İzmir Alın Germe Ameliyatı

İzmir alın germe estetiği operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem alın germe estetiği fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de alın germe estetiği yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir alın germe estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere alın germe estetiği öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Alın Germe Nedir?

Kaşlarımızı kaldırıp biraz da çattıktan sonra zamanla alnımızda oluşan kırışıklıkları ön göremesek de yaş aldıkça bu gerçekle tanışıyoruz. Peki, bu kırışıklıklar ile baş etmenin yolu nedir? Neler yapmalı? Tam da bu noktada sizi alın germe işlemi ile tanıştırmak isteriz. İyi de “Alın Germe Nedir?” dediğinizi duyar gibiyiz.

Alın Germe, alın kırışıklıklarını yumuşatarak kişiye dinç ve genç görünüm kazandırmaya yararken aynı zamanda kaş şeklinin ve yüksekliğinin de daha orantılı bir forma getirilmesine olanak sunan estetik bir operasyondur. Bu bağlamda dikkat edilmesi gereken farklı hususlar da yok değil.

“Alın Germe Nedir?” başlığı altında ideal bir kaşın en yüksek noktası 1/3 olurken dış kesimi ile 2/3 iç kesiminin birleştiği nokta olması gerektiği ancak aksi halde, kaş yan ucu kaşın en yüksek noktası olarak belirlenirse, doğal olmayan bir görünüm elde edilebildiği gerçeği incelenebilir.

Tedavi Detayları
Operasyon:
Alın Germe Ameliyatı İzmir
Prosedür:
Kaşları kaldırmak ve alın bölgesini germek için yapılır
Operasyon Süresi:1.5-2 saat
Hastanede Kalma Süresi:1 gece
Anestezi:Genel anestezi
Erken İyileşme Dönemi:7-10 gün
İşe Dönüş:2 hafta
Yara İzleri:
Kullanılan tekniklere göre saç içinden, önünden yapılabilir
Ağrı Miktarı:Hafif

Alın Germe İle Düzeltilebilecek Unsurlar

 • Alında meydana gelen derin çizgilenmeler
 • Alın derisindeki fazlalıklar ve sarkıklar
 • Kaş çatmaya bağlı oluşan mimik çizgileri
 • Kaşlardaki düşüklükler ve yorgun görünüm
 • Saç çizgisinin çok geride olması (uzun alın)
 • Saç çizgisinin çok önde olması (kısa alın)

Alın Germe Nasıl Yapılır?

10 yaş daha genç ve dinç görünüme hangimiz hayır deriz ki? Yüzümüzde zamanla oluşan ve oturan kırışıklık, sarkma ve deformasyonların bizi üzmesine hiç gerek yok. Alın gerdirme yaptırarak yüz hatlarınıza şıklığı davet etmeye ne dersiniz? Peki, Alın Germe Nasıl Yapılır? Süreç nasıl devam ediyor? Gelin, detaylara birlikte bakalım.

Alın gerdirme işleminde alın derisi saçların içerisinden iki şakak arasında kalan bölge nezdinde kesilir. Alın yukarı doğru gerdirilir, fazla olan deri kesilerek alınır. Tam gergin hale getirilerek dikim işlemi başlatılır. Cerrah, alın germe işlemi öncesi dikim sürecine karar verir.

Klasik alın germe ameliyatlarında iz kalma durumu olmazken, kesilen yerler tamamen kendiliğinden eriyen iplik yöntemi ile dikilir ve finalde bir dikiş aldırma süreciniz olmaz. Alın Germe Nasıl Yapılır? Sorusuna ek olarak, kaslar ve bağı oldukları kas sokuları ilk başta birbirinden ayrılırken, sonrasında hücreler kendilerini yeniledikçe kas ve dokular birleşmeye başlar.  

İzmir Alın Germe Ameliyatı

Alın Germe Riskleri Nelerdir?

Kabul edilmelidir ki her cerrahi ameliyat işleminde en minimal %1 dahi istenmeyen durum – risk mevcuttur. Kurumun – hekimin donanımı ve yetkinliği dâhilinde süreç en kolay ve zahmetsiz şekilde atlatılırken, “Alın Germe Riskleri Nelerdir?” sorusu da karşımıza çıkmıyor değil. Ameliyat öncesi – sonrası nadiren de olsa yara izi oluşabilir. Geniş skar dokusu kaldırılarak cerrahi olarak tedavi edilebilir ve yeni, daha ince bir skar oluşmasına izin verilir.

Kaşların hareketini kontrol eden sinirlerin yaralanması da nadirdir. Bu, kaşları kaldırma veya alnın kırışması yeteneğinin kaybına sebebiyet verirken, nu sorunu düzeltmek için ameliyat gerekli olabilir. Kesi çevresindeki his kaybı, özellikle klasik alın germe ile yaygındır. Alın Germe Riskleri Nelerdir? Başlığına ek olarak finalde alın derisinin içten iltihap kapması da mümkün görülürken bu durum kullanılacak antibiyotikler nezdinde geçici olacaktır.

Alın Germe Ameliyatı Öncesi Sonrası Doktor Tavsiyeleri

Alın germe ameliyatı pratik ve kolay olmasına rağmen sonrasında birtakım problemler çıkabilir. Şayet bu tür sorunlara ilgi gösterilirse iyileşme süreci hızlı ve daha sağlıklı olacaktır. Uygulama yapılırken yüz germe ve üst göz kapağı operasyonu ile birlikte yapılır. Alın uygulamasından sonra dikkat edilmesi gereken önemli durumlar:

 • Alın ameliyatı uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus bölgede his kaybı oluşma tehlikesidir. Bu husus çok nadiren gözüksede his kaybı yaşanmış bölgeye özen gösterilmesi gerekmektedir.
 • Ender olmasının yanı sıra alın bölgesinin hareketini sağlayan sinir tahrip olmuş olabilir. Bu tahribat kaş asimetrisine yol açar. Çok nadir görülen bir komplikasyondur.
 • İlk hafta gözler tam anlamı ile kapanmayabilir. Bu tarz bir durumda yapay gözyaşı ve nemlendirici kullanılması tavsiye edilir.
 • Alın bölgesinde morarmalar olabilir ve geçicidir.
 • Uygulama sonrasında ciddi derecede baş ağrıları olabilmektedir.
 • Uygulama alanı stapler ile kapatıldıysa, uygulamadan 7-10 gün sonra alınır. Stapler alınırken herhangi bir acı hissedilmez
 • Alın germe uygulamasından sonra kaşlarda yükseklik sorunları oluşabilir. Kimi zaman çok düşük kimi zaman çok yüksek kaşa sebebiyet verebilir. Kaş asimetrisinin düzelmesi 1-2 ayı bulacaktır
 • Her operasyonda olduğu üzere Alın germe operasyonlarında da enfeksiyon riski vardır. Enfeksiyon riski antibiyotik kullanımıyla giderilebilir.
 • Uygulama sonrası hemen spor yapılırsa ilgili bölgeye zarar görebilir. Operasyonun tekrarlanmasına yol açabilir.

İzmir’de Alın Germe Fiyatları Ne Kadar?

İzmir alın germe fiyatları ameliyatın yapıldığı hastane ve ameliyatı yapan doktora göre değişiklik göstermekle birlikte bu alanda uzman pek çok doktor İzmir’de bulunmaktadır. Günümüzde insanlar görüntüleriyle ilgili şikayetlerini hızlı bir şekilde gerekli yerlere iletmekte ve tedavi sürecine hızlı bir şekilde başlayabilmektedirler.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli bir konumda yer almaktadır. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu alanda önemli bir şehir olarak karşınıza çıkar. Ameliyatın yapıldığı işleme göre fiyatlar değişebilmektedir. İzmir’de alın germe fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımıza danışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 × 4 =