Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz Germe Ameliyatı ile Gençleşme İzmir

Yüz Germe; 40’lı yaşlardan sonra yüz derisinde buruşma, sarkma, kırışıklık gibi durumların görülmesi oldukça normal karşılanmaktadır. Sigara tüketimi, yoğun güneş ışığına maruz kalmak, düzensiz uyku, stres gibi etkenler cildin daha çabuk yaşlanmasına sebep olmaktadır.

Yüzde oluşan bu sarkmalar kişinin mutsuz olmasına ve kendini olduğundan daha yaşlı hissetmelerine yol açmaktadır. Yüz germe ameliyatları ile yüzde gençleşme mümkün olmaktadır.

Yüz germe ameliyatı ile yüzdeki fazla deriler alınmakta, yüzün sarkık kısımları toparlanmakta ve cilt gerilmektedir.

Yüz germe ameliyatı ile gençleşme birlikte yapılan yağ enjeksiyonları ile  Yüz germe ameliyatı günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer almaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi Süreç

Yüz germe ameliyatı olmaya karar vermiş hastanın ameliyat öncesinde kan sulandırıcı ilaçları kullanımı bırakması gerekmektedir.

Ayrıca ameliyat öncesi süreçte alkol ve sigara tüketiminin de bırakılması gerekmektedir çünkü alkol ve sigara kullanımının iyileşme sürecini yavaşlattığı belirtilmektedir.

Yüz germe ameliyatından sonra saçlara müdahale edilemeyeceğinden dolayı ameliyattan en az 1 hafta önce olmak şartıyla saçlar boyatılabilmektedir. Ayrıca pansuman izlerinin görünmesini önlemek amacıyla bu süreçte saçların uzun tutulması önerilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatında deri gerginleştirme işlemi yapılırken aynı zamanda farklı olarak göz kapağı ameliyatı ya da boyun germe ameliyatı da yapılabilmektedir. Hastanın durumuna bağlı olarak anestezi türü değişmekle beraber genellikle genel anestezi tercih edilmektedir.

Hastaya yapılacak cerrahi müdahalenin detaylarına göre yüz germe ameliyatı süre olarak değişmektedir. Yüz germe ameliyatında kesiler kulak ile yanağın bileşkesine  yani doğal kıvrımlara yerleştiği için izler pek belli olmaz.

Yüzde sarkmaya neden olan deri altındaki yumuşak doku toparlanarak yukarıya asılmaktadır. Daha sonra ciltte fazlalık  deriler alınmaktadır ve cilt gerginleştirilerek kişiye estetik bir görünüm kazandırılmaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Süreç

Yüz germe ameliyatında genellikle drenler kullanılmaktadır. Genellikle ameliyattan 1 gün sonra hasta taburcu edilmektedir. Ameliyattan sonra yüzde ödem ve  morarma görülmesi normal olarak karşılanmaktadır ve bu etkiler ortalama bir 7-10 gün  içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Surata buz uygulaması yapılarak iyileşme süreci hızlandırılabilir. Ameliyattan sonra yüz derisinde kısmen uyuşukluk normaldir. 2-3 ay içerisinde kendiliğinden düzelir. Ameliyat sonrası dikişler ise yüz germe ameliyatı tamamlandıktan 1 hafta kadar sonra alınmaktadır.

Hastanın yüz germe ameliyatı sonrası güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmaması gerekmektedir. Güneş ışınlarına maruz kalmamak adına ameliyat sonrası iyileşme sürecinde güneş gözlüğü kullanımında fayda görülmektedir.

Ameliyattan sonraki 2 hafta oldukça önemlidir. Bu süreçte hastanın ağır işler yapmaması ve saç tararken dikkatli olması gerekmektedir. 2 hafta sonunda hasta normal gündelik yaşantısına ve işine dönebilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı ile Gençleşme Fiyatları 2023

Yüz Germe Ameliyatı ile Gençleşme Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.nhs.uk/conditions/cosmetic-procedures/facelift

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir