İzmir Meme Büyütme Ameliyatı

İzmir meme büyütme operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem meme büyütme ameliyatı fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de meme büyütme operasyonu yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir meme büyütme estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere meme büyütme ameliyatı öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Meme büyütme operasyonu nedir?

Meme büyütme operasyon erişkinliğe ulaşmış kadınların meme boyutlarının küçük olması ya da memelerin simetrik olarak birbirinin simetriği olmaması gibi durumlarda yapılan cerrahi müdahalelere verilen addır. İzmir meme büyütme operasyonu konusunda pek çok kliniğin bulunduğu bir il olmasına rağmen meme estetiği konusunda alanında uzman doktorlarla çalışmak söz konusu sağlık olduğu için hayati bir öneme sahiptir.

Çeşitli sebeplerle yapılabilen meme büyütme operasyonlarında meme protezi kullanılır. Günümüzde kadınların sıklıkla başvurduğu bir yöntem olan meme büyütme operasyonları artık neredeyse sıradan hale gelmiştir.

Göğüs içine jel dolu protez yerleştirilerek gerçekleştirilebildiği gibi, memeye yağ enjeksiyonu yapma yöntemiyle de meme büyütme operasyonu gerçekleştirilebilir. Eğer meme yapısında boyut olarak küçüklük söz konusu olmasının yanında bir de sarkma mevcutsa meme büyütme operasyonu ile eş zamanlı olarak meme dikleştirme operasyonu da uygulanabilir. 

Tedavi Detayları
Operasyon:
Meme Büyütme Ameliyatı
Prosedür:
Silikon protezlerle memeyi büyütmek için yapılır
Operasyon Süresi:1,5 saat
Hastanede Kalma Süresi:1 gece
Anestezi:Genel anestezi
Erken İyileşme Dönemi:2-3 gün
İşe Dönüş:1 hafta
Yara İzleri:Meme altında küçük
Ağrı Miktarı:Hafif-Orta

Meme büyütme operasyonu nasıl yapılır?

Meme büyütme operasyonu yaptırmak isteyen kişiler için atılacak ilk adım uzman bir doktorla yapılacak ayrıntılı bir görüşme ve bir ön muayenedir. Muayenenin ardından hasta adayının operasyon için uygun olduğu belirlenirse hasta genel sağlık durumunun tespiti için tetkikler yapılmak üzere hazırlanır. Bu tetkiklerle genel sağlık durumu, kan değerleri, alerji durumu gibi çeşitli değişkenlerin değerleri tespit edilir.

Ameliyat sırasında memenin altından 4-5 cm lik küçük kesiler açılarak protezler bu kesilerden meme içine yerleştirilir. Meme içine derken meme dokusu kastedilmez. Protezler doğal meme dokusunun içerisine değil altına ya da göğüs kafesindeki kas kütlesinin arasına yerleştirilir. Bunun dışında meme protezini yerleştirmek için meme ucu ya da koltuk altı da tercih edilebilir.

Operasyon normal koşullar altında 40 dakika ile 60 dakika arasında tamamlanır. Ameliyat sonrası hasta ertesi gün taburcu edilir. Doktorun tavsiyelerine uyar ve verilen ilaçları düzenli kullanırsa iyileşme çok hızlı gerçekleşecektir. 3-4 gün sürecek bir istirahat döneminin ardından kişi normal hayatına dönebilir. 

İzmir Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme operasyonu riskleri nelerdir?

Meme büyütme ameliyatı kadınlar arasında en sık tercih edilen operasyonlardan bir tanesidir. Sektörde her gün, her ay onlarca meme büyütme operasyonu yapılmaktadır. Fakat en nihayetinde meme büyütme de bir cerrahi müdahaledir ve bazı riskleri bulunur. Bu risklerin en başında kanama ve enfeksiyon durumu gelir.

Meme bölgesinde geciken iyileşme de bir başka risk durumudur. Anesteziden kaynaklı bazı komplikasyonların meydana gelmesi de olası bir durum olarak değerlendirilebilir. Bu risklerin ortaya çıkma ihtimali oldukça düşüktür. Yine de hastanın bilgilendirilmesi gerekir. Anestezi esnasında kullanılan maddelere karşı alerjik reaksiyon gösterme durumu da en önemli risklerden biridir. Enfeksiyonlar küçük bir ihtimal de olsa vücutta pıhtı atmasına neden olabilir. 

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Tavsiyeler

Augmentasyon plastisi olarak da adlandırılan meme büyütme ameliyatı, memelerin oylumunu arttırmak için yapılan cerrahi bir yöntemdir. Bu uygulamada;implantlar meme dokusu veya kaslarının altına yerleştirilerek yapılır.

Meme Büyütme Operasyon Sonrasında Neler Yaşanabilir?

