Yüz Gençleştirmede Yardımcı Yöntemler Nelerdir?

Yüz Gençleştirmede Yardımcı Yöntemler Nelerdir?

Yüz Gençleştirme; Bu yöntemlerin birçoğu bilindik yöntemdir ve hepsi yaşlanmanın değişik etkisini düzeltmeye çalışan, ameliyat haricidir.

Bu yöntemler gençlerde yaşlanmaya karşı koruyucu etki için tercih edilir. Yaşı daha ileride olanlar için de ameliyatlar ile birlikte kombine edilip kullanılması ise tedavinin daha kapsamlı olmasını sağlar.

Bu yöntemler arasında çok fazla tercih edilen botulinumdur. Botulinum alın ile göz çevresindeki mimiklere bağlı meydana gelen kırışıklıkları azaltmak için kullanılır. Başlangıçta bu kırışıklıklar ince az olmakla beraber zaman içerisinde derinleşmeye devam eder.

Bu kırışıkların oluşmasını botulinum yardımı ile engellemeniz mümkün. Yüz Gençleştirme botulinum 25’li yaşlardan itibaren uygulanabilen bir yöntemdir. Kırışıklıkların önemli ölçüde azalmasını sağlar.

Ayrıca mimik kırışıklıklarının düzeltilmesinde en etkili yöntemler arasında botulinumdur. Herhangi bir kırışıklık kremi ile bu etkiyi sağlamak kesinlikle mümkün değildir.

Yaşlanmaya bağlı olarak oluşan bir diğer büyük sorunda yüzdeki yumuşak dokuların zaman içinde erimeye başlamasıdır. Bunu yaşı oldukça büyük olan kişilerin yüzüne baktığınız zaman kolay şekilde anlayabilirsiniz.

Diğer taraftan yağ enjeksiyonu, kemikli ince yüz yapısı olan genç kişilerde güzelleştirme niyetiyle de tercih ediliyor. Güvenilir ve bu konuda uzman kişiler tarafından yapıldığı zaman sonuçları çok iyidir.

Peeling işlemleri de derinizdeki ince kırışıklık ve lekeleri azaltmaya yardım eder ve deri kalitenizi arttırmaya yarar.

Adı verilen kendi kanınız ile hazırlanan büyüme hormonu ve faktörlerinden zengin serum enjeksiyonu deri kalitenizi yükseltip canlı görünüm oluşturur.

Yüz Gençleştirme Fiyatları 2023

Yüz Gençleştirme Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.aafp.org/pubs/afp/issues/2014/0801/p168.html

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir