalitesinde bozulma , burun kemiklerinin yeterince yanaştırılmamasına bağlı burun üst tarafının düz kalması ile yapılır.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı Kimler için Uygundur

Revizyon burun estetiği yaptırmak isteyen kişi on sekiz yaşını doldurmuş ise kemik gelişimi tamamlanmış ise ve burun estetiği ameliyatına engel olabilecek herhangi bir sorun yok ise Revizyon burun estetiği ameliyatı için uygun bir kişi olarak görülebilir.

Burun estetiği ( rinoplasti) ameliyatı için başarı oranını belirleyen en önemli etken; burun estetiği ameliyatından önce kişinin seçiminin doğru bir şekilde olmasıdır.

Burun estetiği ameliyatı olacak kişinin ne istediğini bilmesi, burun estetiği ameliyatından beklentilerini gerçekçi bir şekilde tutması gerektiğini bilmesi ve doktoru ile sağlıklı bir iletişim kurması gerekir.

Burun estetiği ameliyatından önce kişiye burnu ile ilgili yapılabilecekler aşama aşama oldukça detaylı bir şekilde anlatılır.

Revizyon burun estetiği ( rinoplasti ) ameliyatından sonra hastayı neler beklediği ve burnun estetik ameliyatından sonra şekli bilgisayar ortamında gösterilir. Tüm bunlardan sonra ameliyat hazırlıklarına başlanır. Tüm işlemler titizlik ile yapılır.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

Revizyon burun ameliyatı aşamasında kişinin ve burnun durumuna göre genellikle genel ya da bazı durumlarda lokal anestezi uygulanarak yapılır. Bu operasyon yaklaşık olarak 3 saat sürer.

Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatı ardından burun deliklerine tampon yerleştirilir ve burun üzerine atel uygulanır. Çok az bir oranda göz çevresinde şişlik ve morluk gibi durumlar meydana gelebilir. Bu durum normal ve beklenen bir durumdur.

Morluklar iki günden sonra kendiliğinden geçmeye iyileşmeye başlar. Kişi kısa bir süre içinde normal hayatına geri dönebilir. Şişlikler ise 1 ay içinde azalmaya başlar.

Bu şişliklerin azalması burnun yapısına ve kişinin kendi durumuna göre bir yıl ile bir buçuk yıl arasında sürebilir. Burnun şekli tam olarak bu süre sonrasında oturur. Bu süre içinde kişi sık sık kontrol edilir.

Burun estetiği ( rinoplasti ) , mutlaka bu alanda deneyimli, vizyon sahibi ve profesyonel kişiler tarafından uygulanması gerekir.

Üst düzey teknikleri bilen burun estetiği cerrahları tarafından uygulanan estetik operasyonlarda herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Eğer bir sorun yaşanırsa burun estetiği olan kişi için ikinci bir burun estetiği ameliyatına ihtiyaç duyulabilir.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatının Zorlukları

Revizyon burun estetiği ameliyatının da tabi ki her ameliyatta olduğu gibi zorlukları vardır. Bazı hastalarda daha önceki ameliyata bağlı bir şekilde cilt altı bir nedbe dokusu ve cilt kalitesi bozulma olabilir. Burun iskeletinde değişiklikler yaparken bunun göz önüne alınması gerekir.

Çoğu hastada burnun yeniden inşası için hastanın burun kıkırdak bütünlüğü bozulmuştur. Ama kulaktan ya da kıkırdaktan alınarak yeterli miktarda malzeme elde edilebilir ve birçok revizyon burun estetiği ameliyatı için yeterlidir.

Kulaktan kıkırdağı kulak sayvanından alınır ve kulak kepçesi de herhangi bir estetik bozulma olmuyor. Kaburgadan kıkırdağın meme altına denk gelecek şekilde alıp çok daha ağrısız bir teknik ile yapıyoruz.

Revizyon estetik burun ameliyatları sonrasında tekrar cerrahi uygulama gerektiren bir sorun oluşma oranı hakkında verilen oranlar çok farklılık göstermekle birlikte bu oranın % 10 – 15 oranında olduğu kabul edilir.

Ameliyat Sonrasında İstenmeyen Sonuçların Etkenleri 

Ameliyat sonrasında bazı istenmeyen sonuç ve etkenler ortaya çıkabilir. Bu etkenler şunlardır ;

1 – Ameliyat öncesinde sorunların tam olarak belirlenmesi

2 – Hastanın beklentilerinin tam olarak anlaşılmamış olması

3 – Cerrahi operasyon yaparken teknikte yapılan hatalar

4 – Hastaya ait yapısal özellikler ( çok ince ya da kalın cilt, eğri burun gibi ) 

5 – Ameliyat sonrası iyileşme döneminde yaşanan sorunlar ( travma, enfeksiyon vb. ) olarak sayılabilir.

Revizyon Gerektiren Görsel Problemler 4 farklı Kategoriye ayrılır;

1 – Estetik açıdan belirgin bir sorun olmamasına rağmen hastanın arzu ettiği sonucunun elde edilmemesi.

2 – Minör problemler: Burun sırtında küçük düzensizlikler, burun ucunda hafif asimetriler.

3 – Orta derecede problemler: Burundan nefes alımını olumsuz bir şekilde etkileyen asimetri ve düzensizlikler .

4 – Majör Problemler: Kıkırdak ya da kemik gibi yapılarda kayıp ya da bozulma ile birlikte burun asimetri ve deformiteler.

Burun estetik ameliyatı sonraları iyileşme sürecinin tamamlanması ve burnun en son şeklini alması yapılan cerrahi işlemin içeriğine bağlı olarak altı ay ile bir yıl arasında sürdüğü kabul edilir. Bunun ile birlikte burun cildinde oluşan değişikliklerin sonuçlanması daha da uzun sürebilir.

Bu nedenle genel olarak ikinci bir ameliyat yapılmadan önce mutlaka en az bir ya da bir buçuk yıl beklenmesi önerilir. Revizyon ameliyatının zamanlaması in belirleyici rol oynayan en büyük etken revizyon gerektiren problemin nedeni ve içeriğidir.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatını Sigorta Kapsar Mı? 

Sigorta poliçesinin türü ve ameliyatın nedeni, sigortanın revizyon burun estetiği ameliyatını ödeyip ödemeyeceğini etkileyen iki faktördür. Sigorta, genel olarak kozmetik prosedürler için nadiren teminat sağlar, ancak bazı durumlar olabilir. Örneğin, solunum sorunu gibi işlevsel bir sorunu çözmek için revizyon ameliyatı gerekiyorsa, sigorta masrafların bir kısmını veya tamamını karşılayabilir.

Ek olarak, ilk ameliyat bir doğum kusurunu veya yaralanmayı düzeltmek gibi meşru bir tıbbi nedenle yapıldıysa, bir komplikasyonu düzeltmek veya işlevi geliştirmek için gerekliyse sigorta revizyon ameliyatının masraflarını karşılayabilir. Ameliyatın sigorta kapsamında olup olmadığını ve teminat almak için gerekliliklerin neler olduğunu öğrenmek için sigorta sağlayıcısıyla önceden iletişime geçmek çok önemlidir.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı Özel Hastanede Ne Kadar? 

Özel bir hastanede revizyon burun estetiği ameliyatı fiyatı, işlemin karmaşıklığının yanı sıra cerrahın itibarı, deneyimi ve hastanenin bulunduğu yer gibi bir dizi değişkene bağlı olarak farklılık gösterebilir. Toplam maliyet, anestezi, hastane ücretleri ve ameliyat sonrası bakım gibi ek masrafları da içerebilir.

Revizyon burun estetiği fiyatlarının zaman içinde enflasyon, tıp teknolojisindeki gelişmeler, piyasa dalgalanmaları gibi unsurlar nedeniyle değişebileceğini unutmamak önemlidir. Ek olarak, fiyat hastaneler ve coğrafi bölgeler arasında farklılık gösterebilir. Hastalar, prosedürün avantajlarını ve dezavantajlarını dikkatlice tartmalı ve hedeflerine ve finansal durumlarına uyan özel bir tedavi planı oluşturmak için cerrahlarıyla birlikte çalışmalıdır.

Revizyon Burun Estetiği Fiyatları 2023

Revizyon burun estetiği fiyatları 2023 yılında, kişinin ihtiyacına, ameliyatın zorluk derecesine ve yapılacağı ülkenin ekonomik durumuna göre değişebilir. Türkiye’de revizyon burun estetiği fiyatları için ortalama rakamlar mevcuttur ancak bu rakamlar herkes için geçerli olmayabilir. Ortalama olarak bilinen fiyatlardan daha yüksek veya daha düşük fiyatlar da mümkündür. Öncelikle bir estetik cerrahi uzmanına danışmanız ve fiyat teklifi almanız önerilir.

2023 Revizyon Burun Estetiği Fiyatları İzmir, İstanbul, Ankara

Revizyon Burun Estetiği Fiyatları, uygulamayı yapacak hekimin kim olduğuna ve uygulamanın yapılacağı kliniğe bağlı olarak değişir. İşlemin komplikasyon seviyesi de fiyatlar üzerinde belirleyici etkendir ki, bu işlemin yapılacağı şehir de en az bu etkenler kadar fiyat üzerinde belirleyici olabilir.

Antalya gibi orta büyüklükteki şehirlerde bu işlemler, ortalama seviyelerde yer alır. İzmir Revizyon Burun Estetiği Fiyatları ise Antalya’ya göre daha farklı ve uç noktalarda olabilir.

Daha düşük fiyatlara veya daha yüksek fiyatlara erişmek İstanbul ve İzmir gibi şehirlerde mümkün olurken, diğer şehirlerde daha stabildir demek yanlış olmaz. Ancak tabii ki büyük şehirlerde hekim ve klinik sayısı da daha fazla olduğundan seçeneklerin fazla olduğunu ifade edebilmek mümkündür.

Kaynakça:

https://www.byrdie.com/revision-rhinoplasty-5203613

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.