İzmir Orta Yüz Germe

İzmir orta yüz germe operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem orta yüz germe estetiği fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de orta yüz germe estetiği yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir orta yüz germe estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere orta yüz germe estetiği öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Orta Yüz Germe Nedir?

Yüz yapısı yer çekimi ve çevresel faktörler nezdinde sarkma, torbalanma ve kırışma sürecine girer. Zamanla karşı karşıya kalınan bu durum kadın – erkek fark etmeksizin aynada ki bizi üzer ve mutsuz eder. Peki, ne yapabiliriz? Evde uygulanan klasik ve işe yaramayan yöntemlere son vererek yüz hatlarımıza adeta gençlik iksiri uygulamaya ne dersiniz? Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz ama detaylarına pek de hâkim olamadığımız ve sıkça sorulan Orta Yüz Germe Nedir? İşleminden bahsetmek isteriz.

Orta yüz germe işlemi; göz kapağı, yanak, elmacık kemikleri ve ağız çevresini birebir etkileyen çizgilerin ortadan kaldırılmasına yönelik yapılan bir uygulama olurken, kişinin daha genç görünmesini sağlar. “Orta Yüz Germe Nedir?” sorusuna ek olarak klasik yüz gerdirme operasyonlarına nazaran sürecin ağrısız ve acısız tamamlandığını da söyleyebiliriz. Kendiniz için bugün adım atmaya ne dersiniz?

Orta Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Tıpta bilinen adı Mid-face Lift olan orta yüz germe işlemi, orta yaşlarına gelen kadın ve erkeklerin sıkça tercih ettiği bir formken, “Orta Yüz Germe Nasıl Yapılır?” sorusu da akıllarda merak uyandırmaya başladı. Orta Yüz Germe işlemi, 2 ayrı yelpazede incelenebilmekte. Ya göz kapağı ameliyatı sırasında alt kapakta ki keşiden yapılır ya da saçlı deriden yapılan bir kesi sonucu endoskopik olarak yapılır.

Her 2 yöntem de kemik zarının alt veya üst bölgeleri üzerinden gerçekleşebilir. 3 – 4 milimetrelik kameralar kullanılarak tamamlanan işlemde deri altına girilir. Ortalama 4 ila 6 saat arasında süren operasyon sonucu kişiler olduğundan daha genç, dinç ve dinamik hissetmeye başlıyorlar.  Tabi ki Orta Yüz Germe Nasıl Yapılır? Formuna başka açılardan da yanaşmak gerek. Kapalı bir işlem olan orta yüz germe işlemi sonucunda yorgun ifadeniz tamamen silinecek, yüzünüze bahar gelecek.

İzmir Orta Yüz Germe

Orta Yüz Germe İşleminin Riskleri Nelerdir?

Her operasyonun tıbbi açıdan riski yok denecek kadar olsa da muhakkak vardır. Elbette orta yüz germe işlemini yaptırmak isteyen kişilerde otomatik olarak “Orta Yüz Germe İşleminin Riskleri Nelerdir?” sorusunu sorabiliyorlar. Kanama, enfeksiyon, dikiş reaksiyonları, yara ayrışması gibi komplikeler meydana gelebilir. Elbette bu işlemlerin en minimal seviyede olması için ilgili hekimin tecrübesi ve donanımı büyük rol oynarken, Orta Yüz Germe İşleminin Riskleri Nelerdir? Formuna mutlaka ameliyatta yüz sinirlerinde ve kaslarında yaralanmalar oluşabileceği ve doku dolaşım bozuklukları ile doku kayıpları olabileceği bilgisi eklenmelidir.

Geniş, kabarık veya dikkat çekici yara izlerinin meydana gelmesi ise tamamen kişinin cilt tipi ile orantılı olduğundan herkeste aynı süreç yaşanır denilemez. Özenli planlama ve doğru doktor kontrolü sonrası tüm bu reaksiyonlar tamamen son bulabilir. İlgili hekimlerce belirlenen risk faktörleri sonucu hasta bilgilendirilir ve karşılıklı onay doğrultusunda işlem başlatılır.

Orta Yüz Germe Sonrası Yapılması Gerekenler

  • Gençleşmek için yapılan en yaygın uygulamalardan biri olan yüz germe ameliyatıdır. Uygulama öncesinde enfeksiyon riskini minimize etmek için saçları yıkamak, alkol alımını durdurmak önemli bir etki olacaktır.
  • Uygulamadan sonra yüz ve kafa bölgesinde bandajlar olacaktır. Bu bandajların amacı şişlik ve morlukların daha hızlı giderilmesi ve daha hızlı bir iyileşme süreci için gereklidir.
  • Ameliyatın ertesi günü yerleştirilen drenler alınır.
  • Şişlik ve ödem oluşmasını engellemek için baş bölgesinin kalp seviyesinden yüksekte tutulması önerilir.
  • Yüz çehresinde çok fazla ateşlenme hissedilebilir ve buna karşın buz uygulaması yapılabilir.
  • 10 gün içinde şişliklerin belli bir bölgesi inmiş olacaktır. Ancak tam anlamıyla iyileşme süresi 6 ay ile 1 yıllık süreç içermektedir.
  • Yatma pozisyonu muhakkak sırt üstü olması gerekmektedir. Aşırı dağınık yatılıyorsa eğer kasket takarak yan dönüşleri engelleyebilirsiniz.
  • Operasyondan sonra hekimin belirtmiş olduğu süre boyunca korse kullanmak gereklidir. Bu işlem şişliklerin daha erken inmesine yardımcı olacaktır..
  • Yüz hatları içerisine gizlenmiş olan izler makyaj yardımı ile kapatılabilir.
  • Hekimin kontrolü doğrultusunda önerilen ağrı kesici ve diğer ilaçlar kesinlikle düzenli olarak kullanılmalıdır.

Endoskopik Orta Yüz Germe Uygulaması: İz bırakmayan yüz germe operasyonu olarak da bilinen bu uygulama yöntemi sadece saç içerisinden uygulanan kesilerle özel aletler ile uygulama yapılır. Cilt yapısında ekstra sarkmaların olmadığı kişiler için en etkili ve kalıcı bir yöntemdir.

Tüm Yüz Germe Uygulaması: Yüz hatları kaybolmuş olan, gıdı ve boyun alanlarında da sarkmaların meydana geldiği kişiler için orta yüz germe uygulaması uygun olmaz. Orta yüz yaşlanması dışında alt yüz yaşlanma emareleri de var ise tüm yüz germe operasyonu tercih edilmesi önerilir.

İzmir’de Orta Yüz Germe Fiyatları Ne Kadar?

İzmir orta yüz germe fiyatları pek çok yere göre daha uygun fiyatlarla bu işlemi gerçekleştirmektedir. Orta yüz burnun kenarlarındaki oluk, dudak kenarlarının yatay hizası ve gözümüzün dış sınırından aşağı çizilerek ortaya çıkan bölüme verilen isimdir. Orta yüzün sarkması her zaman yaşlanma ile ortaya çıkmamakta bazı durumlarda ise anatomik nedenlerden kaynaklı ortaya çıkabilmektedir. görünür.

Orta yüz germe için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntem kişinin tercihine ve sağlık durumuna göre belirlenmektedir. İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. İzmir’de orta yüz germe fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 + eight =