  • Ağrı ve şişlik, ameliyattan bir müddet sonra ortaya çıkabilir. Morarma gözlemlenebilir. Yara izleri bir süre sonra solar fakat tamamen yok olmayabilir.
  • İyileşme sürecinde, meme implantlarına destek sağlamak ve konumunu korumak için bir sıkıştırma bandajı veya spor sütyen giymek gerekebilir. Gerekli olan sütyeni, doktorunuz size tavsiye edecektir. Ağrı kontrolü için hekim tarafından reçete ile ağrı kesici ilaçlar yardımıyla kolayca kontrol altına alınabilir.
  • Doktorunuzun rutin yaşantınıza dönmeniz sağlayacak talimatlarını özenle uymanız gerekmektedir. Vücudunuzun tam kapasite çalışmasını gerektiren fiziksel olarak zorlayan bir işiniz yoksa, birkaç hafta içerisinde işinize dönebilirsiniz. En az iki hafta boyunca nabzınızı veya kan basıncını yükselten zorlayıcı etkinliklerden kaçınmanız gerekmektedir. İyileşme sürecinde iken, göğüslerinizin bedensel temasa veya sarsıntı yaratacak hareketlere karşın duyarlı olacağını unutmayınız.
  • Cerrahınız vücut tarafından emilmeyen dikişler kullandıysa veya göğüslerinizin yakınına drenaj tüpleri yerleştirdi ise, çıkarılması için bir takip randevusuna ihtiyacınız duyacaksınız.
  • Göğsünüzde sıcaklık, kızarıklık fark ederseniz veya ateşinizin yükselmesi durumunda cerrahi enfeksiyon geçiriyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda en kısa zamanda doktorunuza başvurmalısınız. Aynı şekilde nefes darlığı yada göğüs ağrısı olan durumlarda vakit geçirmeden doktora başvurulmalıdır.

Meme büyütme ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmeli?

Meme büyütme ameliyatları sonrası hastalara ilk 3 – 4 boyunca istirahat etmeleri ve herhangi bir aktivitede bulunmamaları tavsiye edilir. Yine 3 – 4 gün boyunca hastaların duş almamaları gerekir. Bu süreçte hasta, eğer çalışıyor ise iş yerinden en az 1 haftalık izin almalıdır.

Hasta ameliyat sonrası ilk bir hafta ile on dört gün, yani iki haftalık bir süreç arası ütü yapmak gibi bir yere uzanmalarını gerektiren aktivitelerden kaçınmaları gerekir. Hastanın uzanmasını gerektiren bu tür aktiviteler hem hasta için acı verici olabilir hem de dikişlerin iyileşme sürelerini bir hayli uzatabilir.

Meme büyütme ameliyatından 4 gün sonra hastalar duş alabilirler. Hastadan hastaya değişebilmek ile birlikte hastalar, doktor onayı ile ortalama 1 ya da 2 haftanın sonunda günlük hayatlarına ve hatta iş hayatlarına geri dönüş sağlayabilirler. 3 hafta ile 1 aylık bir sürecin sonunda hasta artık neredeyse tamamen normal sağlığına döner ve iyileşme süreci büyük oranda tamamlanmış olur.

Meme büyütme ameliyatı öncesinde neler yapılmalı?

Meme büyütme ameliyatları estetik cerrahi alanına dahillerdir ve bu alanda yapılan işlemler ameliyat gerektiren işlemlerdir. Çoğu ameliyatın öncesinde yapılması gerektiği gibi meme büyütme ameliyatlarından önce de hastanın bir takım kontrol ve muayenelerden geçmesi gerekir. Bu muayeneler ve kontroller sırasında hastanın kronik rahatsızlıkları ve eğer varsa sürekli kullandığı ilaçlar tespit edilir. 

Eğer hasta kan sulandırıcı bir ilaç kullanıyor ise bu ilaç, doktor kontrolü altında ameliyattan en az 10 gün önce kesilmelidir. Aksi takdirde ameliyat sırasında hastanın kanamasını kontrol etmek bir hayli zor hale gelecek, bu da hasta için riskli bir durum olacaktır.Tüm bunların yanında sigara ve alkol kullanan hastalara ameliyattan iki hafta önce kullanımlarını durdurmaları tavsiye edilir.

Meme Büyütme Ameliyatı avantajları nelerdir?

Daha orantılı ve çekici bir figür elde edebilmek, özgüven ve benlik saygısını artırabilmek, ameliyatın kadınlar için başlıca faydalarından biridir. Hastalar, giysilerini üzerlerinde daha özgüvenli taşıyabilirler.

Meme büyütme ayrıca meme asimetrisinin düzeltilmesine, hamilelik veya kilo kaybı nedeniyle kaybedilen hacmin geri kazanılmasına ve meme kanseri ameliyatından sonra memelerin görünümünün iyileştirilmesine yardımcı olabilir.Meme büyütme ameliyatının düşük risk ve yüksek hasta memnuniyet oranı iki ek faydasıdır. Sadece küçük bir kesi gerektiğinden ve prosedür tipik olarak genel anestezi altında yapıldığından, çok az kesinti ve az risk vardır. 

Meme Büyütme Ameliyatı çeşitleri nelerdir?

Salin ve silikon implantlar iki ana tiptir. Salin implantların silikon implantlara kıyasla doğal görünmediği düşünülmektedir. Silikon implantlar doğal meme dokusu hissi veren bir jel ile doludur. Salin implantlar, steril tuzlu su içerir ve içerisindeki esnek silikon jel gibi davranan bir yapı içerir.

Yağ transferi farklı bir meme büyütme işlemidir. Liposuction, bu prosedürde vücudun diğer bölgelerindeki yağları almak ve ardından göğüsleri belirginleştirmek için kullanılır. İmplant bazlı prosedürlerle karşılaştırıldığında, bu büyütme yönteminin daha az invaziv olduğu ve iyileşme için daha az zaman gerektirdiği düşünülmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı kimler için uygundur?

Doğal olarak küçük göğüsleri, asimetrik göğüsleri olan veya hamilelik, emzirme veya kilo kaybı sonucunda göğüslerinde hacim kaybetmiş olan kadınlar genellikle prosedüre tabi tutulur. Meme kanseri tedavisi görmüş ve memelerinin görünümünü eski haline getirmek isteyen kadınlar da ameliyattan yararlanabilir. Meme büyütme operasyonu için adayların duygusal olarak dengeli, fiziksel sağlıkları iyi olmalı ve prosedürün sonuçları için makul beklentileri olmalıdır.

Hamile veya emziren kadınlara, aktif olarak enfeksiyonlu veya cilt rahatsızlığı olan kadınlara, meme kanseri öyküsü olan kadınlara ve yavaş iyileşen kadınlara meme büyütme önerilmemektedir.

İzmir Meme Büyütme Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de meme büyütme ameliyatı fiyatları göğüsleri küçük kadınlara uygulanan bir iyileştirme işlemine göre farklılık göstermektedir. Aynı zamanda göğüslerdeki simetri sorunlarını da büyük oranda çözer.  Kesinin uygulanacağı yere göre farklı göğüs büyütme yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan en yaygını göğsün alt kısmına, doğal cilt kıvrımına atılan bir kesikten implant yerleştirme biçiminde yapılmaktadır.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci birkaç hafta sürebilir. Bu süre zarfında doktorun talimatlarına uymak önemlidir. İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır.

Ameliyatın yapıldığı işleme göre fiyatlar değişebilmektedir. İzmir’de meme büyütme fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımıza danışabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Meme büyütme ameliyatından sonra dikiş izi kalır mı?

Meme büyütme ameliyatı sonrası hastanın ameliyat bölgesinde küçük ve belirgin olmayan izler kalabilir. Bu izlerin boyutları ve belirginlik seviyeleri kişinin cilt tipine ve ameliyatın doğasına göre değişim gösterebilir. Özellikle ileri yaşta bireylerde, sigara kullanan bireylerde ve şeker hastalığına sahip olan bireylerde daha belirgin izler kalabilmektedir.

Meme büyütme ameliyatı kaç haftada iyileşir?

Meme büyütme ameliyatları cerrahi işlemlerdir ve bu işlemlerin iyileşme süreleri hastadan hastaya değişim gösterebilir. Bu durum üzerinde hastanın spesifik sağlık geçmişi, cilt tipi ve geçirmiş olduğu meme büyütme ameliyatının yapısı etkili olacaktır. Ancak meme büyütme ameliyatları sonrası ortalama iki hafta ile üç hafta içerisinde gözle görülür iyileşmelerin yaşanmakta olduğu söylenebilir.

Meme büyütme ameliyatı ne kadar sürer?

Meme büyütme ameliyatları cerrahi işlemlerdir ve bu işlemlerin ne kadar sürecekleri yapılan işlemin doğasına göre değişim gösterebilir. Ancak ortalama bir süre vermek gerekir ise, bu sürenin meme büyütme ameliyatlarında 1 saat ile 3 saat arası süreceği söylenebilir. Bazı hastaların, özellikle daha ciddi yapıda işlemlerin süreleri biraz daha uzun olabilmektedir.

Meme büyütme ameliyatından kaç gün sonra banyo yapılmalı?

Meme büyütme ameliyatından kaç gün sonra banyo yapılabileceği hastadan hastaya değişim gösterebilir. Burada ameliyattan kaç gün sonra banyo yapılabileceği üzerinde belirleyici olan faktörler hastanın spesifik sağlık durumu ve geçirmiş olduğu meme büyütme ameliyatının özellikleri olacaktır. Tüm bunlar göz önüne alındığında çoğu hastanın meme büyütme ameliyatlarından 3 ya da 4 gün sonra banyo yapabildikleri söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir