İzmir Uyluk Germe Ameliyatı

İzmir uyluk germe operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem uyluk germe fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de uyluk germe yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir uyluk germe ameliyatı doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere uyluk germe ameliyatı öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Uyluk germe yapıldığında bu deri sarkıklığından kurtulursunuz ve uyluğunuz daha ince ve düzgün görünür. Uyluk germe yapılırken fazlalık deriler çıkarıldığı için uyluk iç kısımda ince uzun bir iz kalır. Ameliyat süresi her iki uyluk için toplam 3 saat civarındadır. Spinal anestezi veya hastanın tercihine göre genel anestezi ile yapılabilir.

Ameliyat sonrasında aynı gün hastaneden çıkabilirsiniz, işe dönüş ağır fiziksel olmayan işler için ortalama 7 gündür. 3 hafta sonra egzersiz yapmaya başlayabilirsiniz. Kol germe ve bacak germe ameliyatlarından sonra izler kalır. Bu izler genellikle bacağın iç kısmı, kolun iç veya arka kısmı az görünen yerlere yerleştirilir.

Ameliyatlara bağlı izler ilk başta kızarıkken zamanla beyazlar ve daha belirsiz hale gelir. Kol ve bacak germe ameliyatından sonra iz kalması kaçınılmazdır. Bu nedenle deri sarkıklığı olan hastalar bu sarkıklıkla yaşamak veya bu bölgelerde izin olması ancak daha iyi bir kol veya bacak şekline sahip olmak arasında bir tercih yapmaları gerekir.

Uyluk Germe Nedir?
Kabul edelim aşırı kilonun faydası olmadığı gibi sağlığımızı da yekten tehdit etmekte. Öyle ki hem bölgesel yağlanmaya hem de kalp – damar sistemine de sorunlar yaşamamıza sebebiyet verebiliyor. Bu durumun uyluk bölgemizi de yakından ilgilendirdiğini biliyor muydunuz? Uyluk bölgemiz, aşırı kilo alım – verim durumlarında ve yaşa bağlı yaşlanma durumlarında kendini ortaya çıkarmakta. Peki, ne yapmalı? Bu süreci nasıl geçirmeli?

Tam ihtiyacınız olan uyluk germe işlemi ile karşınızdayız. Uyluk Germe Nedir? Dediğinizi duyar gibiyiz. Uyluk germe işlemi, cildin ilk günkü sıkı formunu kaybederek elastik bir hal alması sebebiyle ortaya çıkardığı kötü görüntüyü tamamen yok etmeye yönelik yapılmaktadır.

Hamilelik sonrası kırışıklıklardan yer çekimi durumuna, kilo alıp – vermeden yaşlılık sürecine dek uygulanan uyluk germe işlemi, akıllarda yer eden Uyluk Germe Nedir? Sorularına büyük ölçüde yanıt vermektedir.

Uyluk Germe Nasıl Yapılır?

Tedavi Detayları
Operasyon:Uyluk Germe
Prosedür:
Uyluk bölgesindfeki sarkıkları ve gevşeklikleri toparlamak için yapılır
Operasyon Süresi:2-3 saat
Hastanede Kalma Süresi:1 gece
Anestezi:Genel anestezi
Erken İyileşme Dönemi:7 gün
İşe Dönüş:2 hafta
Yara İzleri:Uzun
Ağrı Miktarı:Hafif

Uyluk bölgesinde oluşan gerek çevresel gerekse kişilerden kaynaklı kırışıklık, sarkma ve deforme durumunda devreye giren uyluk germe operasyonları, birçok kişi tarafından desteklense de akıllara Uyluk Germe Nasıl Yapılır? Sorusunu getiriyor. Uyluk germe operasyonları, kasık bölgesinden ya da kalça kıvrımının altından kesiler oluşturularak başlar. Kesi sonrası yağ dokusu alınarak fazla deri azaltılır.

Alt yağ dokusu da dâhil olmak üzere deri daha sonra sıkılaştırılır. Özellikle fazla miktarda yağ dokusu varsa Liposuction düşünülebilir. Cilt fazla yağ ve deriden kurtulduğunda gerekli dikim sürecine girilir. Ek olarak Uyluk Germe Nasıl Yapılır? Düşüncesinde olan herkes bilmelidir ki, uyluk derisi cildi çok ince ve gevşemeye meyilli olduğundan Liposuction tek başına uygulanmamalıdır. Bu da gevşemenin artmasına neden olabilir.

İzmir Uyluk Germe

Uyluk Germe Riskleri Nelerdir?

Her ameliyat süreci belirli risk oranlarına sahip olarak gerçekleştirilir ve bu riskler hem ilgili hekim hem de ilgili hasta tarafından kabul edilerek operasyon sürecine girilir. Uyluk Germe Riskleri Nelerdir? diye düşünen her birey bilmelidir ki, operasyon bilinçsiz ve tam donanım – yetkinlik sahibi olmayan kişilerce yapıldığında kanama, deri – cilt enfeksiyonu, asimetrik hatalar, kalıcı izler ve dahası bir türlü başlamayan iyileşme süreci ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Uyluk Germe Riskleri Nelerdir? sorunuzu sorarken muhakkak bu işlemin yapılacağı kurum – kuruluşun donanımına, izinlerine ve hekim yeterliliğine bakın. Süreci sizin için kolaylaştıran bir hekime hangimiz hayır deriz ki? Finalde sizi tatmin etmeyen sonuçlarla karşılaşmamak için doğru tercih yapmalı ve tüm riskleri düşünmeden acele etmemelisiniz.

Uyluk Germe (Thigh Reduction) Operasyonu Öncesi Sonrası Doktor Tavsiyeleri

Uyluk germe uyluk bölgesinin üst bölüğün iç ve ön yüzündeki aşırı sarkmış deri ve yağ dokusunun eksizyonu ve gerilmesi uygulamasıdır. Sonuç olarak daha sıkı, gergin daha genç bir görünüm kazanılmış olunur ve bu hedefle uygulanan cerrahi işlemdir. Uyluk bölgesi kadınlarda genetik olarak en zayıf dokulardan birisidir. Temelde bu işlem kadınlara uygulanır.

Doktorunuz bu danışma sırasında size tıbbi özgeçmişiniz ve geçirilen operasyonlar hakkında detaylı sorular sorar. Yine bu görüşmeler esnasında ne kadar bir değişiklik beklediğiniz ve kabul edilebilir skar yeri ve durumu hakkında tartışılır. Diğer pek çok cerrahi işlemlerdeki gibi düzeltmenin ölçüsü ve derecesi yani ne kadar deri çıkarılacağını öğrenmek ve skarın derecesini önceden bilmek zordur.

  • Uygulama sonrası vücuttaki izler yüzümüzdeki ne oranla daha görünürdür.
  • Buna rağmen skar, kasık ve mayo-bikini sınırları içinde kalacaktır.
  • Yani rahat bir şekilde gizlenebilecek bir alandadır.
  • Fazla derinin çıkarılması, sizin için uyluk bölümündeki görünümü kuşkusuz geliştirecektir.
  • Bu tip bir uygulamadan sonra bölgenin bakımı önemlidir. Enfeksiyon ihtimaline önlem olarak doktorunuz tarafından oral antibiyotik verilecektir. Tuvalet sonrası yine antiseptikler kullanmalısınız. Operasyon alanı yıkandığında pansumanın değişmesi gereklidir.
  • İlk bir ay yoğun egzersizden kaçınmalısınız. Kasık bölümüzdeki sütürler özel bir bakım ister. Hareketler ve egzersizlere bir ayın sonrasında kademeli olarak geçmek daha doğrudur.
  • Ofis ya da masa başı bir işe sahipseniz 10 gün sonra iş başı yapabilirsiniz.
  • Uygulama sonrası doktorunuzun sizin durumunuzu takip etmesi için ziyaret etmeniz gereklidir.

Uyluk Germe Estetiği  Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Uyluk germe estetiği ameliyatı sonrasında bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Öncelikle ameliyat sonrası doktor tarafından verilen bakım talimatlarına uyulmalıdır. Bu sayede ağrı ve şişlik azaltılabilir ve enfeksiyon riski minimize edilebilir. Örneğin, ameliyat sonrasında bölgeye yardımcı olacak özel bir bandaj kullanılabilir. Bu uyluk germe estetiği sonrası hastalara sıklıkla uygulanan bir işlemdir. Buna karşın uyluk germe estetiği ameliyatı olmuş hastaların ameliyat sonrası bir süre bölgeyi sıcak su ve sabun ile yıkamamaları gerekir. Bu süre, hastadan hastaya değişim gösterebilir. Herkes için özel olabilen bu süreçte hastanın doktor ile gerekli zaman aralıklarında iletişim halinde kalması çok önemlidir.

Uyluk germe estetiği ameliyatı sonrası gelen dönemde düzenli olarak doktora başvurularak gerekli kontroller yapılmalıdır. Bu sayede iyileşme sürecinin izlenmesi mümkün olacaktır ve gerekli durumlarda doktor tarafından verilecek önerilere uyarak iyileşme sürecinin hızlandırılması mümkün olacaktır. Ameliyat sonrası dönemde aşırı hareket etmekten kaçınılmalı ve aşırı kilo alımı veya verilmesi de iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktor tarafından verilecek detaylı bilgilere dikkat edilerek iyileşme süreci en iyi şekilde yönetilebilir.

Uyluk Germe kimler için uygundur?

Genellikle diyet ve egzersiz veya bariatrik cerrahi yoluyla kilo vermiş ve uyluklarının çevresinde gevşek, sarkık bir cilde sahip olan kişiler için tavsiye edilir. Ek olarak, genleri onları ekstra uyluk yağına yatkın hale getiren insanlara uygulanabilir.

İdeal vücut ağırlığınızda veya buna yakın olmak ve prosedürün sonuçları için makul beklentilere sahip olmak, bir uyluk germe hakkında düşünmeden önce çok önemlidir. Ek olarak, olumlu bir bakış açısına sahip olmak ve ameliyattan sonra sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürme taahhüdünün yanı sıra genel sağlığın iyi olması da çok önemlidir.

Uyluk Germe avantajları nelerdir?

Prosedür, önemli kilo kaybının bir sonucu olarak uylukları gevşek, sarkmış cilde sahip olan kişilere yardımcı olabilir. Kalça bölgesinde aşırı yağlanma eğilimi olan kişiler için de faydalı olabilir. Prosedür, bacaklara daha genç, konturlu bir görünüm verebilir, bu da kişinin kendine olan güvenini ve özgüvenini artırabilir.

Uyluk germe ameliyatının uzun süreli sonuçlar vermesi başlıca avantajlarından biridir. Kişi sabit bir kiloyu koruduğu sürece, prosedür fazla deri ve yağı kalıcı olarak giderebilir. Sonuçlar, prosedürü liposuction gibi diğer vücut şekillendirme prosedürleriyle birleştirerek daha da iyileştirilebilir.

Uyluk Germe çeşitleri nelerdir?

Birkaç farklı uyluk germe türü vardır ve her biri belirli sorunları ele almak ve belirli hedeflere ulaşmak için tasarlanmıştır. İç uyluk germe, Liposuction ile germe, Mini uyluk germe, Dış uyluk germe ve Dikey uyluk germe çeşitleri vardır.

Uyluğun iç kısmındaki sarkık cilt, iç uyluk germe ile tedavi edilebilir. Önemli miktarda kilo vermiş hastalar, genellikle kasık bölgesinde bir kesi içeren bu prosedür için en yaygın adaylardır. Hem iç hem de dış uyluklardaki sarkık cildi düzelten iki taraflı bir uyluk germe, tipik olarak uyluğun arkasından ve bikini çizgisi boyunca kesi yapılmasını gerektirir.

İzmir’de uyluk germe fiyatları ne kadar?

İzmir’de uyluk germe fiyatları yapıldığı hastane ve doktora göre değişiklik göstermektedir. Uyluk germe uylukların üst ve iç tarafında oluşan deri bolluğu ve yağlanmanın ortadan kaldırılmasına yönelik olarak yapılan bir işlemdir. Bacakta bir miktar incelme sağlasa da etkisi esas olarak uyluğun iç tarafı ile kendini gösteren bir işlemdir.

Uyluk germe ameliyatları genelde 40 yaş üstü kadınlara tarafından tercih edilmektedir. Ülkemizin sağlık alanında tercih edilmesinin pek çok sebebi bulunur. Bunlardan biri teknolojik alandaki gelişmeler ve kullanılan makinelerin üst düzeyliğidir. Uzman doktorların Türkiye’de bulunması da Türkiye’yi önemli bir konuma getirmektedir.

İzmir’de uyluk germe fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımıza danışabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Uyluk Germe Estetiği Ameliyatı Sonra Dikiş İzi Kalır Mı?

Uyluk germe estetiği ameliyatı sonrasında bazı durumlarda dikiş izi kalabilir. Bu izlerin ne kadar belirgin olacağı ve ne kadar süre içerisinde kaybolacağı kişiden kişiye değişebilir. Ameliyat sonrası bakım talimatlarına uyulması ile birlikte dikiş izlerinin kaybolma süreci hızlandırılabilir. Ayrıca ameliyat sonrası dönemde düzenli kontroller yapılmalı ve doktor tavsiyeleri alınmalıdır.

Uyluk Germe Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürede İyileşir?

Uyluk germe estetiği ameliyatlarının ne kadar sürede iyileşecekleri kişiden kişiye değişim gösterebilir. Bu süre üzerinde ameliyatın doğası ve kişinin genel sağlık durumu etkili olacaktır. Ancak bu sürenin, yani uyluk germe ameliyatı iyileşme süresinin ortalama 2 hafta ile 3 hafta içerisinde tamamlanacağı söylenebilir. Hasta birkaç haftanın sonunda büyük ölçüde günlük hayatına dönebilir.

Uyluk Germe Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Uyluk germe estetiği ameliyatının ne kadar süreceği hastadan hastaya değişim gösterebilir. Bu süre üzerinde hastanın genel sağlık durumu etkili olacaktır. Ancak uyluk germe estetiği operasyonlarının normal şartlarda ortalama 2 saat ile 3 saat arası bir süre içerisinde tamamlandıkları söylenebilir. Bu süre bazı hastalarda daha uzun sürebilmektedir.

Uyluk Germe Estetiği Ameliyatından Kaç Gün Sonra Banyo Yapılmalı?

Genel olarak ameliyat sonrası ilk hafta içerisinde banyo yapılmaması önerilir. Daha sonraki dönemde ise doktor tarafından hastaya verilecek bakım talimatlarına göre banyo yapılabilir. Banyo yaparken bölgeye sıcak su ve sabun kullanılmaması önemlidir. Ayrıca ameliyat bölgesine dokunulmaması ve hafifçe durulanması gerekmektedir. Bu sayede ameliyat bölgesinde oluşabilecek enfeksiyon riski azaltılmış olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir