Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2023

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2022

Genel olarak estetik kaygıların giderilmesi amacıyla yapılan yüz germe, medikal bir işlem olarak algılanıyor. Aynı zamanda tıbbi bir gereklilik olarak da karşımıza çıkabiliyor.

Yaygın şekilde estetik kaygılarla uygulanan yüz germe operasyonları hem kadınlar hem de erkekler tarafından yapılabiliyor.

Çağımızın gereklilikleri arasında oldukça rağbet gören yüz germe işlemleri, genellikle belirli bir yaş sonrasında, yüz bölgesinde görülen deri sarkması ve gevşemelerini toparlamak için tercih edilir.

Yüz gerdirme nedir genel olarak kişilerin kendi yüzünü yaşlanmış hissettiğinde, yapılan muayeneler sonucunda yüzün dinamikliğini kayıp ettiğini tespit etmesi yeterli olacaktır.

Günümüzde popüler hale gelen obezite cerrahisinde de hastalar ciddi kilolar verebilir. Ciltte gelişen sarkıklıklarla da fit ve zayıf bir görünüme kavuşulur. Bu nedenle yüz germe teknikleri sıkça tercih edilir. 

Ameliyatsız Yüz Gerdirme

Ameliyatsız yüz gerdirme işlemi genellikle yüz bantları ile yapılır. Bunun dışında lazer ve hücresel tedavi gibi ameliyatsız yüz germe işlemleri de bu seçenekler arasında bulunmaktadır.

Bu noktada, özellikle dikkat edilmesi gereken şeylerden biride, tüm bu işlemlerin işinin ehli kişiler tarafından hijyen gerekliliklerine sahip olan yerlerde yapılır.

Uzmanlar tarafından yapılırsa daha iyi ve kalıcı sonuç alınır. Ameliyatsız olarak yapılan lazer ile kalıcı sonuçlar elde edilmez, uygulamalar 6 ay veya 1 sene gibi bir süreçte işlem tekrarı yapmalıdır.

Kimler Yüz Germe Yapabilir?

Yüz germe ameliyatı adayı olan bireyler, yüz ve boyun derisi sarkmaya başlayan fakat ciltte henüz elastikiyeti tam olarak kaybetmeyen, farklı sağlık problemi olmayan kişilerdir.

Genellikler 40 yaş üzerinde olan erkek ve kadınlara bu ameliyat uygulanır. Kimler yüz germe yapabilir baktığımızda, genetik ve yapısal nedenlerle daha erken yaşlarda bu tarz ameliyatlar limitli veya tam olarak yapılabilir.

Yüz germe ameliyatı sırasında yüzün daha genç ve güzel görünmesi adına, göz kapakları ve burun estetiği, alnı düzelme, kaş kaldırma ameliyatları da eklenebilir. Daha ince olan kırışıklar için peeling, lazer gibi uygulamalar yapılabilir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe amacıyla yüz germe bandı veya enjeksiyonla yapılan işlemlerin dışında ameliyatla yüz germe işlemi mümkün olacaktır. Kişilerin mecburiyeti veya estetik hoşnutsuzluk nedeniyle başvurması haline, uzman hekim tarafından muayeneler yapılır.

Muayene sonucunda deride gevşeme, sarkma tarzında deformasyonlar görülürse bu sorun yüz germe ameliyatı ile giderilebilir.

Gelişen teknoloji ile beraber bu tarz operasyon ve maliyetlerin düşmesi, ameliyat ve sonrası sürecinin hız kazanmış olması da bu yöndeki tercihleri arttırır.

Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır baktığımız zaman ameliyatların planlama sürecinde öncelikle hastaların gençlik fotoğrafları oldukça önemlidir.

Sadece deri değil tüm cildin katmanları üç boyutlu şekilde şekillendirilmektedir. Endoskopik yöntemler ile 1 ila 2 milimetrik küçük kesiklerle herhangi bir iz görünümü olmaz.

Yüz Germe Ameliyatı Kalıcı mı?

Ameliyatsız yüz germe kalıcı değildir fakat ameliyatla yapılan yüz germe ameliyatı kalıcı bir yöntemdir. Yani, eğer doğru bir planlama yapılırsa, yüz germe ameliyatıyla hastaların yüzünde 5 ila 10 sene arasında bir gençleştirme sonucu elde edilebilir.

Ehil ellerde yapılacak bu tarz ameliyatların etkisi de yüz germe bandı ve diğer tarz yöntemlere göre daha uzun olacaktır. Normal şartlarda bu kalıcılık süresi 10 seneye kadar artış gösterir. Bununla beraber sürenin esas belirleyicisi de kişilerin yaşam koşullarının uygunluğuna göre farklı olacaktır.

Aşırı alkol tüketimi, sigara tüketimi, stresli bir yaşam tarzı, spor ve egzersizler, uykusuzluk, sorunlu yeme içme alışkanlıkları ve en önemlisi de güneş hasarına karşı önlem almak, 10 senelik kalıcılık süresini kısaltır. Daha dingin bir yaşam tarzını benimseyen kişilerde kalıcılık süresi daha da artış gösterir. 

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Günümüzde plastik cerrahi alanında meydana gelen gelişen teknoloji ve endoskopik yöntemlerle ameliyat esnasında dokulara verilen hasar en aza indirgenir.

Hastalarda yüz germe ameliyatı sonrası önerilere uymak oldukça önemlidir. Böylece iyileşme durumu da gözle görülür şekilde hızlanır. Ameliyat sonrasında hastanede kalma süresi de iki gündür. Bu sürecin sonrasında taburcu olan hastalarda doğrudan günlük yaşamına dönebilecek. 

Yüzde ödem veya morluk varsa, 48 ila 72 saat aralığında şişlikler ve ödem iner. İlk 7-10 gün içinde de hastalar artık günlük yaşamına dönüş yapar. Yapılan ameliyatın tam olarak sonuca ulaşması ve doğal haline kavuşması için 1 ila 2 aylık bir bekleme süreci vardır.

Yüz Germe Ameliyatı Tekrarlanır mı?

En çabuk yaşlanan ve belirtilerin en görünür şekilde olan kısmı genellikle yüz bölgesidir. Bu sebeple yaşlanma süreci durmaz, yüz germe ameliyatı da bu süreci durdurmaz sadece tedavi eder.

Yüz germe ameliyatı tekrarlanır mı genel olarak kişiler eğer fiziksel olarak kendini yeterli hissediyorsa tekrardan uygulamalar yapılabilir. Zaman geçtikçe yüzde yıpranma olası bir durumdur. Bu nedenle kırışıklık ve sarkmalar görülür ve bu durum genel olarak orta yaş ve üzeri kesimlerde görülür.

Yüz germe ameliyatı yaptıranlar genellikle 10 sene bozulmadan yüzlerini koruyabildiğini belirtmektedir. Farklı etkenlere de bağlı şekilde daha uzun seneler doğal ve genç halini koruyabiliyor.

Yüz gerdirme genel olarak kadınlar için güzellik olarak tercih ediliyor fakat son dönemde erkeklerinde sıklıkla ilgisini çeken bir durumdur.

Yüz Germe Ameliyatını Sigorta Kapsar Mı? 

Prosedürün kapsamı, sigorta planının türü ve ameliyatın nedeni, bir yüz germe işleminin sigorta tarafından karşılanma oranını etkiler. Genel olarak, bir yüz germe kozmetik bir prosedür olarak kabul edilirse, çoğu sigorta planı bunun için ödeme yapmaz. Bununla birlikte, yüz travmasını tedavi etmek veya doğuştan bir şekil bozukluğunu düzeltmek gibi prosedürün tıbbi olarak gerekli olduğu düşünülürse, sigorta maliyetin tamamını veya bir kısmını karşılayabilir. Hastalar, özel durumlarının sigorta kapsamına girip girmediğini öğrenmek için sigorta poliçelerine ve plastik cerrahlarına başvurmalıdır. Prosedürü kapsamadan önce, bazı sigorta planlarının ön provizyon veya ikinci bir görüş talep edebileceğini akılda tutmak önemlidir. 

Yüz Germe Ameliyatı Özel Hastanede Ne Kadar? 

Özel bir hastanede yüz germe ameliyatının maliyeti birtakım değişkenlere bağlı olarak değişmektedir. Bunlar, tesisin konumu ve konumu, doktorun nitelikleri ve deneyimi, operasyonun kapsamı ve hastanın özel gereksinimleri olabilir. Ek olarak, zaman içinde ameliyat talebinin değişmesi, tıbbi malzeme ve ekipmanların fiyatı ve diğer ekonomik faktörlerin yanı sıra işlemin maliyeti de değişebilir.

Yüz germe yaptırma seçiminin yalnızca maliyet temelinde yapılmaması gerektiğine dikkat etmek önemlidir. Bunun yerine hastalar, benzersiz sağlık gereksinimlerini ve estetik hedeflerini dikkatlice değerlendirmeli ve sağlam bir olumlu sonuç geçmişi olan bir cerrah ve hastane seçmelidir. 

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2023

Yüz germe ameliyatı fiyatları 2023 yılında, uygulamanın yapılacağı bölgenin genişliği, talebin ne kadar sık yapılması gerektiği, kullanılacak malzemelerin kalitesi ve uygulayan doktorun deneyim düzeyi gibi faktöre göre değişim gösterebilir. Örneğin, bir estetik cerrahi merkezinde yapılacak bir yüz germe ameliyatı, bir genel doktorun yaptığından daha pahalı fiyatta olabilir. Buna ek olarak işlemin kapsamı da bu fiyat üzerinde oldukça etkilidir. 

2023 Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları İzmir, İstanbul, Ankara

Yüz germe işlemi, yaşlılığın izlerini ortadan kaldırmak için başvurulabilen bir cerrahi uygulamadır. Yüz germe ameliyatı fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişebilirken, işlemin yapıldığı şehir de fiyatı etkileyen unsurlardan bir tanesidir.

Antalya ve o bu büyüklükteki şehirlerde, Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları incelendiğinde, 2023 İzmir Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları ve İstanbul Yüz Germe Ameliyatı fiyatları arasında farklılıklar olduğu gözlemlenebilir.

İzmir ve İstanbul, daha çok nüfusa sahip oldukça büyük şehirlerdir ve bu sebeple bu şehirlerde daha fazla hekim bulunur. Bununla birlikte bu şehirlerdeki sağlık kuruluşu sayısı da oldukça fazla olduğundan, fiyatlar farklı seviyelerde ortaya çıkar.

Büyük şehirlerde fiyat araştırması yaparak, uygun rakamlara erişmek mümkün olabildiği gibi, yine çok rakamlar da bu şehirlerde karşımıza çıkabilir.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/face-lift

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.