Badem Göz Ameliyatı Fiyatları 2023

Vücudumuzda önemi tartışılmaz olan gözlerimiz, bakıldığı zaman en dikkat çeken organlarımızdan biridir. Badem göz estetiği son yıllarda en fazla tercih edilen estetik operasyonlardan biri olmaktadır. Bunun en büyük nedeni badem göz son zamanlarda büyük üne sahip olmasıdır.

Badem göz ameliyatı daha genç, daha sağlıklı, daha diri ve daha çekici bir görüntü sunmakta ve ortaya çıkardığı ihtişam ile tercih edilen estetikler arasında yerini almıştır.

Kozmetik anlamda en ideal göz yapısı gözün dış kenarının iç kenarına göre daha yukarıda olduğu gözlerdir. Bu göz yapısını, adında da anlaşılacağı gibi bademe benzediği için badem göz denilmektedir.

Kişilerin göz çevresinde yaşlılığın olumsuz etkilerini silmek, daha genç bir görünümü sahip olmak ve daha güzel bakışlara sahip olmak için uygulanmaktadır. Doğal ve canlı bakışlara sahip olmak uzman hekim ve doktorlarımız sayesinde artık kolay bir şekilde mümkün olabilmektedir.

Badem göz ameliyatları çok uygun fiyatlara yapılabilmektedir. Yurtdışında büyük pahalılık mevcut olduğundan ameliyat için ülkemize gelen birçok kişi bile olmaktadır. Diğer ülkelere göre çok daha uygun ve verimli bir hizmet sunmaktayız.

Badem göz ameliyatının fiyatı uygulanacak olan tekniğe ve yöntemlere göre değişiklik göstermektedir. Uygulanacak tekniğin yanı sıra ameliyatın fiyatının belirleyen bir diğer unsur genel veya lokal anestezi alınması durumudur.

İşlemi yapan cerrahın tecrübesi, kullanılan malzemenin kalitesi ve memnuniyetin sağlanması adına verilen hizmetler fiyat aralığında önemli rol oynamaktadır. Hastaya hangi anestezi türü uygulanırsa ona göre de işlem değişiklik gösterir.

İşlemin değişikliği ile de fiyatta da değişiklik olmaktadır. Uzman hekimlerimiz ve tecrübeli ekimiz ameliyatları başarıyla sürdürmesi ile bilinmektedir. Uygulanan ameliyat sonrası da en uygun fiyat dahilinde sizleri bilgilendirmektedir.

Badem göz ameliyatını kimler yapabilir?

Öncelikle badem göz ameliyatının cinsiyeti bulunmamaktadır. Genellikle kadınlar tarafından yapılan ameliyat türüdür. Badem göz ameliyatı yaptıranlar özel bir görünüme sahip olduğu için birçok kişi bu estetik operasyonun uygulanma şeklini ve kimler tarafından uygulanabildiğini merak etmiştir.

Özellikle gözlük kullanan, bilgisayar veya kitap başında uzun saatler geçiren kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Badem göz ameliyatı özellikle küçük gözlü kişiler, bakışları baygın olanlar, daha genç görünmek isteyenler tarafından da tercih edilebilmektedir.

Normal koşullarda kalıcı bir etkiye sahiptir ancak yaşın ilerlemesi ile birlikte göz kapaklarında tekrar gevşeme ve lateral kantus bölgesinin daralması ortaya çıkabilmektedir.

Badem göz ameliyatını; herhangi bir sebepten dolayı göz şeklini beğenmeyenler, gözleri orantısız olan kişiler, alt veya üst göz kapağında sorun olan kişiler ve göz çevresinde kırışıklığa sahip olan kişiler, doktor kontrolüyle ameliyata girebilmektedir.

Badem göz ameliyatı estetik açıdan ne kadar uygunsa fiyat bazında da fazlasıyla uygunluk sağlamaktadır. Çoğu kişinin yaptırabilmesi de ameliyata bir prestij katmaktadır.

Operasyon genel itibari ile kalıcı olmaktadır ama her ne kadar kalıcı bir estetik operasyon olursa da yaş ilerlemesi ile beraber, gelecek yıllarda tekrardan yapılma ihtiyacı doğabilmektedir.

Badem göz estetiği olmak isteyen kişide üst veya göz kapağında herhangi bir sorun mevcutsa ilk olarak bu sorunun giderilmesi gerekir. Sorun ortadan kalktığı zaman ameliyat gerçekleşebilir.

Badem göz ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Ameliyat sırasında doktorlarımız tedaviyi tamamladıktan sonra hastaya önemli görevler düşmektedir. Badem göz ameliyatından sonra ilk gün duş alınmamalıdır. İkinci günden sonra duş alınması tavsiye edilmektedir.

Operasyon esnasında genellikle kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır. Ancak bazı durumlarda alınması gereken dikişler de kullanılmaktadır. Böyle durumlarda dikişler ameliyattan sonra ortalama 4-8 gün içinde alınmalıdır.

Nasıl dikişler atılacağına ise işlemi gerçekleştirecek uzman cerrahi hekimlerimiz karar verecektir. Ameliyat sonrası bazı noktalara özenle dikkat etmemiz iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Müdahaleler sonrası kişi hemen günlük hayatına dönebilir ama genel anestezi alındı ise anesteziyi atmak amaçlı 4-6 saat arası gözetim altında tutulmalı hasta için daha uygun olmaktadır. gözetim bittikten sonra taburcu edilebilir.

Badem göz estetiği sonrasından en çok karşılaşılan ödem, kızarıklık ve çok az da olsa ağrı olası şikayetler arasındadır. Bu durum kesin kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir ama bazı hastaların takibi sonucu bu sorunlarla karşılaştığı tespit edilmiştir.

Hastaların bu süreçte sırt üstü olacak şekilde çift yastıklı yataklarda yatmaları tavsiye edilmektedir. Dikişler iyileşene kadar da işlemin yapıldığı bölge kimyasal ürünlerden uzak tutulmalıdır.

Bir anormallik yaşanmadığı sürece, hasta kendini iyi baktığı ve doktorların tavsiyesine uyulduğu takdirde 10 gün sonra hasta tamamen iyileşmiş ve ameliyatın etkisini bittiğini hissedebilecektir.

Badem göz ameliyatı ne kadar sürmektedir?

Süre hekimlerin tecrübesine ve hastanın işlemine göre değişebilmektedir. Seçilen teknik ile de sürenin zamanı farklı olabilmektedir. Müdahale zamanı 30-60 dakika arası değişir. İşlemin öncesinde anestezi uygulaması yapılmışsa lokal olur ve uyuşma süresi de ekstra eklenmiş olur.

Badem göz ameliyatı nasıl yapılıyor?

Uzun sürmeyen ama işlem sırasında çok dikkatli olunması gereken bir ameliyat türüdür. Ameliyatlar uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. İşleme, hastanın sorunu ile başlanmaktadır. Hasta hangi şikayet türü ile geldiyse ona uygun tedavi belirlenerek ameliyatın genel planlaması yapılmaktadır.

Hastanın hangi göz tarafından şikayeti varsa öncelikle o bölge uyuşturularak lokal anestezi yapılır. Şunu belirtmeliyiz ki hasta ameliyat esnasında herhangi bir acı duymamaktadır.

Badem göz estetiği gözün dış kenarlarında yer alan bağların daha yukarı çekilerek bu noktadaki kemiğe sabitlenmesiyle devam eder. Göz daha çekik ve daha belirgin bir görünüme kavuşturulması amacıyla uygulanan operasyon zaman alabilir.

Operasyon bittikten sonra hastanın hastane de kalmasına gerek yoktur. Operasyonun ardından hasta evine dönebilir ama yukarıda bahsettiğimiz durumlara dikkat etmelidir.

Badem Göz Ameliyatını Sigorta Kapsar Mı? 

Badem göz ameliyatı adı verilen kozmetik cerrahi prosedür, gözlerin görünümünü değiştirir. Belirli bir sigorta planına ve prosedüre olan ihtiyaca bağlı olarak, sigorta bu tür bir ameliyatı karşılayabilir veya karşılamayabilir. 

Ameliyatın pitoz veya ektropiyon gibi fonksiyonel bir sorunu ele almak için tıbbi olarak gerekli görülmesi halinde, sigorta prosedür için ödeme yapabilir. Bununla birlikte, sadece kozmetik nedenlerle yapılıyorsa, sigortanın prosedür için ödeme yapması pek olası değildir. Ek olarak, bazı sigorta planları belirli kozmetik prosedürleri kapsamayabilir veya teminat verilmeden önce karşılanması gereken gereklilikler olabilir. 

Badem Göz Ameliyatı Özel Hastanede Ne Kadar? 

Badem göz ameliyatı için özel hastane maliyetleri birtakım değişkenlere bağlı olarak büyük ölçüde değişebilmektedir. Bunlar, hastanenin konumu, cerrahın eğitimi ve deneyimi, kullanılan özel yöntemler ve gerekli ameliyatın kapsamını içerir. Ek olarak, badem göz ameliyatının fiyatı, malzeme ve ekipman maliyetindeki değişiklikler, döviz kurlarındaki değişiklikler ve hasta talebindeki değişiklikler dahil olmak üzere çeşitli faktörler nedeniyle zaman içinde değişebilir. Bazı kaynaklar badem göz ameliyatı için yaklaşık bir maliyet aralığı verebilir. Ancak kesin maliyet hastanın ihtiyaçları ve hedeflerinin dikkatli bir şekilde değerlendirilmesinden sonra tespit edilebilir.

Badem Göz Ameliyatı Fiyatları  2023

Badem göz ameliyatı fiyatları 2023 yılında, ameliyatı yapacak doktorun kliniğinin yerleşim yeri, ameliyatı gerçekleştirecek doktorun deneyim seviyesi ve kullanılacak teknolojinin niteliği gibi faktörlere göre değişebilir. Ayrıca, bazı sigorta şirketleri ameliyatı kapsayan poliçeler sunabilir. Ameliyat fiyatlarını öğrenmek için, kliniğinizi arayabilir veya bir randevu alarak doktorunuzla konuşabilirsiniz. Bu kurum ya da ilgili makamlardan detaylı ve doğru bilgileri alabilir, buna göre hareket edebilirsiniz.

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir