Üst Göz Kapağı Estetiği İzmir

Üst Göz Kapağı Estetiği İzmir

Üst Göz Kapağı Estetiği; Genellikle üst göz kapağında sarkıklık meydana gelmesi estetik operasyonlara başvuran kişilerin en fazla şikâyet ettiği sorunlar arasındadır.

Sarkmanın oranı kişiden kişiye farklılık gösterse de değişmeyen tek şey bu sarkıklığın zamanla ilerlemesidir. Sarkma miktarı ne kadar çok artarsa meydana gelecek olan sorunlar da o kadar artar.

Az deri fazlalığı göz kapağı kıvrımını silerek yaşlılık belirtisi oluşturur. Daha fazla sarkıklık ise, makyaj yapılmasını dahi engeller duruma gelir.

İleriki zamanlarda bu sarkık deri gözün önüne doğru düşerek kişilerin görüşünü zorlaştırır. Bu gibi durumlarda sorun estetiğin de ilerisine geçerek, fonksiyonel bir  problem halini alır.

Sarkan deri göz önüne doğru gelmemesi için insanlar farkında olmadan sürekli kaşlarını yukarıya doğru kaldırmaya başlar. Bu durum da zamanla kırışıklıkların oluşmasını sağlar ve farkında olmadan kaşını havaya kaldırmak kişileri fazlasıyla yormaktadır. Bazı hastalarda deri fazlalığı olmadan yağ dokusunun fazlalığı ya da fıtıklaşmasının ardından göz kapaklarında torbalanmalar görülebilir.

Göz kapağındaki yağlar, ince zar tarafından içeride tutulur ve zarımsı doku zayıflamaya başlayınca yağlar dışarıya doğru pörtler. Ayrıca bu durum yaşın ilerlemesine bağlı olarak da ortaya çıkabilir.

Üst göz kapağı estetiği ile bu torbalanma problemleri de düzeltilebilir.

Üst Göz Kapağı Estetiği İzmir

Ameliyat ve Sonrası

Üst göz kapağı estetiği lokal anestezi ile yapılabilir. Ortalama1 saat civarında süren bir ameliyattır. Ameliyat sonrasında ağrı olmaz. Ameliyat sonrasında 5-7 gün süren şişlik olabilir. Sosyal hayata dönüş ortalama 5-6 gündür. Dikişler 5.  günde alınır.

Üst göz kapağı estetiği hasta memnuniyetinin üst düzey olduğu ameliyatlardandır. Bu ameliyatla ilgili merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üst Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2023

Üst Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2729372

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir