Revizyon Burun Estetiği İzmir

a2

İzmir revizyon burun estetiğinin en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem revizyon burun estetiği fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de revizyon burun estetiği yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir revizyon burun estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere revizyon burun estetiği öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Revizyon burun estetiği nedir?

Revizyon kelime anlamı olarak düzeltme anlamına gelir. Revizyon burun estetiği dendiğinde ise daha önceden rinoplasti operasyonu geçirmiş bir burna çeşitli sebeplerle ikinci ya da daha fazla kez burun estetiği operasyonu yapılması durumu anlaşılır.

Rinoplasti operasyonun ardından revizyon operasyonuna ihtiyaç duyulma sıklığının %10 ile %15 aralığında olduğu belirtilmektedir. Bir burun estetiği operasyonunun ardından revizyon burun estetiği operasyonuna ihtiyaç duyulmasının nedenleri arasında ameliyat sonrası burunda zamanla oluşan eğiklikler, oluşan yeni burun şeklinin kişinin beklentilerini karşılamaması ya da yeni görüntüye alışamama, burnun operasyon sonrası asimetrik bir görünüm almış olması, nefes alışverişte yaşanılan zorluklar ve burun tıkanıklıkları gibi durumlar gösterilebilir.

Burun estetiği ameliyatları, revizyon operasyonlarının en çok uygulandığı estetik ameliyat çeşididir. Bunun sebebi de hiç şüphesiz ki burnun yüzün merkezinde olmasından kaynaklı en dikkat çeken uzuv olmasından kaynaklanır. 

Revizyon burun estetiği nasıl yapılır?

Tedavi Detayları
Operasyon:
Revizyon Burun Estetiği
Prosedür:
Daha önce burun ameliyatı olmuş olan kişilerre yapılan düzeltme ameliyatıdır
Operasyon Süresi:2-4 saat
Hastanede Kalma Süresi:1 gece
Anestezi:Genel anestezi
Erken İyileşme Dönemi:7 gün
İşe Dönüş:7 gün
Yara İzleri:Çok küçük
Ağrı Miktarı:Hafif

Revizyon burun estetiği operasyonlarının yapılabilmesi için tüm şartların değerlendirilmesi ve hasta ile ayrıntılı görüşmelerin yapılması gerekir. Operasyon planlanırken ilk dikkat edilmesi gereken şey zamanlamadır.

Revizyon burun operasyonunun gerçekleşmesi için bir önceki operasyonun üzerinden en az 12 ya da 18 ay geçmiş olması gerekir. Bir kez daha operasyona mecbur kalmamak için hasta ile doktor arasında tüm noktaların kesin bir biçimde konuşulup kararlaştırılmış olması gerekir.  Operasyon sırasında burun içerisinde bulunan kıkırdak yapılar kullanılır. Bu kıkırdak yapıların yerleri değiştirilir ve yeniden yerleştirilerek burun yapısı yeniden oluşturulur.

Rinoplasti operasyonlarında, yapılan ilk ameliyat esnasında burun yapısında bulunan kıkırdak dokuların neredeyse tümü kullanılır. Bu sebeple revizyon burun estetiği ameliyatlarında ihtiyaç duyulan kıkırdak doku ihtiyacı kulak ya da kaburgadan doku alınması yöntemiyle giderilmeye çalışılır. Burada alerjik reaksiyon ya da enfeksiyon risklerine karşı bu dokuların hastanın kendi vücudundan alınması tavsiye edilir.

Revizyon burun estetiği operasyonları genel anestezi ile yapılır. Operasyonun süresi birçok etmene bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

İzmir Revizyon Burun Estetiği

Revizyon burun estetiği riskleri nelerdir?

Yapılan tüm cerrahi müdahalelerde büyük ya da küçük birtakım riskler bulunur. Fakat söz konusu revizyon operasyonları olduğunda aynı bölgeye tekrarlanan bir müdahale söz konusu olduğu için risk biraz daha fazladır diyebiliriz.

Revizyon burun estetiği operasyonu sonrası kronikleşen burun kanamaları durumuyla karşı karşıya kalınabilir. Burunda yara, deformasyon, ödem gibi sebeplerle oluşabilecek tahrişler nefes alıp vermede zorluklar yaratabilir. Yine burun çevresinde geçmeyen uyuşmalar, skar(iz) kalması gibi istenmedik sonuçlarla karşılaşma riski mevcuttur.

Operasyon sonrası asimetrik bir görüntüyle karşılaşma riski de mevcuttur. Bu durumlarla karşılaşma ihtimali yüzdelik olarak düşük olsa bile yine de risk yok denemez. Burun bölgesinde persistan ağrı, bunun dışında renk değişikliği ya da şişme, operasyon sırasında ya da sonrasında kullanılan greft materyallerinin vücutta alerjik reaksiyona yol açması gibi riskler konusunda hasta bilgilendirilmelidir.

Revizyon burun estetiği ameliyat sonrası tavsiyeler

Operasyon sonrası belli bir süre yatar pozisyonda iken dik bir yastık kullanılması şişliği azaltmak için önerilir. Burnun korunması ve düzgün bir iyileşme göstermesi için alçı ya da atelle sabitlenmesi gerekir. Operasyon sonrası belli bir süre de burun tamponlarla desteklenebilir.

Revizyon burun estetiği sonrası koşu, yüzme gibi aktivitelerden bir süre uzak durulması önerilir. Yine burnu sümkürerek temizlemek, burna su çekmek, şiddetli gülmek ve kahkaha atmak gibi davranışlardan bir süre uzak durulması gerekir. Burnun üzerine baskı yapacak gözlük gibi eşyalarsan uzak durulmalıdır. Operasyon sonrası normal şartlar altında 15-20 gün içerisinde standart yaşantıya geri dönmeye hazır hale gelinecektir.

Revizyon Burun Estetiğini Kime Yaptırmalısınız?

Revizyon burun estetiğini kime yaptırmalısınız sorusunu cevaplamadan önce basit revizyon ameliyatları ile sekonder rinoplasti ayrımını yapmak gerekir. Basit revizyon ameliyatlarından kasıt küçük düzeltmelerdir. Yani burun estetiği ameliyatı olduysanız sonuçtan genel olarak memnunsanız ve çok ufak düzeltmelere ihtiyacınız varsa bu bir  basit revizyon işlemidir.

Revizyon işlemini sizi daha önce ameliyat eden doktora yaptırmanız faydalıdır çünkü daha önce başarılı bir ameliyat yapmıştır ve dokularınıza da aşinadır. Ancak daha önce burun ameliyatı olduysanız ve ciddi şekil bozuklukları ve problemler varsa veya burnunuz çok yapay duruyorsa bu durumda revizyon burun estetiği ameliyatını daha önce sizi ameliyat eden doktora yaptırmanız iyi bir fikir değildir.

Revizyon burun estetiği(revizyon rinoplasti) ameliyatları tecrübe isteyen ve teknik olarak zor ameliyatlardır. Bu yüzden bu ameliyatı olmaya karar verirseniz cerrah seçiminiz çok önemlidir.

Revizyon Burun Estetiği Sonrası Doktor Tavsiyeleri

 • Revizyon burun ameliyatı sonrasında iyileşme sürecinde burnu sarsacak ya da çarpacak aktivitelerden uzak durulmalıdır.
  İyileşme sürecinde gözlük kullanılmaması gereklidir.Numaralı gözlük kullananlar lens ya da buruna temas etmeyecek yapıda olan gözlükler kullanılmalıdır.
 • Burun ucundaki dikişlerin bakımı günde en az 4 veya 5 kez oksijenli su ve kulak pamuğu ile yapılmalıdır.Temizleme ve bakım işleminden sonra antibiyotik etkisi olan krem burun deliklerine ve deri bölgesine uygulanmalıdır.
 • Burun ameliyatı sonrasında ise iyileşme sürecinde muhakkak 3 veya 6 hafta gibi bir süre içerisinde burun ve gözleri güneş ışınlarından korumak gereklidir.
 • Ameliyat sonrası burun sümkürmek bu aşamada kanamalara neden olacaktır. Bu yüzden ameliyat sonrası iyileşme sürecinde en az 2 ila 3 hafta sonrasında bu işlemi yapmanız gerekmektedir.
 • Ameliyattan 3 hafta sonra hafif egzersizler yapılabilir. 6. Haftadan itibaren ise daha dirençli ve ağır egzersizlere başlanması gereklidir.
 • Belirtilen süre boyunca yatarken baş bölgesinin kalp hizasından bir miktar yukarıda olması gereklidir..
 • Ameliyat sonrası ise iyileşme süresi 6 ay ile 1 yıl arasında değişiklik göstermektedir.
 • Ameliyat sonrasında oluşan morluklar 3 ila 4 gün içerisinde kaybolmaktadır.
 • Ameliyat sonrası burun üzerindeki alçıların en az 5 ila 7 gün kalması gereklidir.
 • 1 hafta boyunca mimik hareketlerinin yapılmaması gereklidir.
 • Ameliyat sonrası sıcak ve buharlı yerlerde bulunulmaması gereklidir.
 • Ameliyat sonrası burnun ıslanmaması gereklidir.

Revizyon Burun Estetiği avantajları nelerdir?

Revizyon burun estetiğinin birincil faydası, nefes almada zorluk gibi burun ile ilgili herhangi bir fonksiyonel sorunu çözme kapasitesidir. Ek olarak, revizyon burun estetiği burnun görünümünü iyileştirebilir ve daha iyi yüz simetrisi ve orantısına izin verebilir.

Herhangi bir komplikasyonu veya önceki bir operasyondan elde edilen tatmin edici olmayan sonuçları ele alabilmesi, revizyon burun estetiğinin bir başka avantajıdır. Bu, sarkık bir burun uçununun boyutunun küçültülmesini veya asimetrinin düzeltilmesini gerektirebilir. Genel olarak revizyon burun estetiği, hastalara daha çekici ve fonksiyonel bir burun kazandırabilir, yüz hatlarının uyumunu ve özgüvenlerini artırabilir.

Revizyon Burun Estetiği kimler yaptırmalıdır?

Revizyon burun estetiği, daha önce yapılmış bir burun ameliyatının sonuçlarını düzeltmek veya iyileştirmek için kullanılan cerrahi bir işlemdir. Genellikle önceki burun ameliyatının sonuçlarından memnun olmayan veya önceki bir prosedürden kaynaklanan komplikasyonları olan kişiler için tavsiye edilir.

Revizyon burun estetiği, nefes alma sorunu, asimetri, burun ucu sarkıklığı, burun ucu düşüklüğü, burnunda herhangi bir estetik veya fonksiyonel sorun yaşayan hastalar için uygulanabilir. Revizyon burun estetiği adayları, gerçekçi beklentilere sahip olmalı ve prosedürün potansiyel riskleri ve faydaları hakkında kapsamlı bir anlayışa sahip olmalıdır.

Revizyon Burun Estetiği çeşitleri/yöntemleri nelerdir?

Revizyon burun estetiği, hastanın gidermek istediği belirli sorunlara bağlı olarak çeşitli şekillerde yapılabilir. Bir teknik, hastadan alınan kıkırdak veya diğer vücut dokularını kullanarak burnu yeniden yapılandırmak ve yeniden şekillendirmektir. Burnu güzelleştirmenin bir başka tekniği de silikon veya Gore-Tex gibi sentetik materyaller kullanmaktır. 

Bir başka revizyon burun estetiği türü olan açık rinoplasti için burun deliklerini ayıran ince deri şeridi olan kolumella üzerinde kesi yapılır. Cerrah bu tekniği kullanarak burnun iç yapılarını daha hassas bir şekilde ayarlayabilir ve aynı zamanda onları daha iyi görebilir.

Burun Revizyonu Zor Mu?

Burun yapısının karmaşıklığı nedeniyle burun estetiği olarak da bilinen burun revizyonu zor bir işlem olabilir. Bununla birlikte, revizyonun derecesi ve hastanın benzersiz anatomisi, prosedürün ne kadar zorlu olduğunu etkileyebilir. Kural olarak, revizyon rinoplasti, primer rinoplastiden daha zordur çünkü cerrah, mevcut burun yapısının yanı sıra önceki cerrahi değişiklikleri de hesaba katmalıdır. Bunun için ileri düzeyde cerrahi bilgi ve deneyim gerekebilir. En iyi sonuçları elde etmek için, rinoplasti deneyimi olan kurul onaylı bir plastik cerrah seçmek çok önemlidir.

Revizyon Burun Ameliyatı Kaç Günde İyileşir? 

Revizyon burun ameliyatı iyileşme süreleri, işlemin karmaşıklığına bağlı olarak değişir, ancak hastalar iyileşme için en az iki hafta harcamayı planlamalıdır. Ağrı kesiciler ve soğuk kompresler ilk hafta oluşabilecek rahatsızlık, şişlik ve morlukları tedavi etmek için kullanılabilir. Bu süre zarfında hastalar fiziksel olarak zorlayıcı aktivitelerden kaçınmalı ve başlarını mümkün olduğunca yüksekte tutmalıdır. Hastalar tipik olarak ikinci haftada hafif aktivitelere başlayabilirler, ancak burunlarını incitebilecek herhangi bir şeyden kaçınmaya devam etmelidirler. Tam iyileşme birkaç ay alabilir ve bu süre zarfında hastaların cerrahlarının ameliyat sonrası bakım önerilerine uyması gerekir.

Revizyon Burun Estetiğinin Başarısı Nelere Bağlıdır?

 • Beklentilerin doğru belirlenmesi
 • İlk ameliyattan sonra dokuların iyileşmesi için yeterli zaman tanınması
 • Cerrahınızın iyi bir estetik konsepte sahip olması
 • Problemlerin doğru teşhis edilmesi
 • Doku rezervinin iyi kullanılması

İzmir’de Revizyon Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de revizyon burun estetiği fiyatları ilk ameliyat gerçekleştikten sonra ikinci bir düzeltmeye ihtiyaç olduğu durumlarda yapılmakta olduğu için fiyatları kişiye göre değişiklik göstermektedir. Günümüzde insanlar görüntüleriyle ilgili şikayetlerini hızlı bir şekilde gerekli yerlere iletmekte ve tedavi sürecine hızlı bir şekilde başlayabilmektedirler.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır. Ameliyatın yapıldığı işleme göre fiyatlar değişebilmektedir. İzmir’de revizyon burun estetiği fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımıza danışabilirsiniz.

Blog Yazıları

lipodem tedavisi fiyatlari
Lipödem

Lipödem Tedavisi / Ameliyatı Fiyatları

Lipödem ameliyatı, hastalar için önemli bir tedavi yöntemi olarak öne çıkar. Bu cerrahi işlemin maliyeti, bir dizi faktöre bağlı olarak geniş bir aralıkta değişiklik gösterir. Ameliyatın teknik detayları, liposuction türü, tedavi edilen alanların sayısı ve ameliyatın evreleri bu maliyeti etkileyen başlıca unsurlardır. Her bir faktör, toplam ücret üzerinde belirleyici bir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir