Yanak Estetiği İzmir

Yanak Dolgusu İzmir

Yanak estetiği; Herkes tarafından kabul görmüş olan güzellik anlayışında dolgun yanaklara sahip olmak sağlıklı, canlı ve genç bir görünümü ifade etmektedir.

Yapısal veya yaşlanmaya bağlı olarak zayıf ve çökük yanaklara sahip olan hastalar sahip oldukları görünümden memnun olmayabilir.

Zayıf ve çökük yanaklar sağlıksız bir görünüm oluştururken kişinin olduğundan daha yaşlı ve sürekli yorgun görünmesine de sebep olmaktadır.

Yanaklara hacim vererek yüz şekli ile orantılı dolgun bir görünüm oluşturmak için yanak estetiği yapılmaktadır.

Yanak estetiği ameliyat gerektirmeyen kısa süreli ve oldukça kolay bir estetik uygulamadır. Yanak estetiği  ağrısız bir uygulama olup, uygulamadan hemen sonra günlük hayatına döner.

Yanak Estetiği Nasıl Yapılır?

Yanak estetiği ameliyatsız bir uygulamadır ve sonuç uygulamadan hemen sonra ortaya çıkmaktadır. İlerleyen ilk bir iki hafta yanaklar hacimlenerek daha da güzel hale gelmektedir.

Hyalüronik asit, derinin ve deri altı dokudaki hücreler arasında bulunan ana maddelerden biri olup yıllar geçtikçe yaşlanmaya bağlı miktarı azalmaktadır.

Hyalüronik asitten oluşan bu madde yüz bölgesinde ihtiyaç olan yerlere enjekte edilebilmektedir. Yanaklar için de aynı enjeksiyon uygulaması yapılarak yanakların da hacimlendirilmesi mümkündür.

Yaklaşık 15 dakika süren yanak estetiği uygulaması ağrısız bir işlemdir. Uygulama öncesi yanak bölgelerine sürülen anestezi içerikli kremler yanakların uyuşmasını dolayısıyla ağrı ve acı hissinin oluşmasını engellemektedir.

15 dakikalık uygulama ardından yanakların görünümündeki değişim hemen fark edilebilmektedir.

Yanak Dolgusu İzmir

Yanak Estetiğinin Etkileri

Yanak estetiği hacimsiz ve orantısız yanaklara sahip olan hastalar için uygulanan oldukça pratik bir estetik uygulamadır. İşlem sırasında yanak yüzeyi geriye doğru gerdirilerek yanak bölgesi kaldırılır.

Yanak estetiği yaptırmış hastanın yeni estetik görünümü sayesinde daha canlı ve dinç bir surat ifadesi oluşmaktadır. Canlı ve dinç görünmek kişiyi olduğundan daha genç ve oldukça sağlıklı göstermektedir.

Yanak estetiği ihtiyacı olan doğru kişilere uygulandığında kişiyi en çok güzelleştiren uygulamaların başında gelir.

Yanak estetiği orantılı yüz hatları oluşturmak ve yüze canlılık kazandırmak amacıyla yapılan estetik uygulamalar arasında yer almaktadır.

Yanak estetiği sonrası yüz çöker mi?

Yanak estetiği sonrasında yüz çökme ihtimali yoktur. Ancak, yanak estetiği sonrasında yüzdeki yanak bölgesinde hafif bir şişlik olabilir. Bu şişlik, genellikle birkaç gün içinde kendiliğinden geçer ve yüzdeki yanak bölgesi normal haline döner. Yanak estetiği, yüzdeki yanak bölgesini daha dolgun ve genç görünümlü hale getirme işlemidir. Bu işlem, genellikle estetik amaçlı yapılır ve yüzdeki yanak bölgesine doku destekleyici bir madde enjekte edilerek uygulanır.

Yanak Estetiği Fiyatları 2023

Yanak Estetiği Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yanak estetiğinden sonra yanak sarkar mı?

Yanak estetiği sonrası yanakların sarkma ihtimalleri yoktur. Eğer ameliyat doğru kişiler tarafından doğru şartlar altında uygulanır ise kişinin yanakları oldukça genç ve canlı bir görünüme sahip olacaktır. Dolayısı ile herhangi bir çökme ya da sarkma durumundan bahsetmek pek de mümkün olmayacaktır. Bu durum doğrudan operasyonun doğasına terstir.

2 kez Yanak estetiği yapılır mı?

Yanak estetiği işlemleri kalıcı işlemlerdir ve bu işlemlerden beklenen sonuçlar elde edilemez ise pek tabi ikinci kez uygulanabilirler. Bu çalışmalara, diğer estetik cerrahi türlerinde de olduğu gibi revizyon çalışmaları adı verilir. Revizyon çalışmaları kapsamında yapılan ameliyatlar ile hastanın yanak estetikleri daha ileri düzeyde değiştirilebilir.

Yanak estetiği sonrası yüz şişer mi?

Yanak estetiği ameliyatı cerrahi bir işlemdir ve bu işlemden sonra yüzde, yani ameliyat bölgesinde şişik ve morarıklar görülmesi belli bir seviyeye kadar son derece normal olarak karşılanır. Yanak estetiği ameliyatı sonrası hastada oluşan şişlik ve morarıklıklar iyileşme sürecinde hızlı bir şekilde varlıklarını kaybedecek ve tekrar geri dönmeyeceklerdir.

Yanak estetiği geri dönüşü var mı?

Yanak estetiği sonrasında geri dönüş olma ihtimali yoktur. Yanak estetiği sonrasında yüzdeki yanak bölgesine enjekte edilen madde kalıcıdır ve zaman içinde dağılmaz. Ancak kişi eğer ameliyat sonrası aldığı sonuçlardan memnun değil ise ikinci bir ameliyat yaptırabilir. Revizyon ameliyatları da denilen bu ameliyatlar sayesinde hastanın ameliyatlı bölgesinde ileri düzeltme işlemleri yapılabilir.

Yanak estetiği kalıcılığı ne kadar?

Yanak estetiği sırasında yüze enjekte edilen madde kalıcılık özelliğine sahiptir. Dolayısı ile yanak estetiği işlemlerinin kalıcı yapıda işlemler oldukları söylenebilir. Bazı hastalarda bu estetikler darbe sonucu bozulabilir. Bu gibi durumlarda hastanın revizyon tedavisi ile bölgenin onarımını yaptırması mümkündür. Bu tedavilerin de kalıcılıkları ömür boyudur.

Yanak estetiği zararı var mı?

Özellikle son yıllarda çok yaygınca uygulanan bir estetik cerrahi türü olan yanak estetiğinin bilinen herhangi bir zararlı yönleri bulunmamaktadır. Bu ameliyat, bazı hastalarda çeşitli komplikasyonlara neden olsa da bu durum genelde doğrudan ameliyatın kendisi ile ilgili değildir. Ameliyat öncesi uygulanan muayenelerden doğru sonuç alınamaması ya da muayenelerin aksatılması bazı zararlı sonuçlara yol açabilir.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/cheek-fillers

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir