İzmir Dudak Dolgusu

İzmir dudak dolgusu operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem dudak dolgusu fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de dudak dolgusu yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir dudak dolgusu estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere dudak dolgusu  öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Dudak Dolgusu Nedir?

Afrodit, Hera, Venüs Ve Eros. Hayır, hayır yunan mitolojisi ile değil, kusursuz dudak yapıları ile karşınızdayız! Kabul edelim her kadın büyüleyici gülümsemesini attığı dudaklarının olduğundan daha dolgun ve şık olmasını ister. Dudak kalemleri ve rujlarda bir yere kadar dediysek; sizleri dudak dolgusu ile tanıştıralım isteriz.

Siz sormadan “Dudak Dolgusu Nedir?” açıklamasını yapalım derhal. Dudak dolgusu, dudak yapısını şekillendirmek veya dudaklara hacim kazandırmak amacıyla yapılan, dudakların iç kısmı ve çevresine dermal dolgu enjekte edilmesi işlemidir.

Estetik bir müdahale olan bu işlem esnasında kullanılan dolgu maddesi ise cilde hacim kazandırmasıyla bilinen hyalüronik asittir. Çokça araştırılan Dudak Dolgusu Nedir? sorusuna ek olarak 4 ana başlığa ayrıldığın ve bu sayede hem kişiye özel hem de dudak yapısına en ideal formda olan dolgu işleminin uygulandığını bilmenizde fayda var!

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüz yapınıza en uygun dudak şekline ihtiyacınız varsa, öncelikle Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? Sürecine hâkim olmanız gerekir. İşlemin başlamasından en az 40 dakika öncesinde dudak ve çevresine acı ve sızıyı engelleyici anestezi içeren kremler sürülerek kişi rahatlatılır. Oldukça ince bir iğne desteği ile başlayan enjekte işlemi, maksimum 30 dakika içerisinde son bulurken “Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?” tedirginliğini de ortadan kaldırmakta.

Tamamen kişiye özel ve dudak yapısına uygun formda uygulanan işlem alt – üst olmak kaydıyla gerçekleşirken, dudakta yer alan kırmızı bölge adı verilen noktadan başlar ve orada son bulur. Dudak ve çevresinde asla kesim ve cerrahi bir operasyon sürecine girilmez. Kısa sürece hacmi ve dolgunluğu artan dudaklarınızla tanışmaya hazırsanız; dudak dolgusu ile hayatınıza yenilik katabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Riskleri Nelerdir?

Belirgin, dolgun ve her kahkahada gözleri üzerinize döndürecek şık dudaklar! Hayır, hayal olmaktan çıkıyor. Dudak dolgusu sayesinde hayalini kurduğunuz dudaklara kavuşabileceğiniz gibi elbette “Dudak Dolgusu Riskleri Nelerdir?” soruları da peş peşe gelmeye devam ediyor.

Dudağa uygulanan hyaluronik asit sayesinde tedirginliğinize son verebilirsiniz çünkü hyaluronik asit maddesi dudakları hacimlendirilmesi, şekillendirilmesi ve dudak çevresindeki kırışıklık ve çizgilerin giderilmesi için kullanılır.

İşlem uygulanan kişilerin fizyolojik farklılıklarına göre morarma, hafif şişlik veya kızarıklık gibi etkiler yaratabilse de enjekte edilen jel, vücutta cilt altında var olan hyaluronik asidi içerdiği için herhangi bir önemli risk teşkil etmez. Dudak Dolgusu Riskleri Nelerdir? Sorularınıza etkili yanıtı ilgili hekimlerden de birebir alabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Ameliyatı Öncesi Sonrası Doktor Tavsiyeleri

  • Hyaluronik asit içeren dolgular ile yapıldığından dudaklardaki hacim artışı görülür. Bu durum olumsuz gibi görünüyor olsa da, dudakların yeni hacminden hoşnut değilseniz dolgular hemen eritilebilir. Kısaca dudaklar eski haline geri dönmüş olur.
  • Cerrahi bir uygulama değildir, bir kesik ve bandaj gerektiren bir uygulama değildir.
  • Dudaklardaki büyüme neticesini uygulama sonrasında hemen gözlemleyebilirsiniz.
  • Bu uygulama dudakları büyütmekle kalmaz, aynı zamanda dudak kontürünü belirginleştirir, varsa asimetriyi düzeltir ve dudaklarda nem artışı sağlanması gibi olumlu yönde etki gösterir.
  • Dolgu işleminde kullanılan içeriğin içeriğinde bulunan yoğun hyaluronik asit nedeni ile dudaklara daha canlı ve parlak bir görünüm kazanılır.
  • İstediğiniz dudak figürünü oluşturmak için dudak dolgusunu değişik randevularda yavaş yavaş aşamalı olarak uygulanabilir. Dudakları yavaş yavaş büyütmek her daim daha güvenlidir.
  • Deneyimli ve alanında uzman hekimler tarafından doğru yöntem kullanılarak yapılan uygulamaların bir yan etkisi olmaz.
  • Ender rastlansa da bazı bireylerde uygulama sonrası dudaklarda morluk görülebilmektedir ancak bu durum uzun süren bir etki değildir kısa süre içerisinde geçmektedir.
  • Aşırıya kaçan uygulamalar naturel olmaz, yapay bir görüntüye sebep olabilir. Bu operasyon tecrübeli uzmanlar tarafından yapılması önemlidir.
  • Deneyimsiz kişiler tarafından yapıldığında, düzgün olmayan dudaklar veya topaklar gibi olumsuz sonuçlar oluşabilir.
İzmir Dudak Dolgusu
İzmir Dudak Dolgusu

Dudak Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Dudak büyütmede temel olarak iki yöntem kullanılır. Dudak dolgusu ile dudak büyütme ve kendi dokularınız ile dudak büyütme.

Dolguyla Dudak Büyütme

Dolgularla dudak büyütme, günümüzde en sık yapılan dudak büyütme şeklidir. Dolgular dudağa enjekte edilerek bu işlem yapılır. Bu işlem yaklaşık 15 dakika sürer ve işlem sonrasında günlük hayata devam edilebilir. Bu işlemi pratik olması ve ameliyatsız dudak büyütme sağlaması çok popüler hale getirmiştir.

Dolgu ile yapılan dudak büyütme ile dudağınızın dış kontur hatları belirginleştirilebilir. Dudağın kırmızı alanına hacim verilebilir. Dudak yukarı doğru döndürülerek daha çekici bir görünüm elde edilebilir. Üst dudağa veya alt dudağa ya da her ikisine birden müdahale edilebilir. Dudak asimetrisi düzeltilebilir.

Dolgu yapılan kişilerde ihtiyaç varsa çene ve elmacık kemikleri daha belirgin hale getirilerek daha çekici bir yüz görünümü sağlanabilir. Sigara çizgileri de denilen dudaktaki dikey çizgiler yok edilerek daha genç bir görünüm sağlanabilir. Kullanılan dolgu malzemesine bağlı ve kişiden kişiye fark etmekle birlikte dudaktaki hacim artışı 8 ay ile 18 ay arasında sürebilir. Klinik pratikte bu süre bazen 2 yılı bulabilmektedir.

Dudak Estetiği ve Üst Dudak Kısaltma

Dudak yapısı çok ince ve içe dönük kişilerde hacim artışı sağlamak için dudağın mukozasının (iç kısmı) dışa doğru ilerletilir. Bu işlemle dudakta hacim artışı sağlanmış olur. Bazı kişilerde üst dudak boyu doğuştan uzundur. Yaşlanma ile birlikte üst dudak boyu daha da uzar. Bu durumlarda üst dudak kısaltma oldukça iyi estetik görünüm sağlar.

Üst dudak boyunun uzun olması güldüğümüzde dişlerin görünmesini engeller. Bu durum da yaşlı ve estetik olmayan bir görünüme neden olur. Bu durumda burnun alt kıvrıma yerleştirilen bir kesi ile üst dudak boyu kısaltılır. Kesinin yeri doğal bir kıvrım hattında kalacağı için iz belli olmaz.

Lokal ve ya genel anestezi ile yapılabilecek bir işlemdir. Sonuçları çok çarpıcıdır. Üst dudak uzunluğunu düzeltmenin başka bir yolu yoktur. Ayrıca bu germe dudağı dışa döndürerek hacim artışı da sağlar.

Dudak Dolgusu İzmir Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de dudak dolgusu fiyatları yapıldığı hastane ve doktora göre değişiklik göstermekle birlikte bu alanda uzman pek çok doktor İzmir’de bulunmaktadır. Dudak dolgusu, sadece kadınlar tarafından tercih edilen estetik bir uygulama olarak karşımıza çıkar.

Cerrahi bir işlem olmaması sebebiyle dudak dolgu yaptırmanız sizlerin acı veya ağrı hissetmenize neden olmamakta bu nedenle dudak dolguları en ağrısız ve konforlu olan işlemlerden biri olmaktadır. Bu uygulamanın en büyük özelliklerinden biri de yumuşak ve kaliteli dudak silikonları kullanılması ile alakalıdır.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli bir konumda yer almaktadır. İzmir’de dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımıza danışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 × three =