İzmir Yüz Germe Ameliyatı

İzmir yüz germe operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem yüz germe estetiği fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de yüz germe estetiği yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir yüz germe estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere yüz germe estetiği öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Yaşımız ilerledikçe özellikle 45 li yaşlarla birlikte yüzde ve yanaklarda sarkıklıklar, deri fazlası, gıdının belirginleşmesi, boyun derisinde gevşeklikler artmaya başlar.

Hafif yaşlanma belirtileri ve ince çizgiler ameliyatsız uygulamalar ile düzelirken, deri fazlası ve sarkıklıkların fazlalaşması ancak İzmir yüz germe ameliyatı ile düzelir.

Aşağıda anlatacağım yüz gençleştirmedeki yardımcı yöntemler daha hafif yaşlanma belirtilerini azaltmak için kullanılır ve kesinlikle İzmir yüz germe ameliyatının alternatifi değildir.

Ayrıca yüz germe ameliyatlarına ek ve yardımcı olarak da kullanılır. Eğer yüzünüzde yaşlanmaya bağlı belirtiler iyice oturduysa ve sizi rahatsız ediyorsa  bu durumda  yapılabilecek en iyi şey yüz germe ameliyatıdır.

Bu belirtiler 20 li yaşların sonlarında ince kırışıklıklar, yüzümüzde yeni lekelerin ortaya çıkması, alt göz kapağımız alt iç tarafındaki çukurun derinleşmesi şeklinde özetlenebilir.

İlerleyen yıllarda 30 lu yaşların ortaları ve sonlarına doğru yüzümüzdeki çizgilerin derinleşmesi, kaz ayakları mimik çizgilerinin çoğalması, kaşlarımızın ve yanaklarımızın aşağıya doru inmeye başlaması olarak özetlenebilir.

40 lı yaşların sonlarına doğru ve daha ilerleyen yıllarda kaşlarda inme ve göz kapaklarında sarkıklıkların oluşması, yanak ve çene bölgesinde sarkmalar, çizgilerin iyice derinleşmesi, dudak çevresinde kırışıklıkların oluşması, gıdının belirginleşmesi, boyunda bantlar oluşması ve yüzün dolgunluğunu kaybetmesi şeklinde meydana gelir.

Yüz germe nedir?

Yüz germe, yaygın olarak estetik amaçlı olarak yapılmasıyla bilinen fakat aslında sağlık sebepleriyle de gerçekleştirilebilen bir cerrahi operasyon çeşididir. Genellikle kadınlar tarafından tercih edilen bir operasyon olsa da son yıllarda yüz germe estetiğini tercih eden erkek hastaların sayısında da bir hayli artış gözlenmiştir.

Genellikle belirli bir yaştan sonra yüzde meydana gelen sarkmalar ve deride yaşanan gevşemelerin toparlanması amacıyla yaptırılan bir estetik müdahale olan yüz germe estetiği uzman ellerde yapıldığında çok güzel sonuçlar verir.

Tedavi Detayları
Operasyon:
Yüz Germe Ameliyatı
Prosedür:
Yüz ve boyundaki sarkıklıkları düzeltmek amacı ile yapılır
Operasyon Süresi:4-7 saat
Hastanede Kalma Süresi:1 gece
Anestezi:Genel anestezi
Erken İyileşme Dönemi:7 gün
İşe Dönüş:2 hafta
Yara İzleri:
Saç çizgisi, kulak içi ve arkasına gizlenir
Ağrı Miktarı:Hafif

Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır?
Ameliyatsız yüz germe adı altında yapılabilen bazı ufak müdahaleler dışında yüz germe estetiği cerrahi bir müdahale şeklinde yapılır. Hasta adaylarının yüzlerinin görünüşünden duydukları rahatsızlık sebebiyle doktora başvurmaları sonucunda yapılan ön muayene ve görüşmelerin ardından yüz bölgesinde sarkma ve yüz derisinde gevşeme tespit edilirse hasta cerrahi operasyona uygun demektir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hem seçenekler artmış hem teknolojik ekipman imkânı çoğaldığı için maliyetler düşmüştür. Bu sebeple de yüz germe estetiği sıklıkla tercih edilen bir operasyon olmuştur. Operasyon kararı alındıktan sonra hastanın yüzünde deformasyon öncesi durumu anlamak için gençlik fotoğraflarından yararlanılabilir. Böylece sarkmaların yeri daha net tespit edilebilir.

Yüz germe operasyonu esnasında sadece deri katmanı üzerinde işlem yapıldığı gibi yaygın bir görüş vardır. Bu görüş yanlıştır. Yüz germe estetiği cildin tüm tabakalarına da etki edecek şekilde 3 boyutlu olarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Operasyon 1 ya da 2 mm’lik minik kesiler aracılığıyla yapılır. Bu kesiler ya saçlı deri içine ya da kulak arkası gibi bir bölgeye açıldığı için yüzde operasyondan kaynaklı izler görünmez. 

Yüz germe estetiği riskleri nelerdir?

Yüz germe estetiği yaptırırken de başka bir cerrahi operasyona girerken de karşılaşılabilecek bir takım risk durumları mevcuttur. Yüzdelik olarak bakıldığında meydana gelme ihtimali çok düşük de olsa bu riskler göz ardı edilmemelidir.

Tüm cerrahi müdahalelerde ortak bir risk olan kanama ve enfeksiyon yüz germe estetiği sonrasında da görülebilir. Yüzdeki sinirlerde ya da yüz kaslarında ufak deformasyonlar meydana gelebilir. Yanlış bir hamle ile yüzde doku kayıpları meydana gelebilir. Saç çizgisinde germe kaynaklı bir bozulma ve yine aynı sebeple saç kayıpları yaşanabilir.

Kulak çevresinde kesilerden kaynaklı deformasyon durumları görülebilir. Yara izleri görünüş olarak rahatsız edici boyutlarda olabilir. Operasyon sonrası cilt yüzeyinde çökmeler ya da kırışıklıkların biçimsizleşmesi gibi istenmedik sonuçlarla karşı karşıya kalınabilir. 

Ayrıca, yüz germe ameliyatı sonrasında ciltteki düzenin bozulma olasılığı vardır. Bu durumda, ciltte düzensizlikler veya düzensiz kırışıklıklar oluşabilir. Ancak, bu durum genellikle geçici bir sorundur ve zaman içinde düzelir.

Yüz germe ameliyatı sonrasında, doktorunuzun size verdiği talimatları takip etmek çok önemlidir. Örneğin, ameliyat sonrası dönemde yüksek ve ağır nesneleri kaldırmamaya ve yüksek sesle konuşmamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca, sigara içmek de ameliyat sonrası dönemde iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle, sigara içmekten kaçınılması önerilir.

Buna karşın özellikle iyileşme döneminde hastalara ağır egzersizler ve buna benzer zorlu aktivitelerden kesinlikle kaçınmaları önerilir. Ameliyat sonrası hastanın yaraları bir süreliğine oldukça hassas bir pozisyonda olacaktır. Bu nedenle bu süreçte hastanın gereken sürede istirahat etmesi çok büyük bir öneme sahiptir. 

İzmir Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi Sonrası Doktor Tavsiyeleri

  • Yüz Germe operasyonu sonrasındaki gece hastanın hafif bir sızı hissiyatı görülebilmektedir. Şişliklerin etkisiyle biraz ağrı da hissedilebilir.
  • Yüz germe uygulaması geçiren bireyler yaygın olarak uygulamanın ertesi günü taburcu edilirler. Cilt altındaki sıvının rahatlıkla dışarı atılabilmesi için ufak boru sistemleri (dren) kullanılmaktadır.
  • Operasyon sonrası oluşabilecek morarmaların ve şişliklerin iyileşmesi için bir süre geçmesi gerekecektir. Bu süre zarfında morlukların geçmesi kısa sürerken şişliklerin tamamen inmesi biraz daha fazla zaman alabilir.
  • Uygulama sonrasında iyileşme süresinin hızlı ilerlemesi için ve şişliklerin daha hızlı azalması için başın kalp seviyesi üstünde tutulması önerilmektedir. Özellikle uyku aşamasında yarı oturma pozisyona yakın uyunması önemli bir husustur.
  • Yüz germe uygulamasından sonra kişilerin yüz maskesi kullanması önemlidir. Bölgede yapılan germe işlemi sonrasında cilt altında kan birikmesini önlemek ve yüzün derisinin yerine oturması için ilk hafta gece ve gündüz maske kullanılması önerilir.
  • Şişliklerin ve ödemin hızla atılması için hastaların bir müddet tuzlu gıdalar kullanmaktan kaçınması ve bolca su tüketmeleri önerilir.
  • Yüz bölgesinde yapılan germe uygulaması ne kadar iyi yapılırsa yapılsın kişiler bir müddet de olsa uygulama izlerini taşımak durumundadır. Eğer germe uygulaması için açılan kesikler saç içinde görünmeyen bir bölgede açılmış ise izler belli olmayacaktır.
  • Sigara kullanımı bütün uygulamalardan sonra iyileşme sürecini uzatır ve olumsuz yönde etkiler gösterebileceği için durdurulmalıdır.

Yüz Germe Ameliyatı kimler için uygundur? 

Yüz ve boyun görünümünü iyileştirmek için Ritidektomi olarak da adlandırılan yüz germe adı verilen bir ameliyat yapılır. Cilde daha genç ve canlanmış bir görünüm kazandırarak kırışıklıkları ve sarkan cildi daha az fark edilir hale getirmeye yardımcı olabilir. Genel olarak sağlıklı olan ve ameliyatın sonuçları için makul beklentileri olan kişilere sıklıkla yaptırmaları tavsiye edilir.

40 yaşını geçmiş ve cilt sarkması, kırışıklıklar, elastikiyet kaybı gibi yaşlanma belirtileri göstermeye başlayan kişiler yüz germe ameliyatı için tipik olarak iyi adaylardır. Bununla birlikte prosedür, gıdı veya çift çene gibi belirli sorunları gidermek için de kullanılabilir.

Yüz Germe Ameliyatı avantajları nelerdir?

Prosedür, kırışıklıkların ve sarkan cildin görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olarak daha genç ve canlanmış bir görünüme neden olabilir. Yüzün ve boynun genel görünümünü önemli ölçüde iyileştirme yeteneği, yüz germe ameliyatının başlıca faydalarından biridir.

Yüz germe ameliyatının bir başka yararı da gıdı veya gıdı gibi sorunları gidermek için özel olarak uyarlanabilmesidir. Nihai sonucu iyileştirmek için prosedür, kaş kaldırma veya göz kapağı ameliyatı gibi diğer kozmetik prosedürlerle de birleştirilebilir. Bir diğer avantajı işlem sonrası iz kalmamasıdır. Ek olarak, iyileşme süresi genellikle kısadır ve anesteziye ihtiyaç duymadan sedasyon altında yapılmasıdır.

Yüz Germe Ameliyatı çeşitleri nelerdir?

Her biri belirli bir sorunu ele almayı ve belirli bir sonuç üretmeyi amaçlayan birkaç farklı yüz germe prosedürü mevcuttur. Tam yüz germe, mini yüz germe ve ortak yüz germe bilindik prosedürüdür.

Tüm yüzü ve boynu tedavi eden tam yüz germe, en kapsamlı yüz germe ameliyatı türüdür. Yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıklar, cilt sarkmaları, elastikiyet kaybı bu işlemle tedavi edilebilir. Mini yüz germe, yüzün alt üçte birlik kısmındaki yanakları ve çene hattını hedef alan geleneksel yüz germe işleminin daha az invaziv bir çeşididir. Ortak yüz germe ise göz altındaki sarkan yanak bölgesini hedefler.
Yüz Gerdirme Ameliyatı Tekrarlanır Mı? 

Evet, tekrar yüz germe yapılabilir. Ritidektomi olarak da bilinen yüz germe, yüz ve boyun çevresindeki cildi ve kasları sıkılaştırmak ve fazla yağı ortadan kaldırmak için tasarlanmış bir kozmetik cerrahi prosedürüdür. Ancak bir yüz germe işleminin sonuçları uzun süreli değildir; zamanla yavaş yavaş yok olacaklar. Yüz germe işleminin sonuçları hastanın yaşına, yaşam tarzına ve diğer faktörlere bağlı olarak beş ile on yıl arasında sürebilir. Bazı hastalar daha sonra genç görünümlerini korumak için ikinci bir yüz germe ameliyatı olmaya karar verebilirler.

Yüz Germe Ameliyatı Kaç Seans? 

Prosedürün karmaşıklığına, hastanın sağlığına ve diğer faktörlere bağlı olarak yüz germe ameliyatı için gerekli seans sayısı değişebilir. Bir yüz germe tipik olarak bir randevu ve tamamlanması 2-4 saat sürer. Ancak, bir hastanın kaş kaldırma veya göz kapağı ameliyatı gibi ek işlemlere ihtiyacı varsa işlem daha uzun sürebilir ve birkaç seansa yayılabilir. İyileşme süreleri de farklılık gösterebilir, ancak çoğu hasta iki haftadan daha kısa sürede işine geri döner ve günlük aktivitelerine katılır. Özel ihtiyaçlarınıza yönelik en iyi eylem planı hakkında tavsiye almak için lisanslı ve yetenekli bir plastik cerrahla görüşün.

Yüz Germe Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Yüz germe ameliyatından uzun süreli sonuçlar alınabilir, ancak bunlar tamamen geri döndürülemez değildir. Cildi ve altındaki dokuları sıkılaştırıp kaldırarak kırışıklıkların ve sarkan cildin görünümünü etkili bir şekilde en aza indirir. Yaşlanma süreci ilerledikçe cilt nihayetinde elastikiyetini tekrar kaybetmeye başlayacaktır. Hastanın yaşı, cilt tipi ve yaşam tarzı seçimleri, sonuçların kalıcılığı üzerinde etkili olacaktır. İstenen sonuçları korumak için bazı durumlarda ek ameliyatlar veya ameliyatsız prosedürler gerekebilir. Potansiyel sonuçları ve riskleri lisanslı ve yetenekli bir plastik cerrahla tartışmak ve makul beklentilere sahip olmak çok önemlidir.
Yüz Germe Ameliyatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur? 

Yüz germe ameliyatı olarak da bilinen ritidektomi, genellikle yüz ve boyundaki belirgin yaşlanma etkilerini gidermek isteyen kişiler için önerilir. Bu belirtiler arasında gıdı, sarkık cilt, ağız ve burun çevresinde derin kırışıklıklar ve çene hattı belirginliği kaybı yer alabilir. Ek olarak, sarkık cilt ve boyun çevresindeki fazla yağ görünümü yüz germe ile iyileştirilebilir. Bir yüz germe, gözle görülür iyileşmelerle sonuçlanabilse de bunun yaşlanma için her derde deva olmadığını ve tüm sorunları tedavi etmeyebileceğini unutmamak önemlidir. İstenen sonuçları elde etmek için bir plastik cerrahla kapsamlı bir konsültasyona sahip olmak çok önemlidir.

Yüz Germe Ameliyatları Kaç Yaş Gençleştirir? 

Ritidektomi olarak da bilinen bir yüz germe prosedürü, cilt sarkması, kırışıklıklar ve gıdı gibi yaşlanma belirtilerini ele alarak yüzü gençleştirebilir. Prosedür öncelikle yüzün alt yarısına ve boyuna odaklanır, ancak daha az da olsa orta yüz ve alın görünümünü iyileştirebilir. Hastanın yaşı, cildinin durumu ve yaşam tarzı seçimleri, bir yüz germe işleminin kaç yaşında gençleştirebileceğini etkiler. Bir yüz germe tipik olarak hastalara 7-10 yıl süren daha genç bir görünüm verir. Ancak sonuçların kalıcılığı kişiden kişiye farklılık gösterebilir ve etkileri yerinde tutmak için ek prosedürler gerekebilir.
İzmir Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

İzmir yüz germe fiyatları yüz, kulak arkasından yarım ay şeklinde açılan bir kesi ile yüzün gerdirilmesi şeklinde uygulanan bir işlem olduğundan dolayı işlemin yapıldığı yere göre farklılık göstermektedir.

Genelde yüz germe ameliyatları tüm yüzü germe ile yapılıyor olsa da lokal olarak yüzün belirli bir kısmına da germe işlemi uygulaması yapanlar bulunmaktadır. Yüz germe işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şey yüzdeki sinirlere zarar verilmemesidir.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır. İzmir’de yüz germe fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Yüz germe ameliyatı zor mu?

Yüz germe ameliyatı, küçük bir ameliyattır ve genellikle zor değildir. Ancak, her ameliyat gibi bu işlemin de bazı riskleri bulunmaktadır. Örneğin, ameliyat sonrası dönemde ağrı, şişme, morarma gibi yan etkiler olabilir. Ayrıca, ameliyat sonrası dönemde yara bölgesini nemlendirmeye yönelik ilaçlar kullanılabilir veya yara bölgesini başka bir şekilde tedavi edilebilir. Bu sayede, iyileşme süreci hızlandırılabilir ve herhangi bir problem yaşanmaması sağlanabilir.

Yüz gerdirme kaç yaşında yapılmalı?

Yüz germe ameliyatının en uygun zamanı, her kişinin durumuna göre değişebilir. Genel olarak, cilt yaşlanma sürecine girdikten sonra yüz germe ameliyatı düşünülebilir. Bu, genellikle 40 yaşından sonra olur. Ancak, her kişinin cilt yapısı ve yaşlanma süreci farklıdır, bu nedenle yüz germe ameliyatının en uygun zamanını doktorunuzla birlikte kararlaştırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir