İzmir Meme Büyütme Ameliyatı

İzmir meme büyütme operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem meme büyütme ameliyatı fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de meme büyütme operasyonu yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir meme büyütme estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere meme büyütme ameliyatı öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Meme büyütme operasyonu nedir?

Meme büyütme operasyon erişkinliğe ulaşmış kadınların meme boyutlarının küçük olması ya da memelerin simetrik olarak birbirinin simetriği olmaması gibi durumlarda yapılan cerrahi müdahalelere verilen addır. İzmir meme büyütme operasyonu konusunda pek çok kliniğin bulunduğu bir il olmasına rağmen meme estetiği konusunda alanında uzman doktorlarla çalışmak söz konusu sağlık olduğu için hayati bir öneme sahiptir.

Çeşitli sebeplerle yapılabilen meme büyütme operasyonlarında meme protezi kullanılır. Günümüzde kadınların sıklıkla başvurduğu bir yöntem olan meme büyütme operasyonları artık neredeyse sıradan hale gelmiştir.

Göğüs içine jel dolu protez yerleştirilerek gerçekleştirilebildiği gibi, memeye yağ enjeksiyonu yapma yöntemiyle de meme büyütme operasyonu gerçekleştirilebilir. Eğer meme yapısında boyut olarak küçüklük söz konusu olmasının yanında bir de sarkma mevcutsa meme büyütme operasyonu ile eş zamanlı olarak meme dikleştirme operasyonu da uygulanabilir. 

Meme büyütme operasyonu nasıl yapılır?

Meme büyütme operasyonu yaptırmak isteyen kişiler için atılacak ilk adım uzman bir doktorla yapılacak ayrıntılı bir görüşme ve bir ön muayenedir. Muayenenin ardından hasta adayının operasyon için uygun olduğu belirlenirse hasta genel sağlık durumunun tespiti için tetkikler yapılmak üzere hazırlanır. Bu tetkiklerle genel sağlık durumu, kan değerleri, alerji durumu gibi çeşitli değişkenlerin değerleri tespit edilir.

Ameliyat sırasında memenin altından 4-5 cm lik küçük kesiler açılarak protezler bu kesilerden meme içine yerleştirilir. Meme içine derken meme dokusu kastedilmez. Protezler doğal meme dokusunun içerisine değil altına ya da göğüs kafesindeki kas kütlesinin arasına yerleştirilir. Bunun dışında meme protezini yerleştirmek için meme ucu ya da koltuk altı da tercih edilebilir.

Operasyon normal koşullar altında 40 dakika ile 60 dakika arasında tamamlanır. Ameliyat sonrası hasta ertesi gün taburcu edilir. Doktorun tavsiyelerine uyar ve verilen ilaçları düzenli kullanırsa iyileşme çok hızlı gerçekleşecektir. 3-4 gün sürecek bir istirahat döneminin ardından kişi normal hayatına dönebilir. 

İzmir Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme operasyonu riskleri nelerdir?

Meme büyütme ameliyatı kadınlar arasında en sık tercih edilen operasyonlardan bir tanesidir. Sektörde her gün, her ay onlarca meme büyütme operasyonu yapılmaktadır. Fakat en nihayetinde meme büyütme de bir cerrahi müdahaledir ve bazı riskleri bulunur. Bu risklerin en başında kanama ve enfeksiyon durumu gelir.

Meme bölgesinde geciken iyileşme de bir başka risk durumudur. Anesteziden kaynaklı bazı komplikasyonların meydana gelmesi de olası bir durum olarak değerlendirilebilir. Bu risklerin ortaya çıkma ihtimali oldukça düşüktür. Yine de hastanın bilgilendirilmesi gerekir. Anestezi esnasında kullanılan maddelere karşı alerjik reaksiyon gösterme durumu da en önemli risklerden biridir. Enfeksiyonlar küçük bir ihtimal de olsa vücutta pıhtı atmasına neden olabilir. 

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Tavsiyeler

Augmentasyon plastisi olarak da adlandırılan meme büyütme ameliyatı, memelerin oylumunu arttırmak için yapılan cerrahi bir yöntemdir. Bu uygulamada;implantlar meme dokusu veya kaslarının altına yerleştirilerek yapılır.

Meme Büyütme Operasyon Sonrasında Neler Yaşanabilir?

 • Ağrı ve şişlik, ameliyattan bir müddet sonra ortaya çıkabilir. Morarma gözlemlenebilir. Yara izleri bir süre sonra solar fakat tamamen yok olmayabilir.
 • İyileşme sürecinde, meme implantlarına destek sağlamak ve konumunu korumak için bir sıkıştırma bandajı veya spor sütyen giymek gerekebilir. Gerekli olan sütyeni, doktorunuz size tavsiye edecektir. Ağrı kontrolü için hekim tarafından reçete ile ağrı kesici ilaçlar yardımıyla kolayca kontrol altına alınabilir.
 • Doktorunuzun rutin yaşantınıza dönmeniz sağlayacak talimatlarını özenle uymanız gerekmektedir. Vücudunuzun tam kapasite çalışmasını gerektiren fiziksel olarak zorlayan bir işiniz yoksa, birkaç hafta içerisinde işinize dönebilirsiniz. En az iki hafta boyunca nabzınızı veya kan basıncını yükselten zorlayıcı etkinliklerden kaçınmanız gerekmektedir. İyileşme sürecinde iken, göğüslerinizin bedensel temasa veya sarsıntı yaratacak hareketlere karşın duyarlı olacağını unutmayınız.
 • Cerrahınız vücut tarafından emilmeyen dikişler kullandıysa veya göğüslerinizin yakınına drenaj tüpleri yerleştirdi ise, çıkarılması için bir takip randevusuna ihtiyacınız duyacaksınız.
 • Göğsünüzde sıcaklık, kızarıklık fark ederseniz veya ateşinizin yükselmesi durumunda cerrahi enfeksiyon geçiriyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda en kısa zamanda doktorunuza başvurmalısınız. Aynı şekilde nefes darlığı yada göğüs ağrısı olan durumlarda vakit geçirmeden doktora başvurulmalıdır.

İzmir Meme Büyütme Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de meme büyütme ameliyatı fiyatları göğüsleri küçük kadınlara uygulanan bir iyileştirme işlemine göre farklılık göstermektedir. Aynı zamanda göğüslerdeki simetri sorunlarını da büyük oranda çözer.  Kesinin uygulanacağı yere göre farklı göğüs büyütme yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan en yaygını göğsün alt kısmına, doğal cilt kıvrımına atılan bir kesikten implant yerleştirme biçiminde yapılmaktadır.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci birkaç hafta sürebilir. Bu süre zarfında doktorun talimatlarına uymak önemlidir. İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır.

Ameliyatın yapıldığı işleme göre fiyatlar değişebilmektedir. İzmir’de meme büyütme fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımıza danışabilirsiniz.

Comments (2)

 • Dila cevap

  hocam merhabalar, silikon ameliyatı ile göğüslerimi büyütmek istiyorum. 300 cc’lik implant düşünüyorum fiyatlar hakkında bilgi alabilir miyim ?

  20 Ağustos 2022 , 10:39
  • Candan Mezili cevap

   Merhaba, tarafınıza mail ile ilgilendirme yapılmıştır.

   20 Ağustos 2022 , 10:41

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 + twelve =