Yağ Enjeksiyonu Neden Faydalıdır?

Yağ Enjeksiyonu Neden Faydalıdır?
Yağ enjeksiyonu vücut ve yüz estetiğinde hacim kazandırma ve şekillendirme amaçlı uygulanır. Vücudun farklı yerinden alınan yağlar süzülüp saflaştırıldıktan sonra ihtiyaç olan bölgeye enjekte edilir.Yüz estetiğinde daha küçük hacimler kullanılırken vücut estetiğinde büyük hacimler kullanılır. Vücudun hareketsiz olan bölgelerine yapılan enjeksiyonlar başka alana göre daha iyi etki yaratır. Yağ enjeksiyonu neden faydalıdır sorusunun cevabını aşağıdaki paragrafta bulabilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonunun Faydaları

Yağ enjeksiyonları işleminde yağ hücreleri kök hücreden çok zengin olduğu için verildiği bölgede onarıcı etkide oluşturur. Enjeksiyon yapılan alanlarda yağ hücreleri yaşamını devam ettirir ve çevresindeki dokularda yenileyici bir etki oluşturur.Kişinin kendi dokusundan alındığı için alerjik değildir. Miktar olarak kolayca  bol hacimlerde elde edilebilir. Doku yenileyici etkisi 6 aydan sonra daha belirginleşir. Verildiği bölgedeki doku kalitesini arttırır.

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu işleminin süresi yapılacak alanlara göre değişir. Bu işlem ortalama olarak 30 dakika ile 90 dakika aralığında değişebilir. Birden fazla bölgeye yapılacaksa genel anestezi daha iyi olur.Aynı gün taburcu edilir. Vücutta iz kalmaz ve ağrılı hissetmez. Ancak bazen konulan doku miktarına bağlı olarak ödem ve hafif şişlik oluşabilir. Ama bu korkulacak bir durum değildir genelde birkaç günde geçer.Yağ enjeksiyonu ehil ellerde uygulandığında son derece  başarılı ve komplikasyon oranı çok düşük bir işlemdir. Yağ enjeksiyonu ile ilgili sorularınız ve merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2024

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.entebellamedical.com/what-are-the-benefits-of-fat-transfers/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir