Yağ Enjeksiyonu Neden Çok Yaygın Kullanılmaktadır?

Yağ Enjeksiyonu Neden Çok Yaygın Kullanılmaktadır?

Yağ Enjeksiyonu; Yağ dokusunun vücutta bol miktarda bulunması, kök hücreden çok zengin olması biyolojik enjeksiyon maddesi olarak nitelendirilmesine neden olmuştur.

Son zamanlarda çok fazla kullanılan biyolojik malzemeler içerisinde çokça tercih edilen ve kişinin kendi yağ dokusu olmaktadır.

Bu yöntem sayesinde bel, karın ve uyluk yerlerinden alınan yağ dokuları ihtiyaç olan bölgeye enjekte edilir. Bu sayede çene ucu ve dudak gibi bölgelerde dolgunluk oluşturulur. Yüzdeki kırışıklıkların azaltılması için derin çizgilerin içine yağ enjeksiyonu yapılır.

Yağ enjeksiyonları, deneyimli kişiler tarafından ve hastane ortamında yapıldığı takdirde güvenilir bir yöntemdir. Yağ enjeksiyonları diğer estetik ameliyatlar ve yüz germe operasyonları ile beraber uygulanabilen bir yöntemdir.

Yağ Enjeksiyonu Neden Bu Kadar Yaygınlaştı?

Yağ enjeksiyonlarının çok fazla tercih edilmesinin nedeni cerrahi kesi ile dikiş olmadan yapılabilmesidir, yani izsiz bir işlemdir. Ağrılı bir işlem değildir. Yağ alınan yerlerde hafif sızılar olur. Ameliyat olan kişileri sosyal ortamdan uzaklaştırmaz ve uzun süren pansumanlara gerek duyulmaz.

Kişiler ameliyattan 5 gün sonra sosyal hayatlarına geri döner. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ve yağ enjeksiyonu tekniğinin mükemmelleştirilmesi sayesinde yağ enjeksiyonun başarısı çok artmıştır.

Alerjik reaksiyon göstermemesi,  aynı zamanda onarıcı etkisinin olması ve kalıcı olması kullanımını daha da yaygınlaştırmıştır.

Yağ Enjeksiyonunun Önemi

Son yıllarda yüz güzelliğinde hacim ve dolgunluğun önemi bilimsel çalışmalarla ortaya kondu. Yüz yaşlanmasının önemli bir parçası ise yaşlanmayla meydana gelen hacim kaybıdır.

Bu nedenlerle yağ enjeksiyonu yüz gençleştirme ve yüz güzelleştirme ameliyatlarında çok sık kullanılmaktadır. Yağ enjeksiyonlarının kalıcı olması, alerjik reaksiyon gelişmemesi ve bol miktarda olması diğer yöntemlere göre önemli avantajlarıdır. Yağ alınan yerlerde incelme bir diğer avantajıdır.

Yağ enjeksiyonu ile ilgili merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2023

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.nhs.uk/conditions/cosmetic-procedures/surgical-fat-transfer/

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir