Yüz Kırışıklıkları Tedavisi Nedir, Nasıl Uygulanır?

Yüz Kırışıklıkları Tedavisi Nedir, Nasıl Uygulanır?

Yüz Kırışıklıkları Tedavisi; Yüzün kırışması zamana ve yer çekimine bağlı olarak herkesin problemi haline gelmiştir. Erkeklerde ve kadınlarda yüz kırışması problemlerini çözmek isterler.

Farklı yüz kırışıklıkları tedavisi ile yüz kırışıklıkları için çareler aranabilir. Bu yöntemler sorunun ciddiyetine ve kişinin yapısına göre değişiklik gösterebilir. Sarkan bir ciltten memnun olmayan bir kişi için çözüm yöntemleri mevcuttur.

Gençlik Aşısı

Zamana bağlı olarak herkesin cildi sarkmaya başlar. Bu sarkmalardan ve deformasyonlardan kişileri kurtarmak için gençlik aşısı denilen ve yüz kırışıklıkları tedavisi için bir uygulama yapılır.

Gençlik aşısı içerisinde bol miktarda hyaluronik asit ihtiva eder. Hyaluronik asit, bebeklerde bol miktarda gördüğümüz cilde nemli, esnek, canlı bir görünüm kazandırır.

Genlik Aşısının Faydaları

Gençlik aşısı enjeksiyon yöntemiyle kolayca uygulanabilir. Uygulandıktan sonra ise cildin kollajen üretiminin tetiklenmesini sağlar. Böylece cilt eski günlerinde olduğu gibi kendisini toparlar ve çok daha sıkı bir görünüm kazanır.

Zaten cildin tekrar yenilenmesini sağladığı için gençlik aşısı ismini almıştır. Gençlik aşısı içerisinde bulunan hyaluronik asit hayvansal kaynaklı değildir ve insan kaynaklıdır ve teknolojik olarak üretilmiştir. Hyaluronik asitler ayrıca antioksidan gibi de çalışmaktadır.

Gençlik aşısını bir uzman 15-20 dakika içerisinde seanslarla uygular. Deri altına uygulanan çok ince iğnelerle çalışılır. 3 ay içerisinde de gençlik aşısının sonuçlarını almak mümkün olur. Gençlik aşısı kaş bölgesine, alın bölgesine, dekolteye ve el üzerindeki bölgelere uygulanabilir.

Kendi Kanınızdan Oluşturulan Gençlik Aşısı

Yüz kırışıklıkları tedavisi arasında Platelet rich plasma işlemi de vardır. Bu yöntemde kişiden az miktarda kan alınır ve bu kan bazı işlemler sonucunda kullanılabilir hale getirilir.

İşlemler sonucunda zengin bir serum oluşur. Bu serumun içerisinde büyüme faktörü ve onarıcı olan birçok faktör daha bulunur.

Kanda kullanılan materyal ise kan pulcuklarıdır. Kan pulcukları yoğunlaştırılır ve içerisindeki zengin bileşenler elde edilir. Yaraların iyileştirilmesi ve kemik kıkırdak yenilenmesine verdiği destekten ötürü bu uygulama birçok alanda kendisine yer bulur.

Bileşenlerinin Uygulaması

Bu uygulama için hastanın kendisinden 15-30 cc miktarında kan alınır. Tamamen hazır hale gelmesi 20 dakikadır. Hazırlandıktan sonra yüzünüze ağrı azaltıcı anestezik bir etkisi olan krem sürülür. Daha sonra ucu ince olan iğnelerle deri altına uygulamalar yapılır.

Kendi kanından elde edilen bir uygulama olduğu için yan etki ve alerji meydana gelmesi durumu söz konusu olmaz. Ancak küçük morluklar ve kızarıklar, iğne uygulamasına bağlı olarak görülebilir. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yüz Kırışıklıkları Tedavisi Fiyatları 2023

Yüz Kırışıklıkları Tedavisi Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/wrinkles/diagnosis-treatment/drc-20354931

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir