Vaser Liposuction Fiyatları 2023

Vaser Liposuction Fiyatları 2022

Vaser liposuction fiyatları, bu alanda tedavi görmek isteyen kişilerin yaygın olarak araştırdığı bir konudur. Bu alanda yapılan çalışmalara çok çeşitli etkenler dahil olduğundan dolayı bu operasyon için bir fiyat aralığı verebilmek zordur.

Vaser liposuction tedavisi , insan vücudunun estetik açıdan şekillendirilebilmesi için uygulanan bir çeşit cerrahi müdahaledir. Kişilerin çeşitli nedenlerle kilo alması, vücut yapılarının estetik açıdan olumsuz etkilenmesi nedeniyle başvurulan bir çeşit vücut şekillendirme işlemidir.

Vaser liposuction yöntemi, bacak, basen, baldır, ayak bileği ve kalça gibi vücudun estetik görüntüsünü yaygın olarak etkileyen bölgelere uygulanmaktadır. Amaç bu bölgelerdeki yağ dokularını çekerek bu bölgeleri şekillendirmek ve kalıcı bir estetik görüntü sağlayabilmektir.

Günümüzde vücut estetiği konusunda yaygın olarak kişilerin başvurduğu bir tedavi yöntemi olarak ön plana çıkmaktadır. Vaser liposuction, modern tıp teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte bu alanda hizmet almak isteyen bireyler için önemli bir tedavi yöntemi olarak öne çıkmıştır.

Vaser liposuction tedavisi, uygulandığı bölgede herhangi bir tahribata yol açmayan dokulara zarar vermeyen bir tedavi yöntemidir. Bu açıdan değerlendirildiğinde vaser liposuction tedavisi oldukça yaygın bir şekilde talep edilen bir tedavi yöntemidir.

Günümüzde tıp teknolojilerinin gelişmesiyle uygulanma yöntemleri çeşitlendirilmiş ve sorunsuz bir şekilde uygulanabilir hale gelmiştir. Vaser liposuction tedavisinin ardından ödem oluşup oluşmayacağı da sorgulanan noktalardan birisidir.

Bu konuda genel kanı nadiren oluşan ödemlerin çok kısa bir süre içerisinde yok olacağı yönündedir. Uzmanlıkla yürütülen ve hassas bir operasyon olan vaser liposuction yöntemi doğru şekilde planlandırılarak uygulandığında dolaşım sistemi dahil vücut fonksiyonlarına zarar vermez.

Bu açıdan doğru plastik cerrahlardan ve bu alanda deneyimli kliniklerden destek alınması önemlidir. Vaser liposuction operasyonu yalnızca bir bölgeden yağ çekme işlemi şeklinde yorumlanmamalıdır. Bu bakış açısı vücut şekillendirme işlemini yanlış anlamak olacaktır.

Vaser liposuction tedavisinde amaç hedef bölgede estetik bir görüntü sağlamak olduğundan bazı durumlarla yağ dokusu çekilebileceği gibi bazı durumlarda ise ilgili bölgenin doldurulması gerekebilir. Bu vücut şekillendirme işleminin çok boyutlu bir yapıda olduğunu göstermektedir.

Vaser Liposuction yapılan hastalarda deri düzensizlikleri ve yapısal bozulmalar görülme riski azdır. Çünkü vaser liposuction işlemi uygulanırken vücuttan herhangi bir ısı açığa çıkmaz.

Bu durum sayesinde operasyon esnasında ve sonrasında deride herhangi bir yapısal bozukluğun oluşması beklenmemektedir. Bu durum vaser liposuction tedavisinin tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri olarak öne çıkmaktadır.

Vaser liposuction operasyonlarında hedef alınan dokular yalnızca yağ dokularıdır. Kişi tedavi süresince ve sonrasında oldukça az ağrı ve acı problemi yaşar. Bu açıdan düşünüldüğünde oldukça konforlu ve külfetine göre sonucu oldukça faydalı bir tedavi olarak ön plana çıkmaktadır.

Vaser liposuction yönteminde iyileşme süreci de çok uzun olmamaktadır. Tedavi sonrasında zaman zaman lokal olarak deride morluklar görülebilmektedir. Bu morluklar da tedavinin normal seyrine dahil olarak kısa sürede ortadan kalkacaktır.

Vaser liposuction yönteminde hedef olarak belirlenen bölgelere uygulanan titreşim teknolojisi sayesinde yağlar parçalanarak daha kolay bir şekilde vücuttan bu yağ dokusunun alınması sağlanmaktadır.

Vaser Liposuction Ameliyatını Sigorta Kapsar Mı? 

Vaser Liposuction ameliyatı için sigorta kapsamının olup olmadığı bir dizi değişkene bağlı olarak değişebilir. İsteğe bağlı olarak görüldükleri ve tıbbi olarak gerekli olmadıkları için, kozmetik prosedürler genellikle sigorta kapsamında değildir. Vaser liposuction, lipödem veya lenfödem gibi önceden var olan bir durum nedeniyle tıbben gerekli görüldüğü durumlarda sigorta kapsamında olabilir. Ek olarak, ameliyat bir şekil bozukluğunu veya yaralanmayı düzeltmek gibi rekonstrüktif nedenlerle yapılıyorsa, bazı sigorta planları maliyetin bir kısmını karşılayabilir. Vaser liposuction için kapsam ayrıntılarını ve ön koşulları size özel sigorta planıyla doğrulamanız çok önemlidir. 

Vaser Liposuction Ameliyatı Özel Hastanede Ne Kadar?

Vaser liposuction, istenmeyen yağları vücuttan çıkarmak için ultrasonik enerji kullanan bir kozmetik cerrahi türüdür. Bu ameliyatın fiyatı, hastanenin konumu, cerrahın tecrübesi ve uzmanlığı, ameliyatın kapsamı ve varsa ek ücretler gibi bir dizi değişkene bağlı olarak değişebilir.

Daha yüksek işletme ve bakım maliyetleri nedeniyle, özel hastaneler genellikle devlet hastanelerinden daha fazla ücret almaktadır. Vaser liposuction ameliyatı fiyatları da zaman içinde enflasyon, teknolojik gelişmeler, hasta talebindeki dalgalanmalar gibi nedenlerle değişebilmektedir. Vaser liposuction ameliyatı olmayı düşünen hastalar, işlemin fiyatını ve olası finansman seçeneklerini öğrenmek için cerrahlarıyla konuşmalıdır.

2023 Vaser Liposuction Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Vaser liposuction tedavisi vücutta belirlenebilen tek bir hedef bölgeye uygulanabileceği gibi birden fazla bölge de hedef alınarak uygulanabilmektedir. Bu noktada vaser liposuction tedavisinin uygulanabilmesinde vaser liposuction fiyatları konusu etkileyen ilk noktalardan biri bu olacaktır.

Tedavi ihtiyaç duyulması halinde vücutta berlirlenen geniş bir alana hitap edebilir. Bu durum tedavi sürecine farklı türde yöntemler etkilenmesini de sağlayabilir.

Vaser liposuction yönteminde hedef bölgedeki yağ dokularının daha kolay alınabilmesi için titreşim yöntemiyle doku altındaki yağlar parçalanmaktadır. Bu sayede parçalanan yağ dokusu daha kolay bir şekilde ilgili bölgenin dışına alınabilmektedir.

Bu teknolojinin de tedavi sürecinde kullanılıyor olması vaser liposuction fiyatları konusunda belirleyici etkenlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Tedavinin uygulanması ardından uzman cerrahlar tarafından hastaya bir korse önerilmektedir.

Hastadan bu korseyi mümkün olduğunda ortalama üç hafta boyunca kullanılması tavsiye edilir. İyileşme sürecinin hızlı tamamlanabilmesi için bu sürece dikkat edilmesi oldukça önemlidir.

Tek hedef alana hitap eden Vaser Liposuction işlemi ortalama olarak bir saat kadar sürebilirken, tedavinin uygulandığı alan çoğaldıkça bu süre uzayacaktır.

Ameliyat sonrasında kısa süreli şiddetli ağrılar yaşanabileceği tahmin edildiğinden tedavinin seyri ve hastanın konforlu bir şekilde iyileşme sürecini geçirebilmesi için güçlü ağrı kesicilerle tedavi süreci takviye edilmektedir.

Tedavi sonrasında hastanın fiziksel aktivitelerini kaybetmemesi oldukça önemlidir. İyileşme sürecine katkı sağlayan ilk durum olarak hastanın yürüyüş yapması ve hareket etmesi tavsiye edilmektedir.

Hastanın sağlık durumunun beklenilen doğrultuda devam ettiğinin saptanabilmesi ve sürecin normal seyrinde devam ettiğinin belirlenebilmesi için hasta 24 saat ilgili hastanede misafir edilebilmektedir.

Bu misafirlik sürecinden sonra herhangi bir olumsuz bulguya rastlanmaması ve hastanın fiziksel aktivitelerinin normal şekilde devam ettiğinin görülmesi ardından taburcu edilebilir.

2023 Vaser liposuction fiyatları konusunda bahsedilen etkenlerin tamamı etkili olabilir. Tedaviyi uygulayacak uzman plastik cerrahın tecrübe düzeyi ve tanınırlığı fiyatları etkileyecektir. Bunun dışında tedavinin uygulanacağı klinik ortamı da bu konuda önemli olan etkenlerden bir diğeridir.

Vaser liposuction tedavisi yüksek teknoloji kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu noktada kullanılan yöntemlerin ve ihtiyaç duyulan teknolojik altyapının da fiyat üzerinde etkisi oldukça önemli olacaktır.

Tüm bunlar göz önüne alındığında uzmanlar vaser liposuction tedavisinin ücretlerinin yüksek olabilmesine rağmen tedavi sonrasında alınan sonuçların yerinde olması halinde ücrete oldukça değen bir tedavi olduğunu belirtmektedirler.

2023 Vaser liposuction fiyatları konusunda en net bilgiler alanında uzman plastik cerrahlardan veya bu alanda hizmet veren deneyimli kliniklerden alınabilmektedir.

Vaser Liposuction Fiyatları 2023

Vaser liposuction fiyatları 2023 yılında değişim gösterebilir. Bu işlem bir liposuction tekniğidir veya yağ alınması işlemidir. Bu işlemde, vücudun belirli bölgelerinde yağ hücrelerinin alınması için ultrasonik enerji kullanılır. Fiyatlar, işlemin yapılacağı bölgenin boyutu, zorluk derecesi ve yapılacağı ülkenin fiyatlarına göre değişebilir. Öncelikle bir plastik cerrah veya estetik cerrah ile konu hakkında detaylı bilgi almanız önerilir.

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir