İzmir Dudak Estetiği

İzmir dudak estetiği operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem dudak estetiği fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de dudak estetiği yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir dudak estetiği estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere dudak estetiği  öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Dudak Estetiği Nedir?

Afrodit, Hera, Venüs Ve Eros. Hayır, hayır yunan mitolojisi ile değil, kusursuz dudak yapıları ile karşınızdayız! Kabul edelim her kadın büyüleyici gülümsemesini attığı dudaklarının olduğundan daha dolgun ve şık olmasını ister. Dudak kalemleri ve rujlarda bir yere kadar dediysek; sizleri dudak estetiği ile tanıştıralım isteriz.

Siz sormadan “Dudak Estetiği Nedir?” açıklamasını yapalım derhal. Dudak estetiği, dudak yapısını şekillendirmek veya dudaklara hacim kazandırmak amacıyla yapılan işlemidir.

Çokça araştırılan Dudak Estetiği Nedir? sorusuna ek olarak 4 ana başlığa ayrıldığın ve bu sayede hem kişiye özel hem de dudak yapısına en ideal formda olan işlemin uygulandığını bilmenizde fayda var!

Tedavi Detayları
Operasyon:
Dudak Estetiği
Prosedür:
Ameliyatsız dudak hacimlendirme işlemi
Operasyon Süresi:20-30 dakika
Hastanede Kalma Süresi:Yok
Anestezi:Emla Krem
Erken İyileşme Dönemi:1-2 gün
İşe Dönüş:Hemen
Yara İzleri:yok
Ağrı Miktarı:Hafif orta

Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

Yüz yapınıza en uygun dudak şekline ihtiyacınız varsa, öncelikle Dudak Estetiği Nasıl Yapılır? Sürecine hâkim olmanız gerekir. İşlemin başlamasından en az 40 dakika öncesinde dudak ve çevresine acı ve sızıyı engelleyici anestezi içeren kremler sürülerek kişi rahatlatılır. Oldukça ince bir iğne desteği ile başlayan enjekte işlemi, maksimum 30 dakika içerisinde son bulurken “Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?” tedirginliğini de ortadan kaldırmakta.

Tamamen kişiye özel ve dudak yapısına uygun formda uygulanan işlem alt – üst olmak kaydıyla gerçekleşirken, dudakta yer alan kırmızı bölge adı verilen noktadan başlar ve orada son bulur. Dudak ve çevresinde asla kesim ve cerrahi bir operasyon sürecine girilmez. Kısa sürece hacmi ve dolgunluğu artan dudaklarınızla tanışmaya hazırsanız; dudak estetiği ile hayatınıza yenilik katabilirsiniz.

Dudak Estetiği Riskleri Nelerdir?

Belirgin, dolgun ve her kahkahada gözleri üzerinize döndürecek şık dudaklar! Hayır, hayal olmaktan çıkıyor. Dudak estetiği sayesinde hayalini kurduğunuz dudaklara kavuşabileceğiniz gibi elbette “Dudak Estetiği Riskleri Nelerdir?” soruları da peş peşe gelmeye devam ediyor.

Dudağa uygulanan hyaluronik asit sayesinde tedirginliğinize son verebilirsiniz çünkü hyaluronik asit maddesi dudakları hacimlendirilmesi, şekillendirilmesi ve dudak çevresindeki kırışıklık ve çizgilerin giderilmesi için kullanılır.

İşlem uygulanan kişilerin fizyolojik farklılıklarına göre morarma, hafif şişlik veya kızarıklık gibi etkiler yaratabilse de enjekte edilen jel, vücutta cilt altında var olan hyaluronik asidi içerdiği için herhangi bir önemli risk teşkil etmez. Dudak Estetiği Riskleri Nelerdir? Sorularınıza etkili yanıtı ilgili hekimlerden de birebir alabilirsiniz.

Dudak Estetiği Ameliyatı Öncesi Sonrası Doktor Tavsiyeleri

  • Cerrahi bir uygulama değildir, bir kesik ve bandaj gerektiren bir uygulama değildir.
  • Dudaklardaki büyüme neticesini uygulama sonrasında hemen gözlemleyebilirsiniz.
  • Bu uygulama dudakları büyütmekle kalmaz, aynı zamanda dudak kontürünü belirginleştirir, varsa asimetriyi düzeltir ve dudaklarda nem artışı sağlanması gibi olumlu yönde etki gösterir.
  • Estetik işlemde kullanılan içeriğin içeriğinde bulunan yoğun hyaluronik asit nedeni ile dudaklara daha canlı ve parlak bir görünüm kazanılır.
  • İstediğiniz dudak figürünü oluşturmak için dudak estetiğini değişik randevularda yavaş yavaş aşamalı olarak uygulanabilir. Dudakları yavaş yavaş büyütmek her daim daha güvenlidir.
  • Deneyimli ve alanında uzman hekimler tarafından doğru yöntem kullanılarak yapılan uygulamaların bir yan etkisi olmaz.
  • Ender rastlansa da bazı bireylerde uygulama sonrası dudaklarda morluk görülebilmektedir ancak bu durum uzun süren bir etki değildir kısa süre içerisinde geçmektedir.
  • Aşırıya kaçan uygulamalar naturel olmaz, yapay bir görüntüye sebep olabilir. Bu operasyon tecrübeli uzmanlar tarafından yapılması önemlidir.
  • Deneyimsiz kişiler tarafından yapıldığında, düzgün olmayan dudaklar veya topaklar gibi olumsuz sonuçlar oluşabilir.
İzmir Dudak Dolgusu
İzmir Dudak Estetiği

Dudak Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Dudak estetiği temel olarak kendi dokularınız ile dudak büyütme şeklinde yapılmaktadır.

Dudak Estetiği ve Üst Dudak Kısaltma

Dudak yapısı çok ince ve içe dönük kişilerde hacim artışı sağlamak için dudağın mukozasının (iç kısmı) dışa doğru ilerletilir. Bu işlemle dudakta hacim artışı sağlanmış olur. Bazı kişilerde üst dudak boyu doğuştan uzundur. Yaşlanma ile birlikte üst dudak boyu daha da uzar. Bu durumlarda üst dudak kısaltma oldukça iyi estetik görünüm sağlar.

Üst dudak boyunun uzun olması güldüğümüzde dişlerin görünmesini engeller. Bu durum da yaşlı ve estetik olmayan bir görünüme neden olur. Bu durumda burnun alt kıvrıma yerleştirilen bir kesi ile üst dudak boyu kısaltılır. Kesinin yeri doğal bir kıvrım hattında kalacağı için iz belli olmaz.

Lokal ve ya genel anestezi ile yapılabilecek bir işlemdir. Sonuçları çok çarpıcıdır. Üst dudak uzunluğunu düzeltmenin başka bir yolu yoktur. Ayrıca bu germe dudağı dışa döndürerek hacim artışı da sağlar.

Dudak estetiği avantajları nelerdir?

Dudak estetiği, dudakların şeklini ve hacmini iyileştirmek için dudaklara madde enjekte edilmesini içeren kozmetik bir işlemdir. Dudakların görünümünde ince ama fark edilir bir iyileşme sunabilmesi, dudak estetiğinin başlıca faydalarından biridir. Bu, asimetrik dudakları dengelemeye ve size daha çekici, genç bir görünüm kazandırmaya yardımcı olabilir. 

Dudak estetiği ayrıca ağız çevresindeki kırışıklıklar ve ince çizgiler gibi sorunların tedavisinde de kullanılabilir. Dudak estetiğinin nispeten hızlı ve basit bir işlem olması da bir diğer avantajıdır. İşlemden sonra genellikle çok az bir iyileşme süresi vardır ve bu sadece birkaç dakika sürer.

Dudak estetiği kimler için uygundur?

Dudak estetiği, hamileler ve iltihaplı deri sorunları olanlar için kullanımı uygun değildir. Dudak estetiği kozmetik prosedürü, dudaklarının görünümünü iyileştirmek isteyen bir dizi insan için uygun olabilir. Ağız çevresindeki ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi sorunların giderilmesi, ince ya da asimetrik dudaklara hacim ve şekil verilmesi için de uygulama yapılabilir. Dudakların doğal şeklini iyileştirmek, daha çekici ve genç bir görünüm kazandırmak için de dudak estetiği yapılabilir.

Dudak estetiği genellikle ameliyat olmadan dudaklarının görünümünü güzelleştirmek isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır. İşlem, çeşitli farklı görünümler oluşturmak için kullanılabilir ve hem erkekler hem de kadınlar için uygundur.

Dudak Estetiği İzmir Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de dudak estetiği fiyatları yapıldığı hastane ve doktora göre değişiklik göstermekle birlikte bu alanda uzman pek çok doktor İzmir’de bulunmaktadır. Dudak estetiği, sadece kadınlar tarafından tercih edilen estetik bir uygulama olarak karşımıza çıkar.

Cerrahi bir işlem olmaması sebebiyle dudak estetiği yaptırmanız sizlerin acı veya ağrı hissetmenize neden olmamakta bu nedenle dudak estetikleri en ağrısız ve konforlu olan işlemlerden biri olmaktadır. Bu uygulamanın en büyük özelliklerinden biri de yumuşak ve kaliteli dudak silikonları kullanılması ile alakalıdır.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli bir konumda yer almaktadır. İzmir’de dudak estetiği fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımıza danışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir