İzmir Boyun Germe Ameliyatı

İzmir boyun germe operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem boyun germe estetiği fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de boyun germe estetiği yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir boyun germe estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere boyun germe estetiği öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Boyun germe estetiği nedir?

İlerleyen yaşla birlikte insan vücudu hem yer çekiminin etkisi ile hem de derinin elastikiyetini kaybetmesi sebebiyle gevşemeye ve sarkmaya başlar. Çok fazla kilo alıp veren kişilerde deri sarkması daha fazla olabilir. Ya da çok kilolu kişilerde boyundaki gıdı denen bölgede oluşan yağlanma sebebiyle boyun germe estetiğine ihtiyaç duyulur. Bu operasyonu yaptırmak isteyen kişiler genel olarak 55 yaşın üzerindeki kadınlardır.

Boyun germe estetiği yapılan esnada aynı anda yüz germe, dolgu, ve yüze yağ enjeksiyonu gibi işlemler de komplike şekilde yapılabilir. Bu şekilde olduğunda operasyonun gözle görülür etkileri çok daha tatmin edici olacaktır. 

Boyun germe estetiği nasıl yapılır?

Boyun germe ameliyatı cerrahi bir operasyondur. Bu sebeple ameliyathane ortamında yapılır. Operasyon yaklaşık olarak 3.5 saat ile 5 saat arası sürer. Kesiler atılmaya kulak önünden başlanır. Kulak arkasından saçlı derinin içerisine doğru ilerleyerek açılan kesiler çene altına doğru da yer alabilir. Bu kesiler aracılığıyla cilt dokusundaki ve cilt altındaki tabakalardaki gevşemiş deri gergin hale getirilir. Bu gerdirme işlemi esnasında çıkan fazlalıklar çıkarılır ve bölge yeniden şekillendirilir.

Boyun germe işlemi sayesinde sadece boyun bölgesi değil, gerginleştirme sayesinde yüz bölgesi de daha genç ve gergin bir görünüm kazanır. Bu işlemin ardından operasyon yapılan bölgede iyileşmenin daha hızlı gerçekleşebilmesi ve de bölgede meydana gelebilecek kanamaların dışarı atılabilmesi için küçük boyutlu dren yerleştirilir. Ameliyatın tamamlanmasının ardından hasta gözlem altına alınır. 

İzmir Boyun Germe Ameliyatı

Boyun germe estetiği riskleri nelerdir?

Boyun germe estetiği yaptırmayı düşünen hastalara karşılaşılabilecek risk durumları açıkça anlatılmalıdır. Risk durumları ile karşılaşılma oranı düşük olsa dahi bu durumların göz ardı edilmemesi gerekir. Bu risklerin en başında operasyon sonrası kanama yaşanması ihtimali ve operasyon yapılan bölgenin enfekte olma ihtimali gelir. Yapılan müdahalenin alanında uzman ve tecrübeli bir doktor tarafından gerçekleştirilmemesi bölgede kalıcı ve kötü görünümlü izlerin kalmasına sebep olabilir.

Boyun germe ameliyatı sırasında çok dikkatli olunmazsa motor sinirlerde ya da duyu sinirlerinde ufak bir temas durumunda sinirlerin hasar görmesi durumu söz konusu olabilir. Kulak, boyun ya da yüz bölgesinde ve çevresinde oluşabilecek bu sinir hasarları bu bölgelerde kalıcı ya da geçici nitelikte uyuşukluklara yol açabilir. Operasyon sırasında derinin gerilmesi esnasında çekilen bölgelerde saç kayıpları yaşanabilir.

Boyun Germe Ameliyatı Sonrası Tavsiyeler

Boyun bölgesinde oluşan kırışıklıklar, sarkmalar ve gevşemenin düzeltilme sebebiyle, çene altını ve gıdı bölgesinide kapsayan tüm boyun derisi ve deri altında bulunan yağ ve kas dokularının gerildiği, fazla dokularında alındığı cerrahi bir operasyondur.

Boyun germe ameliyatları tek başına yapılabilmesi gibi ihtiyaç duyulduğunda yüz gerdirme, blefaroplasti, yüze yağ enjeksiyonu yaptırma, botox ve dolgu uygulamaları da birlikte yapılabilmektedir. Bu sayede başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Ameliyat Sonrası Dönem:

 • Ameliyattan sonraki 4-6 saat süresinde hasta yemek yemeye ve yürüyüşe başlanmalıdır. Ameliyattan sonra bulunan drenler 1-2 gün sonrasında çıkarılmalıdır.
 • Ameliyat sonrası kullanılan bandajlar 1 hafta kalmalıdır.
 • Ameliyat sonrası vücutta hafif olan ağrılar olmaktadır.
 • Operasyon sonrasında oluşan morluk ve şişlikler bireyin cilt yapısına göre değişebilmektedir. Ameliyat sonrası iyileşme süreci cilt yapısına göre değişebilir.
 • Ameliyat sonrası iyileşme süreci genel olarak 1 hafta sürebilir.
 • Ameliyat sonrası şişliğin üzerine buz uygulanarak şişliğin çabuk geçmesini sağlamaktadır.
 • Operasyon sonrası izler kulak kısmının ön ve arkasında olacağından fazla belli olmazlar.
 • Ameliyat sonrası izler 6 ile 12 ay arasındaki sürede geçebilmektedir.
 • Operasyon sonrası hasta 1 hafta ila 10 gün sonra iş başı yapabilmektedir.
 • Ameliyat sonrası ilk 10 gün güneş ışığına maruz kalınmaması gerekir.
 • Ameliyat sonrasındaki 4 hafta boyunca ağır sporlar yapılmamalıdır.
 • Ameliyattan 2 hafta sonra yürüyüşlere ve 3 hafta sonra ise hafif sporlar yapılabilmektedir.

İzmir Boyun Germe Fiyatları Ne Kadar?

İzmir boyun germe fiyatları pek çok yere göre daha uygun fiyatlarla bu işlemi gerçekleştirmektedir. Deri üzerinde başlayan gevşemeler boyun bölgesinden önce alında ortaya çıkıp daha sonra aşağıya doğru devam eder ve yüz ifadesinde bozukluklara sebep olur. Boyun bölgesine de bir süre sonra ulaşan gevşeklik durumu nedeniyle boyun germe ameliyatı ya da estetiği gibi uygulamalara insanlar yönelmek durumunda kalır.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır. İzmir’de boyun germe fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Comments (2)

 • Nilgun sencan cevap

  Merhaba, ben sizden boyun germe, alt ve ust gozkapaklari icin fiat rica ediyorum. Cok tesekkur ederim.

  30 Temmuz 2019 , 10:05
  • admin cevap

   Merhabalar,

   Ücret bilgisi için 0533 400 82 40 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

   5 Ağustos 2019 , 09:32

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seven + five =