İzmir Orta Yüz Germe

İzmir orta yüz germe operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem orta yüz germe estetiği fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de orta yüz germe estetiği yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir orta yüz germe estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere orta yüz germe estetiği öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Orta Yüz Germe Nedir?

Yüz yapısı yer çekimi ve çevresel faktörler nezdinde sarkma, torbalanma ve kırışma sürecine girer. Zamanla karşı karşıya kalınan bu durum kadın – erkek fark etmeksizin aynada ki bizi üzer ve mutsuz eder. Peki, ne yapabiliriz? Evde uygulanan klasik ve işe yaramayan yöntemlere son vererek yüz hatlarımıza adeta gençlik iksiri uygulamaya ne dersiniz? Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz ama detaylarına pek de hâkim olamadığımız ve sıkça sorulan Orta Yüz Germe Nedir? İşleminden bahsetmek isteriz.

Orta yüz germe işlemi; göz kapağı, yanak ve ağız çevresini birebir etkileyen çizgilerin ortadan kaldırılmasına yönelik yapılan bir uygulama olurken, kişinin daha genç görünmesini sağlar. “Orta Yüz Germe Nedir?” sorusuna ek olarak klasik yüz gerdirme operasyonlarına nazaran sürecin ağrısız ve acısız tamamlandığını da söyleyebiliriz. Kendiniz için bugün adım atmaya ne dersiniz?

Tedavi Detayları
Operasyon:
Orta Yüz Germe
Prosedür:
Orta Yüzü Kaldırmak İçin yapılır
Operasyon Süresi:3 saat
Hastanede Kalma Süresi:1 gece
Anestezi:Genel anestezi
Erken İyileşme Dönemi:2-3 gün
İşe Dönüş:3 hafta
Yara İzleri:az
Ağrı Miktarı:Hafif

Orta Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Tıpta bilinen adı Mid-face Lift olan orta yüz germe işlemi, orta yaşlarına gelen kadın ve erkeklerin sıkça tercih ettiği bir formken, “Orta Yüz Germe Nasıl Yapılır?” sorusu da akıllarda merak uyandırmaya başladı. Orta Yüz Germe işlemi, 2 ayrı yelpazede incelenebilmekte. Ya göz kapağı ameliyatı sırasında alt kapakta ki keşiden yapılır ya da saçlı deriden yapılan bir kesi sonucu endoskopik olarak yapılır.

Her 2 yöntem de kemik zarının alt veya üst bölgeleri üzerinden gerçekleşebilir. 3 – 4 milimetrelik kameralar kullanılarak tamamlanan işlemde deri altına girilir. Ortalama 4 ila 6 saat arasında süren operasyon sonucu kişiler olduğundan daha genç, dinç ve dinamik hissetmeye başlıyorlar.  Tabi ki Orta Yüz Germe Nasıl Yapılır? Formuna başka açılardan da yanaşmak gerek. Kapalı bir işlem olan orta yüz germe işlemi sonucunda yorgun ifadeniz tamamen silinecek, yüzünüze bahar gelecek.

İzmir Orta Yüz Germe

Orta Yüz Germe İşleminin Riskleri Nelerdir?

Her operasyonun tıbbi açıdan riski yok denecek kadar olsa da muhakkak vardır. Elbette orta yüz germe işlemini yaptırmak isteyen kişilerde otomatik olarak “Orta Yüz Germe İşleminin Riskleri Nelerdir?” sorusunu sorabiliyorlar. Kanama, enfeksiyon, dikiş reaksiyonları, yara ayrışması gibi komplikeler meydana gelebilir. Elbette bu işlemlerin en minimal seviyede olması için ilgili hekimin tecrübesi ve donanımı büyük rol oynarken, Orta Yüz Germe İşleminin Riskleri Nelerdir? Formuna mutlaka ameliyatta yüz sinirlerinde ve kaslarında yaralanmalar oluşabileceği ve doku dolaşım bozuklukları ile doku kayıpları olabileceği bilgisi eklenmelidir.

Geniş, kabarık veya dikkat çekici yara izlerinin meydana gelmesi ise tamamen kişinin cilt tipi ile orantılı olduğundan herkeste aynı süreç yaşanır denilemez. Özenli planlama ve doğru doktor kontrolü sonrası tüm bu reaksiyonlar tamamen son bulabilir. İlgili hekimlerce belirlenen risk faktörleri sonucu hasta bilgilendirilir ve karşılıklı onay doğrultusunda işlem başlatılır.
Orta Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Gençleşmek için yapılan en yaygın uygulamalardan biri olan yüz germe ameliyatıdır. Uygulama öncesinde enfeksiyon riskini minimize etmek için saçları yıkamak, alkol alımını durdurmak önemli bir etki olacaktır.
  • Uygulamadan sonra yüz ve kafa bölgesinde bandajlar olacaktır. Bu bandajların amacı şişlik ve morlukların daha hızlı giderilmesi ve daha hızlı bir iyileşme süreci için gereklidir.
  • Ameliyatın ertesi günü yerleştirilen drenler alınır.
  • Şişlik ve ödem oluşmasını engellemek için baş bölgesinin kalp seviyesinden yüksekte tutulması önerilir.
  • Yüz çehresinde çok fazla ateşlenme hissedilebilir ve buna karşın buz uygulaması yapılabilir.
  • 10 gün içinde şişliklerin belli bir bölgesi inmiş olacaktır. Ancak tam anlamıyla iyileşme süresi 6 ay ile 1 yıllık süreç içermektedir.
  • Yatma pozisyonu muhakkak sırt üstü olması gerekmektedir. Aşırı dağınık yatılıyorsa eğer kasket takarak yan dönüşleri engelleyebilirsiniz.
  • Operasyondan sonra hekimin belirtmiş olduğu süre boyunca korse kullanmak gereklidir. Bu işlem şişliklerin daha erken inmesine yardımcı olacaktır..
  • Yüz hatları içerisine gizlenmiş olan izler makyaj yardımı ile kapatılabilir.
  • Hekimin kontrolü doğrultusunda önerilen ağrı kesici ve diğer ilaçlar kesinlikle düzenli olarak kullanılmalıdır.

Endoskopik Orta Yüz Germe Uygulaması: İz bırakmayan yüz germe operasyonu olarak da bilinen bu uygulama yöntemi sadece saç içerisinden uygulanan kesilerle özel aletler ile uygulama yapılır. Cilt yapısında ekstra sarkmaların olmadığı kişiler için en etkili ve kalıcı bir yöntemdir.

Tüm Yüz Germe Uygulaması: Yüz hatları kaybolmuş olan, gıdı ve boyun alanlarında da sarkmaların meydana geldiği kişiler için orta yüz germe uygulaması uygun olmaz. Orta yüz yaşlanması dışında alt yüz yaşlanma emareleri de var ise tüm yüz germe operasyonu tercih edilmesi önerilir.
Orta Yüz Germe Ameliyatı kimler için uygundur?

Yanak germe olarak da adlandırılan orta yüz germe ameliyatının amacı, yanakları ve alt göz kapaklarını içeren orta yüz bölgesini kaldırmak ve gençleştirmektir. Genellikle yanaklarda sarkma, kırışıklıklar, ağız ve burun çevresinde derin kırışıklıklar gibi orta yüz yaşlanma belirtilerini görmeye başlayan kişilere tavsiye edilir. Genetik olarak yüzdeki kemik yapısı zayıf olan hastalar için uygulanabilir.

Genellikle, genel sağlık durumu iyi olan ve ameliyatın sonuçları için makul beklentileri olan kişilerin yaptırması tavsiye edilir. Potansiyel hastalar bu prosedür için iyi aday olup olmadıklarını belirlemek için alanında uzmanlaşmış bir plastik cerraha danışmalıdır. 

Orta Yüz Germe Ameliyatı avantajları nelerdir?

Bu işlemin asıl faydası yüze daha genç ve canlı bir görünüm kazandırabilmesidir. Yüzün konturunu iyileştirmenin ve sarkan yanakları, kırışıklıkları ve çizgileri kaldırmanın etkili bir yoludur.

Yüz germe veya göz kapağı ameliyatı gibi diğer yüz gençleştirme prosedürleriyle kombine edilebilmesi orta yüz germe ameliyatının bir başka avantajıdır. Bu, daha organik ve uyumlu bir sonuç üretebilen kapsamlı bir yüz gençleştirme yaklaşımı sağlar. Orta yüz germe ayrıca tipik olarak tam yüz germe işleminden daha az iyileşme süresi gerektirir. Bu da onu bazı hastalar için daha çekici bir prosedür haline getirir.
Orta Yüz Germe Ameliyatı çeşitleri nelerdir?

İstenilen sonuca ulaşmak için her biri farklı bir stratejiye sahip çeşitli orta yüz germe prosedürleri vardır. Subperiosteal lifting genellikle tercih edilen orta yüz germe prosedürüdür. Yanakları yeniden hizalamak için bu yöntemde üst dudağın içinden bir kesi yapılarak alttaki yüz dokusu kaldırılır. 

Diğer bir seçenek olan transkonjonktival kaldırma ise alt göz kapağının içinden yapılan bir kesi ile gerçekleştirilir. Tipik olarak, bu prosedür sarkık alt göz kapaklarını tedavi etmek ve alt yanak görünümünü iyileştirmek için kullanılır. Şakak germe şakak bölgesinde kesi yapılarak yanakların ve alt göz kapaklarının kaldırılmasını içeren farklı bir yöntemdir.

İzmir’de Orta Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

İzmir orta yüz germe fiyatları pek çok yere göre daha uygun fiyatlarla bu işlemi gerçekleştirmektedir. Orta yüz burnun kenarlarındaki oluk, dudak kenarlarının yatay hizası ve gözümüzün dış sınırından aşağı çizilerek ortaya çıkan bölüme verilen isimdir. Orta yüzün sarkması her zaman yaşlanma ile ortaya çıkmamakta bazı durumlarda ise anatomik nedenlerden kaynaklı ortaya çıkabilmektedir. görünür.

Orta yüz germe için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntem kişinin tercihine ve sağlık durumuna göre belirlenmektedir. İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. İzmir’de orta yüz germe fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Orta yüz germe kaç günde iyileşir?

Ameliyat sonrası doktorunuz tarafından verilen bakım talimatlarına uyulup uyulmadığı, cilt yapısı, yaş gibi faktörler ameliyat sonrası iyileşme süresini etkileyebilir. Genel olarak orta yüz germe ameliyatı sonrasında iyileşme süresi ortalama olarak 7-10 gün arasında sürebilir. Ancak doktorunuzdan detaylı bilgi alarak ameliyat sonrası dönemde nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilir ve iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Yüz germe ameliyatından sonra iyileşme süreci ne kadar sürer?

Yüz germe ameliyatından sonra iyileşme sürecinin tam olarak ne kadar süreceği kişiden kişiye değişim gösterebilir. Ancak bu sürenin ortalama 7 gün ile 10 gün boyunca süreceği söylenebilir. Doktor tarafından önerilen tavsiyelere uyan ve gereken bakımları yapan hastalarda bu süre daha kısa olabilir. Buna karşın kimi faktörler sürenin uzamasını da sağlayabilir.

Yüz germe ameliyatı sonrası şişlik ne zaman geçer?

Yüz germe ameliyatından sonra hastada şişlik ve morlukların oluşması normal olarak karşılanır. Bu şişlik ve morluklar ortalama 7 gün, yani 1 hafta ile 10 gün arasında görünürlüklerini büyük oranda kaybedeceklerdir. Şişliklerin kaybolması ile hastanın ameliyat sonuçları da kendilerini çok daha iyi gösterecektir. Bu süre hastadan hastaya belli bir oranda değişim gösterebilir.

Orta yüz germe ameliyatı kaç saat sürer?

Orta yüz germe ameliyatının süresi hastadan hastaya değişebilen faktörlere bağlı olarak değişim gösterebilir. Ancak bu sürenin ortalama 4 saat ile 6 saat arası bir vakit alacağı söylenebilir. Bazı zor vakalarda bu süre daha uzun olabilmektedir. Ameliyatın etkileri ortalama 1 ay süre geçtikten sonra kendini gözle görülür şekilde gösterecektir.

Orta yüz germe kaç yaşında yapılmalı?

Merhaba, orta yüz germe ameliyatı konusunda belirli bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak genel olarak orta yüz germe ameliyatının en uygun yaş grubu 25-45 yaş arasıdır. Bu yaş grubunda cilt yapısı ve elastikiyeti daha iyi olduğundan dolayı ameliyat sonrası iyileşme süreci daha hızlı olabilir. Ancak bu konuda doktorunuzun yapacağı muayene ve değerlendirme sonucuna göre değişebilir.

Orta yüz germe ne zaman etkisini gösterir?

Genel olarak orta yüz germe ameliyatı sonrasında etkisi ortalama olarak 1-3 ay arasında görülebilir. Ancak doktorunuzdan detaylı bilgi alarak ameliyat sonrası dönemde nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilir ve iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Bu sayede ameliyat sonrası dönemde istenilen etkiyi daha hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir